Navi System czy jest inna możliwość aktualizacji niż w serwisie?

forum użytkowników modelu Ceed
kwasik1985
Posty: 2
Rejestracja: 21 mar 2022, 13:51
model samochodu: CEED

Re: Navi System czy jest inna możliwość aktualizacji niż w serwisie?

Post autor: kwasik1985 »

Witam
Jestem nowy więc proszę o wyrozumiałość
Chciałbym zaktualizować w swojej Kia Ceed z 2018 r nawigację. Zanim jednak to zrobię wolę sie doinformować :)
Pobrałem KIa Navigator updater i pobieram właśnie na dysk aktualizacje.
Przy wyszukiwaniu wpisałem wersje oprogramowania jednak wyszukało mi plik z innym numerem niż wpisałem
Pobieram wersję dla wersji Standard-Class Gen 5 Navigation
Czy dobrze pobieram ?
Moja nawigacja na zdjęciu
https://zapodaj.net/e323012ce6874.jpg.html
Opisał by ktoś dla laika jak wykonać aktualizację ?
Wiem że mam kartę SD w aucie
Czy wystarczy jak np. na druga kartę wgram ta aktualizację i podmienię?
Czy tez musze zgrać całą aktualizacje na kartę SD włożyć i zaktualizować przez nawigację (przyciskiem aktualizuj)po czym tę kartę zostawić już podmienioną (przy pobieraniu jest w 4 pkt opis jednak nie wiem czy tę kartę należy zostawić czy wpiąć tę co była )
Dziękuje za pomoc
tadzionowy
Posty: 42
Rejestracja: 23 cze 2021, 19:08
model samochodu: Kia ceed sw

Re: Navi System czy jest inna możliwość aktualizacji niż w serwisie?

Post autor: tadzionowy »

Mam Ceda SW 2021 rok kilka miesięcy, z radiem ,nawigacją ekran 10 z groszami cali z kartą sim zainstalowaną z naprowadzaniem online ,aktualizuje się mapy w serwisie czy nie bo sam teraz konkretnie nie wiem ,byłem na zmianie oleju na 3 tyś km to cos tam wspomniano ze nie potrzeba bo mam naprowadzanie online ,jednak teraz widzę że po uruchomieniu auta jest komunikat że sa nieaktualne mapy i należy zaktualizować mapę ,jeszcze od kilku dni coś dziwnie okrężną drogą karze jechać do domu, cały czas gada aby zawrócić jak to możliwe a dawniej było ok
Fred.X
Posty: 365
Rejestracja: 27 cze 2021, 09:38

Re: Navi System czy jest inna możliwość aktualizacji niż w serwisie?

Post autor: Fred.X »

tadzionowy pisze: 23 mar 2022, 19:06 Mam Ceda SW 2021 rok kilka miesięcy, z radiem ,nawigacją ekran 10 z groszami cali z kartą sim zainstalowaną z naprowadzaniem online ,aktualizuje się mapy w serwisie czy nie bo sam teraz konkretnie nie wiem ,byłem na zmianie oleju na 3 tyś km to cos tam wspomniano ze nie potrzeba bo mam naprowadzanie online ,jednak teraz widzę że po uruchomieniu auta jest komunikat że sa nieaktualne mapy i należy zaktualizować mapę ,jeszcze od kilku dni coś dziwnie okrężną drogą karze jechać do domu, cały czas gada aby zawrócić jak to możliwe a dawniej było ok
https://update.kia.com/EU/PL/navigation ... _b8Gr0YhGE


Wszystko możesz wykonac samodzielnie
tadzionowy
Posty: 42
Rejestracja: 23 cze 2021, 19:08
model samochodu: Kia ceed sw

Re: Navi System czy jest inna możliwość aktualizacji niż w serwisie?

Post autor: tadzionowy »

Witam ,na dzisiaj aktualizacje mapy mam na penie ,ktoś ostatnio samemu wgrywał ,ile czasu to trwa na samochodzie ,zaplanuje sobie aby robić to w trasie ,Ceed SW 2021 rok zakup
randri
Posty: 149
Rejestracja: 29 paź 2020, 15:21
model samochodu: Proceed GT'20; Xceed'22 1.5 t-gdi DCT; Xceed"23 1.6 204 KM GT line,
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Navi System czy jest inna możliwość aktualizacji niż w serwisie?

Post autor: randri »

Mi w proceed zajęło to ok 35 minut.
prezes_lbn
Posty: 109
Rejestracja: 25 sty 2021, 11:41
model samochodu: CEED III Kombi

Re: Navi System czy jest inna możliwość aktualizacji niż w serwisie?

Post autor: prezes_lbn »

tadzionowy pisze: 04 kwie 2022, 12:37 Witam ,na dzisiaj aktualizacje mapy mam na penie ,ktoś ostatnio samemu wgrywał ,ile czasu to trwa na samochodzie ,zaplanuje sobie aby robić to w trasie ,Ceed SW 2021 rok zakup
Jak robiłem na postoju to trwało to jakieś 40 minut (Pen Drive Sandisk Cruzer Fit. Ogólnie na początku długo trwała weryfikacja pakietów instalacyjnych.
tadzionowy
Posty: 42
Rejestracja: 23 cze 2021, 19:08
model samochodu: Kia ceed sw

Re: Navi System czy jest inna możliwość aktualizacji niż w serwisie?

Post autor: tadzionowy »

Dzięki za podpowiedzi ,a więc w moim Ceed SW wgrywanie trwało 36 min ,zrobiłem to na zwiedzaniu okolicznych spokojnych kątów ,przejechałem 25 km, spokojna jazda spalanie w automacie wyszło 5,2 litra na 100 km i działa jak należy bo ostatnio kazała do domu jechac dziwną drogą , na przyszłość będę wiedział aby to robić bo teraz miałem słaby obcięty sygnał internetowy i
wgrywanie na laptopa 25 GB aby sciągnąc ze strony KIA trwało bardzo długo
tadzionowy
Posty: 42
Rejestracja: 23 cze 2021, 19:08
model samochodu: Kia ceed sw

Re: Navi System czy jest inna możliwość aktualizacji niż w serwisie?

Post autor: tadzionowy »

Zapytam jeszcze nie miałem czasu sprawdzic co doszło co ubyło ale na szybko co zauwazyłem to teraz ścisza praktycznie całkowicie radio jak mówi nawigacja ,przed słychać było jeszcze radio dość wyraznie ,i teraz nie mam szybkości jaką jadę nad tą ikonką szybkości dozwoloną
SeherimMaster
Posty: 12
Rejestracja: 28 gru 2020, 13:04
model samochodu: KIA CEED 3 L BL

Re: Navi System czy jest inna możliwość aktualizacji niż w serwisie?

Post autor: SeherimMaster »

kwasik1985 pisze: 21 mar 2022, 14:11 Witam
Jestem nowy więc proszę o wyrozumiałość
Chciałbym zaktualizować w swojej Kia Ceed z 2018 r nawigację. Zanim jednak to zrobię wolę sie doinformować :)
Pobrałem KIa Navigator updater i pobieram właśnie na dysk aktualizacje.
Przy wyszukiwaniu wpisałem wersje oprogramowania jednak wyszukało mi plik z innym numerem niż wpisałem
Pobieram wersję dla wersji Standard-Class Gen 5 Navigation
Czy dobrze pobieram ?
Moja nawigacja na zdjęciu
https://zapodaj.net/e323012ce6874.jpg.html
Opisał by ktoś dla laika jak wykonać aktualizację ?
Wiem że mam kartę SD w aucie
Czy wystarczy jak np. na druga kartę wgram ta aktualizację i podmienię?
Czy tez musze zgrać całą aktualizacje na kartę SD włożyć i zaktualizować przez nawigację (przyciskiem aktualizuj)po czym tę kartę zostawić już podmienioną (przy pobieraniu jest w 4 pkt opis jednak nie wiem czy tę kartę należy zostawić czy wpiąć tę co była )
Dziękuje za pomoc
Tydzień temu zaktualizowałem u siebie navi w Ceed '18.
Pobrałem wersje dla '19, aplikacja sama sformatowała kartę pamięci i wgrała nową wersję.
Po wsadzeniu karty pojawił się komunikat o aktualizacji, zajęło to jakieś 20 min i wszystko śmiga.
wroceed
Posty: 72
Rejestracja: 09 cze 2020, 11:54
model samochodu: KIA CEED III SW 1.4 T-GDI BL2+AEB

Re: Navi System czy jest inna możliwość aktualizacji niż w serwisie?

Post autor: wroceed »

a co zrobić jak nie mam w laptopie wejścia na kartę SD...mam Ceeda III 2019 r. i z oficjalnego przewodnika na stronie Kia wynika, że muszę pobrać Standard class 5gen Navigation dla, której jest tylko możliwość (chyba) aktualizacji na karcie SD. Nie wiem co mam zrobić, jak zaktualizować navi na tej karcie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”