Navi System czy jest inna możliwość aktualizacji niż w serwisie?

forum użytkowników modelu Ceed
Awatar użytkownika
renegade
Posty: 159
Rejestracja: 03 lis 2021, 20:31
model samochodu: OPTIMA PHEV 2.0 205 KM

Re: Navi System czy jest inna możliwość aktualizacji niż w serwisie?

Post autor: renegade »

Ale nie rozumiem co ty chcesz aktualizować, skoro nie masz nawigacji, tylko zwyczajne radio z dużym ekranem ???
OPTIMA PLUG-IN 2.0 205 KM - C3S (aluminium silver) '16
CEE'D HB 1.6 DOHC 126 KM FL OPTIMUM - AA1 (infra red) '09
Drzejzi
Posty: 5
Rejestracja: 27 lip 2022, 11:38
model samochodu: Kia Ceed SW

Re: Navi System czy jest inna możliwość aktualizacji niż w serwisie?

Post autor: Drzejzi »

renegade pisze: 27 lip 2022, 16:43 Ale nie rozumiem co ty chcesz aktualizować, skoro nie masz nawigacji, tylko zwyczajne radio z dużym ekranem ???
Software tzw. infotainment, albo innych funkcji w samochodzie. W końcu mogę wyświetlić aktualną wersję firmware'u i przycisk "aktualizuj".
Awatar użytkownika
renegade
Posty: 159
Rejestracja: 03 lis 2021, 20:31
model samochodu: OPTIMA PHEV 2.0 205 KM

Re: Navi System czy jest inna możliwość aktualizacji niż w serwisie?

Post autor: renegade »

Drzejzi pisze: 27 lip 2022, 17:27 Software tzw. infotainment, albo innych funkcji w samochodzie. W końcu mogę wyświetlić aktualną wersję firmware'u i przycisk "aktualizuj".
Takie stacje czy zwyczajne radia się aktualizuje tylko w przypadku jakichś błędów i to robi z reguły ASO jak jest jakaś akcja, a tak nie ma po co bo na nowe funkcje nie ma co liczyć, dlatego też softu nie znajdziesz.
OPTIMA PLUG-IN 2.0 205 KM - C3S (aluminium silver) '16
CEE'D HB 1.6 DOHC 126 KM FL OPTIMUM - AA1 (infra red) '09
Drzejzi
Posty: 5
Rejestracja: 27 lip 2022, 11:38
model samochodu: Kia Ceed SW

Re: Navi System czy jest inna możliwość aktualizacji niż w serwisie?

Post autor: Drzejzi »

renegade pisze: 27 lip 2022, 18:25 Takie stacje czy zwyczajne radia się aktualizuje tylko w przypadku jakichś błędów i to robi z reguły ASO jak jest jakaś akcja, a tak nie ma po co bo na nowe funkcje nie ma co liczyć, dlatego też softu nie znajdziesz.
No niby tak. Jak działa, to lepiej nie ruszać, lepsze jest wrogiem dobrego... Z drugiej strony czytałem, że niektórym przy okazji aktualizacji nawigacji (która aktualizuje nie tylko mapy, ale również firmware) pojawiły się nowe funkcje i usprawnienia: nowe tryby jazdy, poprawki błędów, usprawnienia interfejsu itp. Trochę dziwnie byłoby mieć zablokowaną opcję takich aktualizacji, bo nie ma się wykupionej akurat funkcji nawigacji. Nie widzę dlaczego miałoby to być połączone. Może w przyszłości wyjdzie np. nowa wersja Android Auto - czemu miałyby ją dostać tylko auta z nawigacją?

W pracy zajmuję się tematami które zahaczają o update softu w samochodach i ciekawi mnie ta kwestia. Lubię mieć aktualny soft :)
Lunar GT
Posty: 1135
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Navi System czy jest inna możliwość aktualizacji niż w serwisie?

Post autor: Lunar GT »

Drzejzi pisze: 27 lip 2022, 21:31 Lubię mieć aktualny soft :)
Wymień sobie na radio androidowe, tam będziesz miał co uaktualniać. ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”