Navi System czy jest inna możliwość aktualizacji niż w serwisie?

forum użytkowników modelu Ceed
eferat
Posty: 34
Rejestracja: 17 wrz 2021, 21:05
model samochodu: Ceed III SW FL BL4, 1.5 T-GDi, 7DCT
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Navi System czy jest inna możliwość aktualizacji niż w serwisie?

Post autor: eferat »

tadzionowy pisze: 05 cze 2022, 18:00 Kolego masz auto z wrzesnia 2021 a sciagałes wersje dla aut produkcji 2022, co się trochę orientuję wybierasz wersję aktualizacji do swojego roku produkcji ,a jak tego roku nie ma to rok do tyłu ,mój Ceed jest z sierpnia 2021 to wgrywałem wersje 2020 i wgrało sie i smiga dobrze ,bo w marcu zaczęło dziwnymi drogami mnie prawadzic
Odświeżę temat bo wcześniej nie miałem się czadu tym zająć. Próbowałem wgrać wersję Ceed MY 2020 i nadal nie czyta mi tej wersji i już wszystkie próbowałem i nie wiem w czym problem. Chyba przejadę się do serwisu.
Awatar użytkownika
renegade
Posty: 159
Rejestracja: 03 lis 2021, 20:31
model samochodu: OPTIMA PHEV 2.0 205 KM

Re: Navi System czy jest inna możliwość aktualizacji niż w serwisie?

Post autor: renegade »

Dalej nie odpowiedziałeś, czy masz kartę SD w swoim, jak masz zrób aktualizację przez kartę.
OPTIMA PLUG-IN 2.0 205 KM - C3S (aluminium silver) '16
CEE'D HB 1.6 DOHC 126 KM FL OPTIMUM - AA1 (infra red) '09
Awatar użytkownika
shider
Posty: 523
Rejestracja: 24 lis 2021, 07:55
model samochodu: CEED GT-Line MY22 1.5 T-GDI 7DCT AEB

Re: Navi System czy jest inna możliwość aktualizacji niż w serwisie?

Post autor: shider »

renegade pisze: 15 cze 2022, 21:48 Dalej nie odpowiedziałeś, czy masz kartę SD w swoim, jak masz zrób aktualizację przez kartę.
Jeśli to jest rok modelowy 2022 to jest to polift więc nie ma karty SD. Wersję nawigacji dobiera się po roku modelowym a nie roku produkcji.

@eferat sprawdzałeś czy pliki mp3 z pendrive są prawidłowo czytane? Może to jakiś problem z gniazdem USB albo pendrive?
eferat
Posty: 34
Rejestracja: 17 wrz 2021, 21:05
model samochodu: Ceed III SW FL BL4, 1.5 T-GDi, 7DCT
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Navi System czy jest inna możliwość aktualizacji niż w serwisie?

Post autor: eferat »

shider pisze: 16 cze 2022, 00:15
renegade pisze: 15 cze 2022, 21:48 Dalej nie odpowiedziałeś, czy masz kartę SD w swoim, jak masz zrób aktualizację przez kartę.
Jeśli to jest rok modelowy 2022 to jest to polift więc nie ma karty SD. Wersję nawigacji dobiera się po roku modelowym a nie roku produkcji.

@eferat sprawdzałeś czy pliki mp3 z pendrive są prawidłowo czytane? Może to jakiś problem z gniazdem USB albo pendrive?
Tak kolego sprawdzałem i pisałem wcześniej. Testowałem 2 różne pendrivy i z obydwu czyta mp3.
Awatar użytkownika
shider
Posty: 523
Rejestracja: 24 lis 2021, 07:55
model samochodu: CEED GT-Line MY22 1.5 T-GDI 7DCT AEB

Re: Navi System czy jest inna możliwość aktualizacji niż w serwisie?

Post autor: shider »

Daj znać co Ci powie serwis. Może to jakiś problem z wczesną wersją poliftową jaką masz.
Esiu188
Posty: 2
Rejestracja: 22 cze 2022, 14:04
model samochodu: KIA CEED SW 2022 1.0T-GDI M

Re: Navi System czy jest inna możliwość aktualizacji niż w serwisie?

Post autor: Esiu188 »

Dokładnie tak samo przerobiłem dwa: GOODRAM Pendrive UME3 64GB USB 3.0 i KINGSTON Pendrive DT100 G3 USB 3.0 64 GB samochód nie widzi plików aktualizacji. A chciałem zrobić aktualizacje tylko dlatego że czasami podczas korzystania z AndroidAuto na dowolnym połączeniu czy to kabel czy Wifi, czasami zaczyna mi migać ekran na mapie z google lub zawiesza się ekran na spotify.
marcinek82
Posty: 203
Rejestracja: 06 paź 2020, 22:13
model samochodu: CEED 1,4 T-GDI SW 2020
Lokalizacja: SR

Re: Navi System czy jest inna możliwość aktualizacji niż w serwisie?

Post autor: marcinek82 »

gzyms pisze: 09 cze 2022, 08:31 ... numery wersji mapy, softu jak i navi zostały zmienione
Jakos z koncem czerwca i poczatkiem lipca, udostepnili mapy, soft i navi z konca czerwca dla C3 MY20. Poza zmiana na ekranie glownym (godzina nad radiem a pogoda nad lokalizacja), navi troche dziwnie prowadzi - trasa wakacyjna Slask - Koszalin prowadzi droga przez Szczecin (ponad 100km wiecej), pomimo ze S-5 widzi cala i dalej kawalki S-11 to nawet od Poznania ciagnie do S-3 :shock: pozatym nic specjalnie chyba sie nie zmienilo.
Drzejzi
Posty: 5
Rejestracja: 27 lip 2022, 11:38
model samochodu: Kia Ceed SW

Re: Navi System czy jest inna możliwość aktualizacji niż w serwisie?

Post autor: Drzejzi »

Cześć. Czy ktoś się orientuje, czy jest możliwa aktualizacja dla Ceeda SW z 2019, z 8-calowym ekranem, bez nawigacji i slotu na kartę SD?

Data produkcji to koniec 2019 - zakładam, że to MY2019, bo MY2020 mają 10-calowy ekran.
Bez tytułu.jpg
Pobrałem aktualizację nawigacji (która powinna zawierać również update firmware'u) dla wersji MY2019. Program do pobierania sugeruje, że dla MY2019 powinienem użyć karty SD (a z powodu braku nawigacji nie mam slotu na kartę SD).
Bez tytułu2.jpg
Bez tytułu2.jpg (81.34 KiB) Przejrzano 240 razy
Wgrałem aktualizację na pendrive'a sformatowanego w FAT32, ale samochód jej nie rozpoznaje.

Dla MY2020 program sugeruje skorzystanie z pendrive'a sformatowanego w exFAT, ale zdjęcie dla tej wersji pokazuje szeroki ekran, którego nie mam.
Bez tytułu3.jpg
Bez tytułu3.jpg (81.84 KiB) Przejrzano 240 razy
Może ktoś ma jakiś pomysł jak do tego podejść?
MarRa
Posty: 279
Rejestracja: 27 kwie 2022, 20:42
model samochodu: Kia Ceed, Kia Stonic

Re: Navi System czy jest inna możliwość aktualizacji niż w serwisie?

Post autor: MarRa »

Drzejzi pisze: 27 lip 2022, 11:53 Cześć. Czy ktoś się orientuje, czy jest możliwa aktualizacja dla Ceeda SW z 2019, z 8-calowym ekranem, bez nawigacji i slotu na kartę SD?

Data produkcji to koniec 2019 - zakładam, że to MY2019, bo MY2020 mają 10-calowy ekran.

Bez tytułu.jpg

Pobrałem aktualizację nawigacji (która powinna zawierać również update firmware'u) dla wersji MY2019. Program do pobierania sugeruje, że dla MY2019 powinienem użyć karty SD (a z powodu braku nawigacji nie mam slotu na kartę SD).
Bez tytułu2.jpg
Wgrałem aktualizację na pendrive'a sformatowanego w FAT32, ale samochód jej nie rozpoznaje.

Dla MY2020 program sugeruje skorzystanie z pendrive'a sformatowanego w exFAT, ale zdjęcie dla tej wersji pokazuje szeroki ekran, którego nie mam.
Bez tytułu3.jpg

Może ktoś ma jakiś pomysł jak do tego podejść?
Ja moje wszystkie problemy przy aktualizacji rozwiązałem z pomocą czatu dostępnego na stronie z której pobiera się navigation updatera. Jest tam informacja, że czat po polsku nie jest dostępny, ale faktycznie jest. Działa to chyba przez elektronicznego tłumacza, ale można się dogadać. Zacznij czat od pytania "Czy możemy rozmawiać w języku polskim" i potem jakoś to poleci :D
Drzejzi
Posty: 5
Rejestracja: 27 lip 2022, 11:38
model samochodu: Kia Ceed SW

Re: Navi System czy jest inna możliwość aktualizacji niż w serwisie?

Post autor: Drzejzi »

MarRa pisze: 27 lip 2022, 12:47 Ja moje wszystkie problemy przy aktualizacji rozwiązałem z pomocą czatu dostępnego na stronie z której pobiera się navigation updatera. Jest tam informacja, że czat po polsku nie jest dostępny, ale faktycznie jest. Działa to chyba przez elektronicznego tłumacza, ale można się dogadać. Zacznij czat od pytania "Czy możemy rozmawiać w języku polskim" i potem jakoś to poleci :D
Dzięki za odpowiedź. Pisałem właśnie na czacie z supportem z Indii i dowiedziałem się, że nie da się przeprowadzić update'u z powodu braku nawigacji i slotu SD :C Ewentualnie mogę się skontaktować z dealerem. Podczas następnego przeglądu zapytam czy mają dostępną jakąś aktualizację. Na poprzednim była tylko mowa, że nie było żadnej akcji serwisowej dla mojego modelu, więc nic nie aktualizowali.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”