Navi System czy jest inna możliwość aktualizacji niż w serwisie?

forum użytkowników modelu Ceed
emilek
Posty: 84
Rejestracja: 09 paź 2021, 19:46
model samochodu: Ceed GT-Line 1.5 MT Orange Fusion

Re: Navi System czy jest inna możliwość aktualizacji niż w serwisie?

Post autor: emilek »

wroceed pisze: 16 maja 2022, 15:28 a co zrobić jak nie mam w laptopie wejścia na kartę SD...mam Ceeda III 2019 r. i z oficjalnego przewodnika na stronie Kia wynika, że muszę pobrać Standard class 5gen Navigation dla, której jest tylko możliwość (chyba) aktualizacji na karcie SD. Nie wiem co mam zrobić, jak zaktualizować navi na tej karcie.
Ceed III nie ma miejsca na kartę SD, zaktualizuj za pomocą pendrive'a.
wroceed
Posty: 74
Rejestracja: 09 cze 2020, 11:54
model samochodu: KIA CEED III SW 1.4 T-GDI BL2+AEB

Re: Navi System czy jest inna możliwość aktualizacji niż w serwisie?

Post autor: wroceed »

emilek pisze: 16 maja 2022, 15:48
wroceed pisze: 16 maja 2022, 15:28 a co zrobić jak nie mam w laptopie wejścia na kartę SD...mam Ceeda III 2019 r. i z oficjalnego przewodnika na stronie Kia wynika, że muszę pobrać Standard class 5gen Navigation dla, której jest tylko możliwość (chyba) aktualizacji na karcie SD. Nie wiem co mam zrobić, jak zaktualizować navi na tej karcie.
Ceed III nie ma miejsca na kartę SD, zaktualizuj za pomocą pendrive'a.
może po liftingu Ceed III nie ma miejsca na kartę, ja mam, wejście znajduje się pod "tabletem" pod napisem SD MAP, a w środku jest karta, którą można wyjąć
przykładowo na tym zdjęciu obok przycisku awaryjnych świateł
https://www.otomoto.pl/oferta/kia-ceed- ... BMZFS.html
wroceed
Posty: 74
Rejestracja: 09 cze 2020, 11:54
model samochodu: KIA CEED III SW 1.4 T-GDI BL2+AEB

Re: Navi System czy jest inna możliwość aktualizacji niż w serwisie?

Post autor: wroceed »

uruchomiłem program aktualizacyjny i wychodzi, że dla Ceed 2019 należy aktualizować przez kartę SD, także chyba muszę kupić czytnik kart SD do kompa....pytanie tylko czy muszę kupić też nową kartę czy ta "fabryczna" może być?
wroceed
Posty: 74
Rejestracja: 09 cze 2020, 11:54
model samochodu: KIA CEED III SW 1.4 T-GDI BL2+AEB

Re: Navi System czy jest inna możliwość aktualizacji niż w serwisie?

Post autor: wroceed »

kupiłem kartę SD 128 GB i chciałem przy pomocy tego programu Navigation Updater zgrać na kartę SD. Pokazuje mi komunikat, że karta ma za dużą pamięć i nie można skopiować, noż k...a
czy można ręcznie skopiować zgrane pliki nawigacji skopiować na kartę SD czy tylko przez ten gówniany program i czy rzeczywiście nie można zgrać na kartę SD z za dużą pamięcią (większą niż 64GB)?

czy mogę ewentualnie zgrać już na tą kartę, która jest używana przez pojazd? (ona ma 32 GB)
emilek
Posty: 84
Rejestracja: 09 paź 2021, 19:46
model samochodu: Ceed GT-Line 1.5 MT Orange Fusion

Re: Navi System czy jest inna możliwość aktualizacji niż w serwisie?

Post autor: emilek »

wroceed pisze: 24 maja 2022, 13:08 kupiłem kartę SD 128 GB i chciałem przy pomocy tego programu Navigation Updater zgrać na kartę SD. Pokazuje mi komunikat, że karta ma za dużą pamięć i nie można skopiować, noż k...a
czy można ręcznie skopiować zgrane pliki nawigacji skopiować na kartę SD czy tylko przez ten gówniany program i czy rzeczywiście nie można zgrać na kartę SD z za dużą pamięcią (większą niż 64GB)?

czy mogę ewentualnie zgrać już na tą kartę, która jest używana przez pojazd? (ona ma 32 GB)
A nie możesz tego wgrać na pendrive USB? Wkładasz pendrive do środkowego USB i w sumie po uruchomieniu samochodu sam wszystko wykrywa. U mnie tak zadziałało.
Załączniki
usb.jpg
usb.jpg (10.66 KiB) Przejrzano 1147 razy
wroceed
Posty: 74
Rejestracja: 09 cze 2020, 11:54
model samochodu: KIA CEED III SW 1.4 T-GDI BL2+AEB

Re: Navi System czy jest inna możliwość aktualizacji niż w serwisie?

Post autor: wroceed »

tylko nie mam wyboru pendrive a karta SD, bo dla mojego pojazdu i dedykowanej wersji nawigacji jest przewidziana karta SD na nawigację, poza tym czyta nawigację z karty SD, jak ją wyjmę to w ogóle nie widzi nawigacji, w nowszych Ceedach gdzie aktualizacja jest z pendriva pewnie pliki zapisywane są w jakiejś pamięci auta (systemu) - nikt nie jeżdzi cały czas z włożonym pendrivem, więc nie mam wyjścia i nie mogę tego połączyć tzn. mieć kartę SD z nawigacją a próbować aktualizować z pendriva
emilek
Posty: 84
Rejestracja: 09 paź 2021, 19:46
model samochodu: Ceed GT-Line 1.5 MT Orange Fusion

Re: Navi System czy jest inna możliwość aktualizacji niż w serwisie?

Post autor: emilek »

Na stronie Kia update jest coś takiego. Może wystarczy użyć starej karty,
Załączniki
usb2.jpg
usb2.jpg (93.79 KiB) Przejrzano 1129 razy
wroceed
Posty: 74
Rejestracja: 09 cze 2020, 11:54
model samochodu: KIA CEED III SW 1.4 T-GDI BL2+AEB

Re: Navi System czy jest inna możliwość aktualizacji niż w serwisie?

Post autor: wroceed »

emilek pisze: 24 maja 2022, 14:23 Na stronie Kia update jest coś takiego. Może wystarczy użyć starej karty,
no właśnie wyjąłem starą kartę 32GB i na nią zgrałem aktualizację, w najbliższych dniach wybieram się na przejażdżkę więc wtedy zaktualizuję navi w aucie, zobaczymy jak to będzie, dzięki wielkie :)
Piter_2019
Posty: 48
Rejestracja: 12 wrz 2019, 06:08
model samochodu: CEED III GT

Re: Navi System czy jest inna możliwość aktualizacji niż w serwisie?

Post autor: Piter_2019 »

Jest nowa wersja z 30.05.2022. Zlikwidowała mi w końcu azjatyckie literki zamiast polskiej nazwy miasta w pogodzie. Aktualizacja w garażu przez USB bez uruchamiania silnika. Podłączona ładowarka do akumulatora żeby system ekranu nie wyłączył.
rkon1
Posty: 39
Rejestracja: 10 sty 2022, 19:10
model samochodu: Kia Ceed PHEV 2020

Re: Navi System czy jest inna możliwość aktualizacji niż w serwisie?

Post autor: rkon1 »

Właśnie przygotowuje nowy pen z aktualizacją. U mnie zauważyłem tylko jeden błąd w starej wersji. Przy wysyłaniu lokalizacji z telefonu do samochodu, komunikat w samochodzie przy odbieraniu tego polecenia był częściowo chyba po węgiersku 😀
Czy ktoś może wie gdzie można zobaczyć jakie poprawki czy zmiany zostały zastosowane w najnowszej wersji aktualizacji ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”