Navi System czy jest inna możliwość aktualizacji niż w serwisie?

forum użytkowników modelu Ceed
Awatar użytkownika
renegade
Posty: 159
Rejestracja: 03 lis 2021, 20:31
model samochodu: OPTIMA PHEV 2.0 205 KM

Re: Navi System czy jest inna możliwość aktualizacji niż w serwisie?

Post autor: renegade »

eferat pisze: 05 cze 2022, 19:57 Kolego masz auto z serpnia 2021 ale po lifcie juz? Tez próbowałem dzisiaj wersje dla Ceeda 2020 i bez efektu. Próbowałem już te 4 wersje z różnych penów wgrywać ale na żadnym nie widzi aktualki.
Hmm, a Ty masz w twojej navi kartę SD ?, jeżeli tak zgraj sobie jej zawartość na dysk, wrzuć na kartę nowy soft i zobacz czy zaskoczy, weź tą wersję softu co podałem z 2020.
OPTIMA PLUG-IN 2.0 205 KM - C3S (aluminium silver) '16
CEE'D HB 1.6 DOHC 126 KM FL OPTIMUM - AA1 (infra red) '09
gzyms
Posty: 85
Rejestracja: 21 lut 2020, 17:34
model samochodu: Kia Cee'd, SW (SportWagen, kombi) M SmartPlus, 1.6 GDI, 99 kW

Re: Navi System czy jest inna możliwość aktualizacji niż w serwisie?

Post autor: gzyms »

renegade pisze: 05 cze 2022, 23:38
eferat pisze: 05 cze 2022, 19:57 Kolego masz auto z serpnia 2021 ale po lifcie juz? Tez próbowałem dzisiaj wersje dla Ceeda 2020 i bez efektu. Próbowałem już te 4 wersje z różnych penów wgrywać ale na żadnym nie widzi aktualki.
Hmm, a Ty masz w twojej navi kartę SD ?, jeżeli tak zgraj sobie jej zawartość na dysk, wrzuć na kartę nowy soft i zobacz czy zaskoczy, weź tą wersję softu co podałem z 2020.
O to właśnie, zapomniałem. U mnie ruszyło po pełnym formacie karty. Tylko trzeba pamiętać, że musi być fat32 a w win10 nie ma.
A tylko zgranie plików z karty może nie wystarczyć. Należy sklonować kartę.
Kia Ciyapostrofd
Awatar użytkownika
renegade
Posty: 159
Rejestracja: 03 lis 2021, 20:31
model samochodu: OPTIMA PHEV 2.0 205 KM

Re: Navi System czy jest inna możliwość aktualizacji niż w serwisie?

Post autor: renegade »

gzyms pisze: 06 cze 2022, 16:13 O to właśnie, zapomniałem. U mnie ruszyło po pełnym formacie karty. Tylko trzeba pamiętać, że musi być fat32 a w win10 nie ma.
A tylko zgranie plików z karty może nie wystarczyć. Należy sklonować kartę.
Eee nie ma strachu można zgrywać, obraz nie potrzebny tam nie jest nic zapisywane, formatować też karty nie trzeba on ma właściwy typ partycji i systemu plików więc po zgraniu wystarczy wszystko skasować z karty, wgrać nowe i działa.
OPTIMA PLUG-IN 2.0 205 KM - C3S (aluminium silver) '16
CEE'D HB 1.6 DOHC 126 KM FL OPTIMUM - AA1 (infra red) '09
Zigi2
Posty: 33
Rejestracja: 13 lut 2022, 08:36
model samochodu: Peugeot

Re: Navi System czy jest inna możliwość aktualizacji niż w serwisie?

Post autor: Zigi2 »

Witam mam aktualizacje z lutego 2022. Wersja CD_22.EUR.55W_L.001.001.220211.CUV . Jest sens aktualizować , konkretne zmiany?
gzyms
Posty: 85
Rejestracja: 21 lut 2020, 17:34
model samochodu: Kia Cee'd, SW (SportWagen, kombi) M SmartPlus, 1.6 GDI, 99 kW

Re: Navi System czy jest inna możliwość aktualizacji niż w serwisie?

Post autor: gzyms »

renegade pisze: 06 cze 2022, 20:48 Eee nie ma strachu można zgrywać, obraz nie potrzebny tam nie jest nic zapisywane, formatować też karty nie trzeba on ma właściwy typ partycji i systemu plików więc po zgraniu wystarczy wszystko skasować z karty, wgrać nowe i działa.
No nie wiem, 3x instalowałem aktualizacje, 2x okazało się, że nic nowego nie było (radio zresztą zgłaszało, że już mam tę aktualizację, czy chce mimo tego ją zainstalować). Dopiero po pełnym formacie karty zainstalowała się nowa wersja. Co prawda trzeci raz instalowałem następnego dnia i mam taką teorię :) , że dopiero tego dnia na serwerach pojawiła się nowa wersja, a przez dwa dni nie podmienili plików ;) Oczywiście teoria spiskowa ;)
Zigi2 pisze: 07 cze 2022, 06:04 Witam mam aktualizacje z lutego 2022. Wersja CD_22.EUR.55W_L.001.001.220211.CUV . Jest sens aktualizować , konkretne zmiany?
Pasuje do Peugeot? O dziwne
Kia Ciyapostrofd
marcinek82
Posty: 203
Rejestracja: 06 paź 2020, 22:13
model samochodu: CEED 1,4 T-GDI SW 2020
Lokalizacja: SR

Re: Navi System czy jest inna możliwość aktualizacji niż w serwisie?

Post autor: marcinek82 »

Numery wersji map i softu, aktualizacji z poczatku maja i poczatku czerwca sa takie same, wiec wg mnie niema sensu aktualizowac.
gzyms
Posty: 85
Rejestracja: 21 lut 2020, 17:34
model samochodu: Kia Cee'd, SW (SportWagen, kombi) M SmartPlus, 1.6 GDI, 99 kW

Re: Navi System czy jest inna możliwość aktualizacji niż w serwisie?

Post autor: gzyms »

marcinek82 pisze: 08 cze 2022, 18:33 Numery wersji map i softu, aktualizacji z poczatku maja i poczatku czerwca sa takie same, wiec wg mnie niema sensu aktualizowac.
Mylisz się, zarówno numery wersji mapy, softu jak i navi zostały zmienione
Obrazek

Co jedynie jest komunikat o jednej z wersji https://update.kia.com/EU/PL/updateNoticeView/914
ale już powinno być dostęna.
Inna sprawa co się zmieniło realnie oprócz cyferek? ;)
Dodam listę kwalifikowanych pojazdów https://update.kia.com/EU/PL/updateNoticeView/669/pop2
ponieważ niektórzy mają problem z trafieniem w link ;)
Kia Ciyapostrofd
marcinek82
Posty: 203
Rejestracja: 06 paź 2020, 22:13
model samochodu: CEED 1,4 T-GDI SW 2020
Lokalizacja: SR

Re: Navi System czy jest inna możliwość aktualizacji niż w serwisie?

Post autor: marcinek82 »

gzyms pisze: 09 cze 2022, 08:31 Mylisz się, zarówno numery wersji mapy, softu jak i navi zostały zmienione
Nie, przynajmniej jesli chodzi o C3. Aktualizowalem jakos w polowie maja i numery wersji map i softu sa takie same jak te w tabelce i w plikach. Pozatym program nie sciagal calej aktualizacji, tylko sprawdzil wersje ta na dysku i serwerze.
Jesli chodzi o starsze wersje ceed to faktycznie niewiem jakie wersje byly przed czerwcem.
gzyms
Posty: 85
Rejestracja: 21 lut 2020, 17:34
model samochodu: Kia Cee'd, SW (SportWagen, kombi) M SmartPlus, 1.6 GDI, 99 kW

Re: Navi System czy jest inna możliwość aktualizacji niż w serwisie?

Post autor: gzyms »

Zdecyduj się ;)
marcinek82 pisze: 08 cze 2022, 18:33 Numery wersji map i softu, aktualizacji z poczatku maja i poczatku czerwca sa takie same, wiec wg mnie niema sensu aktualizowac.
marcinek82 pisze: 12 cze 2022, 15:28 Nie, przynajmniej jesli chodzi o C3. Aktualizowalem jakos w polowie maja ....
Rozumiem, że ściągnąłeś na początku maja a zainstalowałeś w połowie ;)
marcinek82 pisze: 12 cze 2022, 15:28 Nie, przynajmniej jesli chodzi o C3. Aktualizowalem jakos w polowie maja i numery wersji map i softu sa takie same jak te w tabelce i w plikach. Pozatym program nie sciagal calej aktualizacji, tylko sprawdzil wersje ta na dysku i serwerze.
Jesli chodzi o starsze wersje ceed to faktycznie niewiem jakie wersje byly przed czerwcem.
Może tempy wyczyść (katalog Navigation Updater), kartę/usb sformatuj. U mnie pomogło, a było w sumie podobnie.
Kia Ciyapostrofd
marcinek82
Posty: 203
Rejestracja: 06 paź 2020, 22:13
model samochodu: CEED 1,4 T-GDI SW 2020
Lokalizacja: SR

Re: Navi System czy jest inna możliwość aktualizacji niż w serwisie?

Post autor: marcinek82 »

Za 1-szym razem w polowie maja sciagalem i instalowalem w odstepie kilku dni. Za 2-gim (na poczatku czerwca) tez stwierdzilem ze moze wyczyscic i sciagnac calosc raz jeszcze, i tak zrobilem. Zwroc uwage ze nawet w tabelce jest info ze mapy i SW jest z lutego, a chyba tylko dla ceed 19' i starszych jest z konca maja.
Ostatnio zmieniony 15 cze 2022, 18:55 przez marcinek82, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”