Navi System czy jest inna możliwość aktualizacji niż w serwisie?

forum użytkowników modelu Ceed
Awatar użytkownika
gisio
Posty: 529
Rejestracja: 21 wrz 2018, 18:01
model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: Aktualizacja Navi

Post autor: gisio »

Wystarczyło podpiąć prostownik a nie aktualizować navi na uruchomionym silniku -> jak widać myślenie nie boli ale jednak niektórym przeszkadza. Najważniejsze, żeby winę za własną głupotę można było zwalić na innych ...
Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Fred.X
Posty: 365
Rejestracja: 27 cze 2021, 09:38

Re: Aktualizacja Navi

Post autor: Fred.X »

gisio pisze: 14 lis 2021, 13:55 Wystarczyło podpiąć prostownik a nie aktualizować navi na uruchomionym silniku -> jak widać myślenie nie boli ale jednak niektórym przeszkadza. Najważniejsze, żeby winę za własną głupotę można było zwalić na innych ...
Jest ryzyko, ze radio wyłączy sie po 5 min ;) , takie zabezpieczenie np Xceed ;)
kitor
Posty: 8
Rejestracja: 13 lis 2021, 20:26
model samochodu: CEED

Re: Aktualizacja Navi

Post autor: kitor »

Piter_2019 pisze: 14 lis 2021, 13:35
Fred.X pisze: 14 lis 2021, 11:05
Piter_2019 pisze: 14 lis 2021, 11:01 No ...uj jak zawsze z tą aktualizacją. Wszystko zgodnie z instrukcją, wgrane na pendrive i .... NIEAKTYWNY PRZYCISK "AKTUALIZUJ".
Włączony zapłon(silnik odpalony) , bieg jałowy (automat N )
Jest sukces. Poszło z dysku SSD, który wykrył system natychmiast. Z tego wszystkiego to "ekologia" KIA mi się najbardziej podoba - napierniczają spaliny ponad 30 minut w trakcie aktualizacji, a jak montowałem przekierowanie auto stop to musiałem oświadczenie podpisać, że rozumiem szkodliwość tej zmiany dla środowiska... :lol: :lol: :lol:
Zabezpieczają się przed brakiem prądu w czasie wgrywania softu, na 100 procent skończyło by sie "ucegleniem" sprzętu.
Fred.X
Posty: 365
Rejestracja: 27 cze 2021, 09:38

Re: Aktualizacja Navi

Post autor: Fred.X »

Mylisz się i to grubo, nawet w instrukcji aktualizacji jest napisane aby wykonywac ją na uruchomionym silniku , więc nie wiem co aktualizowałeś , ale na pewno nie KIA od MY19

https://update.kia.com/EU/PL/updateGuide/04
Awatar użytkownika
gisio
Posty: 529
Rejestracja: 21 wrz 2018, 18:01
model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: Aktualizacja Navi

Post autor: gisio »

Fred.X pisze: 14 lis 2021, 15:14 Mylisz się i to grubo, nawet w instrukcji aktualizacji jest napisane aby wykonywac ją na ..
To jest wersja dla Janusza z przysłowiowej ulicy bo nikt nie zakłada, że będzie posiadał własny prostownik. Obecne nawigacje są zgrywane na karcie SD i nie wymagają tak czasochłonnego procesu aktualizacji. Nie mam zamiaru rozpisywać się bo widzę tutaj grono samych znaFcóF tematu.
Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
solvir
Posty: 89
Rejestracja: 24 maja 2020, 10:41
model samochodu: Ceed 2020

Re: Aktualizacja Navi

Post autor: solvir »

To właśnie "janusze" podłączają prostowniki ;-) Wiocha na maksa - prostownik do aktualizacji navi.
Nawet w kia aktualizują na włączonym silniku.
Jakiej karty sd? Mam ceed gta 2020 - aktualizuje się do pamięci wewn. urządzenia.

Wiec nie cwaniakuj, bo nie masz czym.
Fred.X
Posty: 365
Rejestracja: 27 cze 2021, 09:38

Re: Aktualizacja Navi

Post autor: Fred.X »

gisio pisze: 14 lis 2021, 16:04
Fred.X pisze: 14 lis 2021, 15:14 Mylisz się i to grubo, nawet w instrukcji aktualizacji jest napisane aby wykonywac ją na ..
To jest wersja dla Janusza z przysłowiowej ulicy bo nikt nie zakłada, że będzie posiadał własny prostownik. Obecne nawigacje są zgrywane na karcie SD i nie wymagają tak czasochłonnego procesu aktualizacji. Nie mam zamiaru rozpisywać się bo widzę tutaj grono samych znaFcóF tematu.
Jak Twoje IQ osiągnie temperaturę Twojego ciała to daj znać , a po drugie jedź do ASO KIA i zobacz jak podłączają auto pod ładowarkę lub prostownik :lol: :lol: :lol:

PS nie mam gniazda na kartę SD ;) , tylko przez USB można aktualizować , ciekawe ile nawigacji uwaliłeś aktualizując na prostowniku :lol:
prezes_lbn
Posty: 109
Rejestracja: 25 sty 2021, 11:41
model samochodu: CEED III Kombi

Re: Aktualizacja Navi

Post autor: prezes_lbn »

Potwierdzam aktualizacja działa - ściągnięta na MY2020 z ekranem 10,25 z użyciem aplikacji KIA.

Aktualizacja trwała coś koło 35-40 min na odpalonym samochodzie.
Wrzucona na pen-drive Sandiska Cruzer Ultra Fit 128 GB

Z zauważonych zmian na szybko:
- Nowe mapy to oczywiste, ale fajniejszy asystent ruchu - ogólnie sporo drobnych zmian na pierwszy rzut oka nie zauważalnych
- Dodany nowy ekran na prawym menu 1/3 (Sport się nazywa - wyniki z wybranych wydarzeń sportowych)
- Ekran główny (home) posiada nową jaśniejszą część oraz lepiej jest widoczna ta ciemna mapa w tle.
- W Radiu w końcu wyświetlają się prawidłowo logotypy stacji radiowych i nazwy stacji radiowych.
- Zmienił się dostawca pogody - wcześniej była Foreca
- pojawił się tryb parkingowy
kaliniec
Posty: 74
Rejestracja: 25 lut 2020, 19:38
model samochodu: Xceed

Re: Aktualizacja Navi

Post autor: kaliniec »

prezes_lbn pisze: 15 lis 2021, 20:07 Potwierdzam aktualizacja działa - ściągnięta na MY2020 z ekranem 10,25 z użyciem aplikacji KIA.

Aktualizacja trwała coś koło 35-40 min na odpalonym samochodzie.
Wrzucona na pen-drive Sandiska Cruzer Ultra Fit 128 GB

Z zauważonych zmian na szybko:
- Nowe mapy to oczywiste, ale fajniejszy asystent ruchu - ogólnie sporo drobnych zmian na pierwszy rzut oka nie zauważalnych
- Dodany nowy ekran na prawym menu 1/3 (Sport się nazywa - wyniki z wybranych wydarzeń sportowych)
- Ekran główny (home) posiada nową jaśniejszą część oraz lepiej jest widoczna ta ciemna mapa w tle.
- W Radiu w końcu wyświetlają się prawidłowo logotypy stacji radiowych i nazwy stacji radiowych.
- Zmienił się dostawca pogody - wcześniej była Foreca
- pojawił się tryb parkingowy
Sprawdź czy prawidłowo wyświetla się nazwa miejscowości. Chodzi o lokalizację pogody w prawym górnym rogu i na widgecie z pogodą. U mnie koreańskie znaczki😕
Xceed 1.4 T-GDI L+BL copper stone
novibud
Posty: 65
Rejestracja: 17 cze 2019, 19:58
model samochodu: KIA Cee'd Sportswagon XL 1,6 128 CRDi 6AT 2013
Lokalizacja: Włocławek

Re: Aktualizacja Navi

Post autor: novibud »

Podłączanie prostownika do akumulatora mającego zapięte obie klemy? To proszenie się o problemy z elektroniką. To jest dopiero Januszowatość :lol:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”