Android Auto - kompatybilność z telefonami

forum użytkowników Kia Stonic
BartBRC
Posty: 12
Rejestracja: 26 paź 2022, 19:35
model samochodu: Stonic

Re: Android Auto - kompatybilność z telefonami

Post autor: BartBRC »

Byłem w serwisie na przeglądzie i poprosiłem o aktualizacje to usłyszałem że nie ma czegoś takiego do radyjek bez navi. Mówię, że z navi to sam sobie z waszej strony mogę zaktualizować a w mojej wersji nawet na ekranie jest napisane abym udał się do serwisu po aktualizacje jesli ja chce.
No i weź tu ogarnij. I co mam zrobić jak mówi że się nie da?
Na szczęście nie usłyszałem tekstu w stylu "chcesz mieć samochód czy tablet" jak to ostatnio dogorywają w pewnej japońskiej firmie (niestety nie powiem jakiej) 😉
adamo64
Posty: 159
Rejestracja: 13 cze 2021, 08:29
model samochodu: Kia Stonic 1.2 84KM

Re: Android Auto - kompatybilność z telefonami

Post autor: adamo64 »

Co to za serwis ,zapytaj w porządnym serwisie bo tym nawet się nie chce uczyć i szkolić i potrafią tak pan Heniek wymienić olej i filtry....
Awatar użytkownika
MGO
Posty: 7
Rejestracja: 27 cze 2021, 18:40
model samochodu: Stonic 1.0 T-GDI

Re: Android Auto - kompatybilność z telefonami

Post autor: MGO »

To ja w serwisie usłyszałem, "a dlaczego , a po co, co się dzieje z samochodem..." no i żebym się odbił to powiedzieli, że aktualizacja trwa kilka godzin a jak się wysypie coś po drodze to kolejne kilka godzin. Musiałbym zostawić samochód..
Naprawdę to tyle trwa? (mam bez nawigacji)
jacek1
Posty: 321
Rejestracja: 12 lut 2019, 18:38
model samochodu: Stonic 1.4 automat

Re: Android Auto - kompatybilność z telefonami

Post autor: jacek1 »

Aktualizacja z nawigacją trwa15-20 min . Teraz robię sam , wcześniej w ASO . Brali auto i po pół godzinie oddawali z nową aktualizacją
Nie jeździj szybciej niż lata Twój Anioł Stróż !
Awatar użytkownika
MGO
Posty: 7
Rejestracja: 27 cze 2021, 18:40
model samochodu: Stonic 1.0 T-GDI

Re: Android Auto - kompatybilność z telefonami

Post autor: MGO »

Ale pytanie czy nawigacja to przypadkiem nie jest oddzielna sprawa a cały infotainment z radiem to co innego.
jacek1
Posty: 321
Rejestracja: 12 lut 2019, 18:38
model samochodu: Stonic 1.4 automat

Re: Android Auto - kompatybilność z telefonami

Post autor: jacek1 »

Te aktualizacje również aktualizują infotainment radia . Zawsze są zauważalne jakieś zmiany w samym radiu
Nie jeździj szybciej niż lata Twój Anioł Stróż !
Lunar GT
Posty: 1136
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Android Auto - kompatybilność z telefonami

Post autor: Lunar GT »

Może być aktualizacja samego infotainmentu, może być samej nawigacji ale może być jednocześnie obu.
Są trzy składniki które mogą być aktualizowane
Załączniki
1.gif
BartBRC
Posty: 12
Rejestracja: 26 paź 2022, 19:35
model samochodu: Stonic

Re: Android Auto - kompatybilność z telefonami

Post autor: BartBRC »

a wie ktoś może w jakim serwisie (mazowieckie) nie robią problemów z tą aktualizacją?
i czy ta aktualizacja wprowadza coś nowego, są faktycznie widoczne ulepszenia?
krgorny
Posty: 154
Rejestracja: 24 sie 2021, 19:34
model samochodu: Kia Ceed

Re: Android Auto - kompatybilność z telefonami

Post autor: krgorny »

Tylko teraz zastanówmy się o jakich radiach mówimy - tych z nawigacją czy tą bez? Ja również byłem w ubiegłym tygodniu w serwisie, posiadam model bez nawigacji i serwis kolejny raz przekazał, że do mojego modelu nie ma aktualizacji i raczej nie będzie, bo te jednostki są tylko do słuchania radia i korzystania z CarPlay/Android Auto i tam nie ma co aktualizować. Ja się trochę z tym nie zgadzam, a trochę nie mam nic do gadania. Nie zgadzam się, bo na amerykańskiej stronie z aktualizacjami jest update dla modeli radia bez nawigacji wydany w październiku i widać była taka potrzeba - https://update.kia.com/US/EN/updateNoticeView/953 .

Nie mniej jeśli i u nas byłyby tylko jakieś drobne zmiany, a nie całe odświeżenie wyglądu jak to było w radiach z nawigacją w tamtym roku, to też nie mam jakiegoś ciśnienia na aktualizacje. Najwidoczniej dla producentów samochodów utrzymywanie wsparcia dla wszystkich modeli radia to jednak duży problem. :x
BartBRC
Posty: 12
Rejestracja: 26 paź 2022, 19:35
model samochodu: Stonic

Re: Android Auto - kompatybilność z telefonami

Post autor: BartBRC »

Ja mam bez nawigacji i nawet jak wejdziesz w ustawienia tabletu to jest opcja aktualizacji z informacją abyś udał się do serwisu w celu jej dokonania.
Z nawigacją samemu można dokonać aktualizacji.
Ale to co podesłałeś to hmmm gotowy soft, ciekawe czy można wgrać samemu (i czy znajdzie się odważny) ale z tego co piszą to nie ma żadnych ciekawych rzeczy zwłaszcza, że nie korzystam z CarPlay.
Ja głównie chciałbym mieć opcję dzielonego ekranu ale chyba się nie doczekam w Stonicu.
W innych modelach w ustawieniach się właśnie to odpala.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”