Termin zamówienia --> termin odbioru

forum użytkowników modelu Rio
Watson1
Posty: 30
Rejestracja: 17 lut 2022, 11:21

Re: Termin zamówienia --> termin odbioru

Post autor: Watson1 »

Strasznie długo minęło od oclenia do odebrania. Czy salon mówił skąd taka ilość czasu?
operacjon76@wp.pl
Posty: 87
Rejestracja: 12 sty 2022, 20:29
model samochodu: kia rio

Re: Termin zamówienia --> termin odbioru

Post autor: operacjon76@wp.pl »

U mnie od czasu opłaconego cła do odbioru 7 dni
Jutrzejszy
Posty: 272
Rejestracja: 05 gru 2021, 14:35
model samochodu: YB G4LF

Re: Termin zamówienia --> termin odbioru

Post autor: Jutrzejszy »

Watson1 pisze: 11 mar 2022, 19:57 Strasznie długo minęło od oclenia do odebrania.
Mnie natomiast zastanawia podejrzanie krótki czas (27 dni) od produkcji w Korei do dostawy w Słowenii. Zwłaszcza że samochód z linii produkcyjnej nie trafia wprost na odpływający statek.
operacjon76@wp.pl
Posty: 87
Rejestracja: 12 sty 2022, 20:29
model samochodu: kia rio

Re: Termin zamówienia --> termin odbioru

Post autor: operacjon76@wp.pl »

Masz rację , mój wyprodukowany 04.01 przypłynął do Koper 13.02
bartek22
Posty: 8
Rejestracja: 22 sty 2022, 18:13

Re: Termin zamówienia --> termin odbioru

Post autor: bartek22 »

Watson1 pisze: 11 mar 2022, 19:57 Strasznie długo minęło od oclenia do odebrania. Czy salon mówił skąd taka ilość czasu?
Podobno centrum dystrybucyjne w Kleszczowie miało zablokowaną możliwość wystawiania faktur dla salonów na niektóre modele (w tym RIO) wówczas do końca miesiąca.
Faktycznie, pasowałoby bo 1.03 pojawiła się faktura dla salonu, a potem poszło już z górki.
O szczegóły tej odgórnej blokady nie dopytywałem, akurat wtedy był mi na rękę odbiór w marcu.

Co do czasu samego transportu do Koper to nie mam żadnych informacji szczegółowych. Tak mi przekazano.
Kilometr
Posty: 53
Rejestracja: 12 gru 2021, 21:45
model samochodu: Kia Rio

Re: Termin zamówienia --> termin odbioru

Post autor: Kilometr »

Poszło zapytanie na sales@kia.com.pl :(
Szanowny Panie,

Uprzejmie informujemy, że na chwilę obecną Pański pojazd nie trafił jeszcze na linie produkcyjną. Jeżeli w systemie pojawi się data planowanej produkcji będzie możliwe oszacowanie przybliżonego terminu dostarczenia pojazdu.

Pana zamówienie będzie monitorowane. Jeżeli pojawi się data produkcji poinformujemy Pana o tym fakcie.
Kia Rio M 1.0 T-GDI 7-DCT + Most Yellow + AEB + SMT

Zamówienie 27.09.2021
Info o wyprodukowaniu 29.07.2022
13.10.2022 info ze samochód jest w salonie na placu
Jutrzejszy
Posty: 272
Rejestracja: 05 gru 2021, 14:35
model samochodu: YB G4LF

Re: Termin zamówienia --> termin odbioru

Post autor: Jutrzejszy »

Czy w ciągu ostatniego roku zdarzył się taki przypadek, że ktoś zamówił do produkcji Rio 7DCT i odebrał go?
operacjon76@wp.pl
Posty: 87
Rejestracja: 12 sty 2022, 20:29
model samochodu: kia rio

Re: Termin zamówienia --> termin odbioru

Post autor: operacjon76@wp.pl »

Oczekiwanie na kia rio strasznie się opóźnią taką informację otrzymałem jak odbierałem swojego . Diler poinformował mnie że problemy jakie były do tej pory to pikuś , prawdziwa jazda ma zacząć się teraz
Jutrzejszy
Posty: 272
Rejestracja: 05 gru 2021, 14:35
model samochodu: YB G4LF

Re: Termin zamówienia --> termin odbioru

Post autor: Jutrzejszy »

operacjon76@wp.pl pisze: 25 mar 2022, 11:24 Oczekiwanie na kia rio strasznie się opóźnią taką informację otrzymałem jak odbierałem swojego .
Rio to model niskomarżowy, dlatego ma niski priorytet produkcji.
(np. Stonic jest znacznie bardziej dochodowy dla producenta, bo to jest to samo co Rio + dłuższe sprężyny + kilka plastików, a sprzedają go 20% drożej)

Najkrócej czeka się na pełne elektryki, bo na nich producent zarabia najwięcej (i w dodatku nie musi płacić kar na emisję CO2).
shermanking
Posty: 26
Rejestracja: 03 gru 2021, 19:17
model samochodu: Kia Stonic

Re: Termin zamówienia --> termin odbioru

Post autor: shermanking »

Jutrzejszy pisze: 25 mar 2022, 18:38
operacjon76@wp.pl pisze: 25 mar 2022, 11:24 Oczekiwanie na kia rio strasznie się opóźnią taką informację otrzymałem jak odbierałem swojego .
Rio to model niskomarżowy, dlatego ma niski priorytet produkcji.
(np. Stonic jest znacznie bardziej dochodowy dla producenta, bo to jest to samo co Rio + dłuższe sprężyny + kilka plastików, a sprzedają go 20% drożej)

Najkrócej czeka się na pełne elektryki, bo na nich producent zarabia najwięcej (i w dodatku nie musi płacić kar na emisję CO2).
Witam,

Chciałbym dodać, że niestety problem według mnie jest w skrzyni biegów DCT, a konkretnie z jej brakiem. Sam czekam na Stonica już od lipca 2021 i dealer twierdzi, że obecnie to skrzynia automatyczna opóźnia produkcję. Na dzień dzisiejszy moje auto nie ma nawet ustalonego terminu produkcji, więc muszę czekać pewnie do wakacji.
Z tego co czytałem w necie to chyba rzeczywiście elektryki są dostarczane najszybciej. Na przykładzie Stonica mogę napisać, że na modele ze skrzynią biegów manualną czeka się pół roku. Najszybciej ktoś dostanie ceeda albo niro ze Słowackiej fabryki. Stonica produkują tylko w Korei, więc nie mam innego wyjścia jak czekać 😢
Kia Stonic, 1.0 T-GDI, 100 KM, 7 DCT, L+BL, Most Yellow, produkcja 2022
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Rio”