Termin zamówienia --> termin odbioru

forum użytkowników modelu Rio
Jutrzejszy
Posty: 273
Rejestracja: 05 gru 2021, 14:35
model samochodu: YB G4LF

Re: Termin zamówienia --> termin odbioru

Post autor: Jutrzejszy »

shermanking pisze: 09 kwie 2022, 13:02 Sam czekam na Stonica już od lipca 2021 i dealer twierdzi, że obecnie to skrzynia automatyczna opóźnia produkcję. Na dzień dzisiejszy moje auto nie ma nawet ustalonego terminu produkcji, więc muszę czekać pewnie do wakacji.
Jeśli zamówienie jest na DCT i jeszcze nie ma zaplanowanej daty produkcji, to samochód będzie u dilera przed wakacjami ale chyba 2023...
Ale radzę nie wycofywać się, bo Kia ma tę zaletę (w przeciwieństwie do niektórych marek) że gwarantuje cenę z zamówienia, a od lipca 2021 były już cztery podwyżki.
Kilometr
Posty: 53
Rejestracja: 12 gru 2021, 21:45
model samochodu: Kia Rio

Re: Termin zamówienia --> termin odbioru

Post autor: Kilometr »

poszło zapytanie do KIA i nadal czeka na produkcję 😐 7 miesiąc leci...
Kia Rio M 1.0 T-GDI 7-DCT + Most Yellow + AEB + SMT

Zamówienie 27.09.2021
Info o wyprodukowaniu 29.07.2022
13.10.2022 info ze samochód jest w salonie na placu
jacekplacek
Posty: 14
Rejestracja: 21 lut 2022, 12:58
model samochodu: Rio 1.2 DPi 5MT 84 KM, L, Silky Silver,

Re: Termin zamówienia --> termin odbioru

Post autor: jacekplacek »

Ile czasu czekaliście do odbioru samochodu od momentu pojawienia się nr VIN? Czy jeśli w systemie mają że VIN się pojawił to znaczy że auto już zjechało z taśmy? Dzwoniłem do salonu i raz mówią 6 tygodni, drugi raz że trzy. Pomijając fakt że samochód zamówiony na początku lutego "z taśmy produkcyjnej" jak to określili z możliwym terminem odbioru w czerwcu (w umowie sierpień) w dalszym ciągu nie ma VIN. Rio 1.2, wersja L bez żadnych dodatków.
Watson1
Posty: 30
Rejestracja: 17 lut 2022, 11:21

Re: Termin zamówienia --> termin odbioru

Post autor: Watson1 »

jacekplacek pisze: 17 maja 2022, 07:52 Ile czasu czekaliście do odbioru samochodu od momentu pojawienia się nr VIN? Czy jeśli w systemie mają że VIN się pojawił to znaczy że auto już zjechało z taśmy? Dzwoniłem do salonu i raz mówią 6 tygodni, drugi raz że trzy. Pomijając fakt że samochód zamówiony na początku lutego "z taśmy produkcyjnej" jak to określili z możliwym terminem odbioru w czerwcu (w umowie sierpień) w dalszym ciągu nie ma VIN. Rio 1.2, wersja L bez żadnych dodatków.
Nie wiem jak z VIN ale u mnie od wyprodukowania do odbioru minęły prawie 4 miesiące
bartek22
Posty: 8
Rejestracja: 22 sty 2022, 18:13

Re: Termin zamówienia --> termin odbioru

Post autor: bartek22 »

jacekplacek pisze: 17 maja 2022, 07:52 Ile czasu czekaliście do odbioru samochodu od momentu pojawienia się nr VIN? Czy jeśli w systemie mają że VIN się pojawił to znaczy że auto już zjechało z taśmy? Dzwoniłem do salonu i raz mówią 6 tygodni, drugi raz że trzy. Pomijając fakt że samochód zamówiony na początku lutego "z taśmy produkcyjnej" jak to określili z możliwym terminem odbioru w czerwcu (w umowie sierpień) w dalszym ciągu nie ma VIN. Rio 1.2, wersja L bez żadnych dodatków.
U mnie auto wyprodukowane 10 grudnia, odebrane 10 marca. Równiutko 3 miesiące.
W trzy tygodnie to nawet do Koper nie dotrze więc :lol: Niezłą ściemę walą..
operacjon76@wp.pl
Posty: 87
Rejestracja: 12 sty 2022, 20:29
model samochodu: kia rio

Re: Termin zamówienia --> termin odbioru

Post autor: operacjon76@wp.pl »

Około 2 miesięcy musisz liczyć , sam transport około 5 tygodni trwa
TomaszTomi1980
Posty: 3
Rejestracja: 07 kwie 2022, 10:40
model samochodu: Kia Rio

Re: Termin zamówienia --> termin odbioru

Post autor: TomaszTomi1980 »

Ja zamawiałem Rio 1.2 manual, wersja L+BLine, około 20 stycznia tego roku i dzisiaj dostałem telefon że samochód jest już w salonie i przygotowują dokumenty.Licząc od daty zamówienia do teraz to będzie 4 miesiące.Myslę że jeszcze nie tak długo.
jacekplacek
Posty: 14
Rejestracja: 21 lut 2022, 12:58
model samochodu: Rio 1.2 DPi 5MT 84 KM, L, Silky Silver,

Re: Termin zamówienia --> termin odbioru

Post autor: jacekplacek »

TomaszTomi1980 pisze: 19 maja 2022, 15:48 Ja zamawiałem Rio 1.2 manual, wersja L+BLine, około 20 stycznia tego roku i dzisiaj dostałem telefon że samochód jest już w salonie i przygotowują dokumenty.Licząc od daty zamówienia do teraz to będzie 4 miesiące.Myslę że jeszcze nie tak długo.
Dzięki za info, ja zamawiałem 10 lutego, więc per analogia powinienem mieć do odbioru koło miesiąca po Tobie, zobaczymy :)
bartek22
Posty: 8
Rejestracja: 22 sty 2022, 18:13

Re: Termin zamówienia --> termin odbioru

Post autor: bartek22 »

To nie działa w ten sposób kolego :lol: :lol:
To, że zamawiałeś miesiąc po koledze nie znaczy, że miesiąc po nim też dostaniesz.
Nie wiem jaki jest plan produkcyjny, ale nie ma co się doszukiwać w nim jakiejkolwiek logiki i analogi bo po prostu jej nie ma.
Marta
Posty: 5
Rejestracja: 24 maja 2022, 13:42
model samochodu: Kia rio

Re: Termin zamówienia --> termin odbioru

Post autor: Marta »

Ja zamawiałam 9 lutego i jeszcze produkcja nie zaczęta. Termin odbioru mam na sierpień, ale mówili że może się przedłużyć. Powiedzieli mi , że teraz czeka sie na auto 300 dni.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Rio”