Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

forum użytkowników modelu Sorento
Niko123
Posty: 523
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: Niko123 »

Z tych linków co dałem można kupić u nich na kredyt / raty ale wcześniej trzeba doliczyć jakieś odsetki dodatkowo.
Nie wiem ile drożej wychodzi bo nigdy z tego nie korzystałem.
inquis
Posty: 1264
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: inquis »

Właśnie się przymierzyłem do nowego Kodiaqa - póki co tylko w salonie, bo do jazdy będzie po majówce. Opinia - jeden wielki plastik fantastik; regres zarówno wobec poprzednika, jak i nowego Superba. Być może siedziałem w jakiejś bieda-wersji, a L&K jest lepiej wykończony, ale po wejściu do Sorki poczułem się jak w Mercu:)
Niko123
Posty: 523
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: Niko123 »

Najbogatsza wersja ze srodkiem skody z alkantara wyglada na filmikach ze jakosc fajna, ale zewnetrznie te auto mi sie nie podoba.
Lunar GT
Posty: 1146
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: Lunar GT »

Coś o konkurencji, i to nie byle jakiej ( jak można nie doceniać Lexusa)
https://www.youtube.com/watch?v=_0iSuBO ... dXMgcng%3D
Niko123
Posty: 523
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: Niko123 »

Każdy wie , tak samo audi q7 itp.
Lexus rx 250 ps jaki mnie interesuje to 470 tys zl , o wersji rx 350 h nie będę pisać bo to już 550 tys. zł, bo od wersji wyposażenia trzeba dużo dołożyć aby było wersja full.

Licząc wersje full to nowy kodiak koło 311 tys. zł
Mazda cx90 jeszcze nie ma cennika ale full będzie okolice 320 tys zl
Lexus rx 250 - 470 tys / rx 350 550 tys
Audi Q7 - 700 tys zl
Tylko nie piszczę ze dobrze wyposażony Lexus można kupić za 350 tys zl bo to dla mnie wersja bieda a tym tokiem myślenia dobrze wyposażone Sorento to 200 tys zl
inquis
Posty: 1264
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: inquis »

Niko123 pisze: 30 kwie 2024, 21:30 Kazdy wie , tak samo audi q7 itp
Lexus rx 250 ps jaki mnie interesuje to 470 tys zl , o wersji rx 350 h nie bede pisać bo to juz 550 tys zl, bo od wersji wyposażenia trzeba dużo dołożyć aby bylo wersja full.

Liczac wersje full to nowy kodiak koło 311 tys zl
Mazda cx90 jeszcze nie ma cennika ale full bedzie okolice 320 tys zl
Lexus rx 250 - 470 tys / rx 350 550 tys
Sudi q7 - 700 tys zl
Tylko nie piszcze ze dobrze wyposażony Lexus można kupić za 350 tys zl bo to dla mnie wersja bieda a tym tokiem myślenia dobrze wyposażone Sorento to 200 tys zl
Skonfigurowałem sobie Kodiaqa i wyszedł 290 tys. - w zasadzie wszystkomający, czyli podobnie jak nowe Sorento. Mazda CX80 pewnie będzie startować z poziomu 300 tys. w PL i zobaczymy gdzie dojedzie z cennikiem:) P.S. Uwaga na DCC+ w Skodzie, bo testując nowego Superba stwierdziłem, że dziwnie stuka na nierównościach przy niskich prędkościach...
Niko123
Posty: 523
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: Niko123 »

Podali oficjalne ceny w pl ze mazda startuje od 280 , pełny cennik w maju.

Nie uważam ze nowe sorento jest gorsze od nowego kodiaqa choć nie znam tych nowych modeli ale myślałem ze kia będzie tańsza od skody, z drugiej strony nowe sorento jest dużo bardziej nowoczesne od starego a nowy kodiaq wygląda bardziej jak lifting starego a nie nowy model jak w przypadku sorento
inquis
Posty: 1264
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: inquis »

Niko123 pisze: 30 kwie 2024, 23:52 z drugiej strony nowe sorento jest duzo bardziej nowoczesne od starego a nowy kodiaq wyglada bardziej jak lifting tarego nie nowy model jak w przypadku sorento
Nie zapominaj, że oficjalnie to Sorento przeszło lifting:) Kodiaq różni się bardzo od poprzednika, a najbardziej wewnątrz. Jest bardziej multimedialny i mega plastikowy...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”