Czujnik niskiego ciśnienia

forum użytkowników Kia Niro
Awatar użytkownika
Tolinek
Posty: 612
Rejestracja: 04 sie 2022, 14:54
model samochodu: Fiat 500, Xceed PHEV

Re: Czujnik niskiego ciśnienia

Post autor: Tolinek »

marcinos pisze: 02 lis 2023, 22:55 Ten czujnik jest niby zaprogramowany, jutro czeka mnie droga 50 km i jeżeli to nic nie da to w poniedziałek podjadę do serwisu a fakturę okażę tym co mi ten czujnik spierniczyli.
Napisz proszę jak się zachowuje wskazanie na desce rozdzielczej. Widzisz ciśnienie na wszystkich 4 oponach?
Awatar użytkownika
Legal
Posty: 221
Rejestracja: 23 kwie 2023, 20:28
model samochodu: Kia Niro II 1.6 GDI 141 KM DCT HEV MY 23' wersja L+BCW KLG (Steel Grey)

Re: Czujnik niskiego ciśnienia

Post autor: Legal »

marcinos pisze: 02 lis 2023, 22:55 Ten czujnik jest niby zaprogramowany,
Czy programowali go pod konkretne koło i model samochodu ?
Niro II HEV 2023 L+BCW KLG (Steel Grey)
marcinos
Posty: 178
Rejestracja: 19 lis 2022, 17:49
model samochodu: KIA Niro II 2023 HEV Business Line

Re: Czujnik niskiego ciśnienia

Post autor: marcinos »

Tego to ja nie wiem ale czujnik ma te same numery co uszkodzony. Doradca przez telefon w serwisie powiedział mi, że około 15 km może trwać czytanie tym bardziej, że póki co jeżdżę tylko po mieście po wymianie i z małymi prędkościami. Gdyby coś było nie tak, mam podjechać to mi to ogarną.
Próbowałem znaleźć na wyświetlaczu wartości ciśnienia ale nie wiem jak, muszę i do tego dotrzeć ale pstrykam tymi klawiszami i cały czas to samo wyskakuje. Mam kółeczko z wykrzyknikiem na wyświetlaczu i trójkąt pomarańczowy koło ilości przejechanych km.
Awatar użytkownika
Legal
Posty: 221
Rejestracja: 23 kwie 2023, 20:28
model samochodu: Kia Niro II 1.6 GDI 141 KM DCT HEV MY 23' wersja L+BCW KLG (Steel Grey)

Re: Czujnik niskiego ciśnienia

Post autor: Legal »

Napiszesz jak dalsze losy tego nowego czujnika ?
Niro II HEV 2023 L+BCW KLG (Steel Grey)
marcinos
Posty: 178
Rejestracja: 19 lis 2022, 17:49
model samochodu: KIA Niro II 2023 HEV Business Line

Re: Czujnik niskiego ciśnienia

Post autor: marcinos »

Skończyło się na tym, że nadal jeżdżę z tym komunikatem bo nikt w Bolesławcu nie potrafi nic z tym zrobić. Nikt nie ma aktualnego oprogramowania ale wczoraj otrzymałem info, że już mają aktualizację i abym dziś przyjechał więc zakładam, że dziś jest ostatnia wizyta w tej sprawie w warsztacie, zobaczymy jak się skończy. Jeżeli oni tego nie ogarną, pojadę do serwisu i kosztami obciążę ich i oni się na to zgodzili bo w sumie nie mają wyjścia. Mam nadzieję jednak, że dziś to ogarną i nie będzie potrzeby jechać do serwisu tym bardziej, że twierdzą, że maja już ten samochód w bazie oprogramowania. Napiszę później jak to się zakończyło o ile się zakończy bo do serwisu póki co nie chce mi się jechać więc załatwiłbym to przy okazji wymiany oleju kiedy pojadę.
Awatar użytkownika
Tolinek
Posty: 612
Rejestracja: 04 sie 2022, 14:54
model samochodu: Fiat 500, Xceed PHEV

Re: Czujnik niskiego ciśnienia

Post autor: Tolinek »

Na kierownicy masz guzik z namalowanymi 2 kartkami zapisanymi w poziomie. Jak to wciśniesz to przechodzisz między kolejnymi menu w tym menu z ciścieniem w każdym z kół.
marcinos
Posty: 178
Rejestracja: 19 lis 2022, 17:49
model samochodu: KIA Niro II 2023 HEV Business Line

Re: Czujnik niskiego ciśnienia

Post autor: marcinos »

Właśnie nie ma. Teraz jest tak, że jest pomarańczowe kółko z wykrzyknikiem i komunikat - sprawdź czujnik ciśnienia. W Oplu też pojawiał się taki komunikat ale jednocześnie był podgląd w którym kole cos jest nie tak a tutaj nie. Nawet w Suzuki S-Cross gdzie dominuje słynny patyczek miałem komunikat z którym kołem jest coś nie tak. Tutaj tylko komunikat i tak naprawdę nie wiadomo nawet z którym kołem jest coś nie tak i gdybym nie wiedział to nie miałbym się chyba jak dowiedzieć. Bardzo słabe to jest.
marcinos
Posty: 178
Rejestracja: 19 lis 2022, 17:49
model samochodu: KIA Niro II 2023 HEV Business Line

Re: Czujnik niskiego ciśnienia

Post autor: marcinos »

Nic nie zrobili, przerasta ich to i pozostaje serwis tylko. Nie rozumiem dlaczego to takie problematyczne i z taką pierdołą muszę jechać do serwisu. W tym Bolesławcu to dramat z tego co widzę.
marcinos
Posty: 178
Rejestracja: 19 lis 2022, 17:49
model samochodu: KIA Niro II 2023 HEV Business Line

Re: Czujnik niskiego ciśnienia

Post autor: marcinos »

Nadal nic nie zrobiłem, w serwisie stwierdzili, że czujnik, który zamówili w warsztacie na Allegro jest uszkodzony. Zaprogramowali/jazda/błąd, znowu skasowali błąd/jazda/ponownie błąd...brak połączenia czujnika z autem. Nie będę się bawił, zamówiłem czujnik w serwisie, zdemontowali mi ten i jak za dwa tygodnie pojadę na wymianę oleju to wymienię czujnik. Po powrocie do Bolesławca, oddałem ten trefny czujnik do warsztatu i okazałem im fakturę, pieniądze mi zwrócili i za dwa tygodnie zgłoszę się do nich po pieniądze za czujnik. Nowy czujnik w serwisie to koszt 285 zł a dziś za usługę skasowali mnie 117 zł i tyle oddał mi warsztat w Bolesławcu.
Awatar użytkownika
Legal
Posty: 221
Rejestracja: 23 kwie 2023, 20:28
model samochodu: Kia Niro II 1.6 GDI 141 KM DCT HEV MY 23' wersja L+BCW KLG (Steel Grey)

Re: Czujnik niskiego ciśnienia

Post autor: Legal »

marcinos pisze: 15 lis 2023, 17:24 Nowy czujnik w serwisie to koszt 285 zł a dziś za usługę skasowali mnie 117 zł i tyle oddał mi warsztat w Bolesławcu.
To 285 zł to sam czujnik, czy już z montażem i programowaniem ?
Niro II HEV 2023 L+BCW KLG (Steel Grey)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Niro”