Czujnik niskiego ciśnienia

forum użytkowników Kia Niro
saron22
Posty: 632
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: Czujnik niskiego ciśnienia

Post autor: saron22 »

Legal pisze: 01 gru 2023, 22:47
saron22 pisze: 01 gru 2023, 09:16 W serwisie marki premium:
czujnik TPMS - 700zł
Odczyt i kasowanie błędów- 550zł
wymiana czujnika TPMS - 500zł
Totalna głupota, jak torebki damskie za $2000.
To nie do Ciebie @saron22 ten komentarz, ale w kontekście cen części i usług, które podałeś. Za cztery koła wychodzi 7000 zł.
Wiem, że każdy wydaje zarobione pieniądze, jak lubi. Nie rozumiem tylko, czym klasa premium odwzajemnia to, że ludzie akceptują takie absurdy cenowe, a wręcz ich łakną.
To nie jest tak, że za 4 koła wychodzi 7000zł.
Czujnik 700 x 4 to 2800. Odczyt i kasowanie błędów 550 zł bo nie ma znaczenia czy kasuje jeden błąd czy cztery. Kasowanie to kasowanie.
Wymiana czujnika też nie jest liczona x 4 tylko każde kolejne koło to trochę inna kwota.
Dajmy na to: jeden czujnik do wymiany a w tej cenie zawiera się wprowadzenie auta na halę, sprawdzenie stanu wizualnego tj uszkodzenia, wady itp, podniesienie auta na podnośniku, zdjęcie i założenie koła, zdjęcie i założenie opony, zdjęcie i założenie czujnika, sprawdzenie ciśnienia we wszystkich 4 kołach, posprzątanie stanowiska. I to kosztuje 500 zł. W przypadku wymiany każdego kolejnego czujnika doliczane jest zdjęcie i założenie koła, zdjęcie i założenie opony, zdjęcie i założenie czujnika. I to dla przykładu kosztuje 280 zł. Wszystkie pozostałe czynności są już wliczone w wymianę pierwszego czujnika. Mam nadzieję, że dostatecznie jasno to opisałem.
Awatar użytkownika
colins
Posty: 231
Rejestracja: 25 wrz 2022, 14:38
model samochodu: KIA Niro II HEV Business Line 2023 Mineral Blue
Lokalizacja: Słubice

Re: Czujnik niskiego ciśnienia

Post autor: colins »

No i należy dodać, że w ASO jest jeszcze coś takiego jak roboczogodzina, a że jej cena w KIA, to niemal 300 zł, to i nie spieszy im się, by robotę wykonywać szybko. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Legal
Posty: 221
Rejestracja: 23 kwie 2023, 20:28
model samochodu: Kia Niro II 1.6 GDI 141 KM DCT HEV MY 23' wersja L+BCW KLG (Steel Grey)

Re: Czujnik niskiego ciśnienia

Post autor: Legal »

saron22 pisze: 01 gru 2023, 09:16 To nie jest tak, że za 4 koła wychodzi 7000zł.
... Wszystkie pozostałe czynności są już wliczone w wymianę pierwszego czujnika. Mam nadzieję, że dostatecznie jasno to opisałem.
Tak, doskonale rozumiem. To tak, jak koszt używania mieszkania przez 4 osobową rodzinę nie jest czterokrotnością kosztów zamieszkania go przez singla.
Dopuściłem się manipulacji, ale zostałem słusznie zdemaskowany :?
Ciągle jednak te 1750 za 'pierwsze' koło urywa mi łeb :cry:
Niro II HEV 2023 L+BCW KLG (Steel Grey)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Niro”