Serwis po dotarciu silnika

forum użytkowników modelu Kia XCeed
Dominik21
Posty: 77
Rejestracja: 12 wrz 2021, 17:03
model samochodu: KIA XCEED

Serwis po dotarciu silnika

Post autor: Dominik21 »

Hej, chciałbym wykonać wymianę samego oleju z filtrem po dotarciu silnika(okolo 1500km) zastanawiam sie czy oddać samochód do serwisu kia żeby lali swój olej czy lepiej kupić i dostarczyć im samochód z olejem? Pytanie tez czy ten olej 5W40 będzie git do benzyny 1.6 204km? Macie ewentualnie jakiś konkretny do polecenia? Osobiście słyszałem, że w serwisie leją straszny szajs...
Pollos
Posty: 28
Rejestracja: 25 paź 2020, 10:35

Re: Serwis po dotarciu silnika

Post autor: Pollos »

Cześć,
Zgodnie ze specyfikacją dla 1.6 T-GDI powinien być 5W30.
Ja osobiście leje ORLEN PLATINUM MAX EXPERT V 5W30 504 507.

Przy czym polecam zrobić wymianę oleju poza ASO. Nie ma co się pakować w koszty, a często niezależne serwisy nawet dokładniej ci wymienią olej.
bejker1989
Posty: 99
Rejestracja: 27 paź 2021, 23:39
model samochodu: Xceed

Re: Serwis po dotarciu silnika

Post autor: bejker1989 »

Pollos pisze: 28 gru 2021, 08:42 Cześć,
Zgodnie ze specyfikacją dla 1.6 T-GDI powinien być 5W30.
Ja osobiście leje ORLEN PLATINUM MAX EXPERT V 5W30 504 507.

Przy czym polecam zrobić wymianę oleju poza ASO. Nie ma co się pakować w koszty, a często niezależne serwisy nawet dokładniej ci wymienią olej.
Jestes pewien ze ten olej spelnia normy Kia? Jak na moje oko bez glebszego sprawdzania on ma normy Volkswagena.

Niezalezne serwisy czesto tez oszukuja i leja jakis syf z beczek a olej klienta laduje "w prywatnej kieszeni".

Gdyby cos takiego sie stalo i silnik padnie przez zle.smarowanie, Kia podejmie analize problemu i jak dojdzie ze byl lewy olej to nie ma gwarancji...po co teraz zydzic 100-150zl i ryzykowac. Raz taki koszt to zaden koszt a przynajmniej masz spokoj i wbita informacje w ksiazce serwisowej ze wymieniles olej po dotarciu.
Pulares
Posty: 105
Rejestracja: 12 sty 2020, 09:30
model samochodu: Kia Ceed GT 1.6 Black

Re: Serwis po dotarciu silnika

Post autor: Pulares »

Rzeczywiście na autoryzowanym serwisie na gwarancji leją "straszny szajs" teraz z Totala wcześniej z Orlenu (PRO) ale przynajmniej jest to olej 5W-30, A5/B5. Zamiast mnożyć dyskusje warto poczytać:
viewtopic.php?f=116&t=3533&start=240
Fred.X
Posty: 365
Rejestracja: 27 cze 2021, 09:38

Re: Serwis po dotarciu silnika

Post autor: Fred.X »

Oddając auto na ich olej w razie jak coś się stanie , masz gwarancję a oni nie mają pkt zaczepnego , dając im swój olej hmm , w razie gdy cos się bedzie działo z silnikiem usłyszysz Ale to Pan dał olej itp itd , dramatu cenowego nie ma , ja bym nie kombinował

Total jest dobrym olejem , nie wiem skąd macie takie opinie, ze to szajs
Pulares
Posty: 105
Rejestracja: 12 sty 2020, 09:30
model samochodu: Kia Ceed GT 1.6 Black

Re: Serwis po dotarciu silnika

Post autor: Pulares »

U mnie "straszny szajs" - to sarkazm :roll: Wiadomo te oleje są ok. W styczniu idę na przegląd serwisowy roczny po 20.000 km. Wiozę swój olej bo mogę. Na serwisie nie będą robili problemów byle olej był 5W-30 i A5/B5, a jeszcze się dodatkowo zabezpieczyłem (bo silnik z filtrem cząstek) i znalazłem taki z A5/B5 i C2.
Dominik21
Posty: 77
Rejestracja: 12 wrz 2021, 17:03
model samochodu: KIA XCEED

Re: Serwis po dotarciu silnika

Post autor: Dominik21 »

A wymieniał ktoś moze na serwisie sam olej? Jaki to moze byc koszt? Oczywiście pytam o sama usługę bez oleju.

Tez właśnie planuje kupić cos z wyzszej pułki co oczywiście zatwierdza producent w instrukcji i dać serwisowi swój olej bo słyszałem, ze też leją oleje ktore nie spełniają norm konkretnego silnika a później po takich akcjach juz po gwarancji moga pojawiać sie problemy z silnikiem
Fred.X
Posty: 365
Rejestracja: 27 cze 2021, 09:38

Re: Serwis po dotarciu silnika

Post autor: Fred.X »

Wymieniałem po 2500 km robocizna+filtr+olej zapłaciłem 390 zł , więc nie widzę sensu kombinować
Pulares
Posty: 105
Rejestracja: 12 sty 2020, 09:30
model samochodu: Kia Ceed GT 1.6 Black

Re: Serwis po dotarciu silnika

Post autor: Pulares »

Potwierdzam taki orientacyjny koszt.
agpoz
Posty: 11
Rejestracja: 14 lip 2021, 07:04
model samochodu: XCeed 1,5

Re: Serwis po dotarciu silnika

Post autor: agpoz »

Muszę się pochwalić, w Częstochowie na koniec września serwis mi policzył coś około 470 zł. Wymiana po 1500 km. pan kierownik twierdził że to tanio i po sporym opuście z racji zakupu u nich XCeeda :lol: :P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”