Kia Sportage V MY 2022.

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
Daydream
Posty: 56
Rejestracja: 21 sty 2021, 14:48

Re: Kia Sportage V MY 2022.

Post autor: Daydream »

wlodio5 pisze: 06 maja 2022, 10:39 że może być nawet później bo mówiąc delikatnie Polska nie jest dla firmy KIA rynkiem priorytetowym. Ale może się miło zaskoczymy ;)
No bez przesady, serio :) Polska jest rynkiem gdzie Kia notuje jedne z największych wzrostów i zabiera udziały, który oddaje pogrążona w kryzysie pazernościowo-niedoborowym grupa Volkswagena. Przekłada się to na zamówienia flotowe, od służb mundurowych (nie od dziś) po firmy odchodzące od Skód. Sportage w europejskiej wersji jest produkowany tylko na rynek krajów UE, gdzie waga polskiego rynku jest już znacznie istotniejsza, choć fakt - nie tak duża jak w zamożniejszej Europie Zachodniej.

Priorytetowym krajem to Polska nie jest może dla Mitsubishi albo Subaru ;)
Awatar użytkownika
PPPKRK
Posty: 64
Rejestracja: 06 maja 2022, 14:58
model samochodu: Sportage V, 230 KM 6AT 4WD HEV, GT LINE, 2TR/AE+/HAR/LTH/PNS/SUS/HAK

Re: Kia Sportage V MY 2022.

Post autor: PPPKRK »

Tomek0 pisze: 06 maja 2022, 15:28 Hej. Ostatecznie podjąłem decyzję o zmianie zamówienia z O4 na Sportage. Zanim udam się do salonu, chciałem się podpytać jak obecnie wygląda kwestia rabatów. Nie należę do żadnej uprzywilejowanej grupy zawodowej niestety. Jak to wyglądało u Was?

Hej, nie ma co liczyć na jakieś szaleństwo rabatowe. U mnie z 212 400 brutto wyszło 197 500. Czy dobrze, nie wiem ale wizja że za kilka dni mogą wejść podwyżki przekonuje mnie do szybszego zamówienia niż szukania auta w PL tańszego o 1000 zł...
wlodio5
Posty: 123
Rejestracja: 08 lut 2022, 09:54
model samochodu: KIA SPORTAGE V MHEV FWD 180KM DELUXE WHITE L-30.06.2022

Re: Kia Sportage V MY 2022.

Post autor: wlodio5 »

Daydream pisze: 06 maja 2022, 16:03
wlodio5 pisze: 06 maja 2022, 10:39 że może być nawet później bo mówiąc delikatnie Polska nie jest dla firmy KIA rynkiem priorytetowym. Ale może się miło zaskoczymy ;)
No bez przesady, serio :) Polska jest rynkiem gdzie Kia notuje jedne z największych wzrostów i zabiera udziały, który oddaje pogrążona w kryzysie pazernościowo-niedoborowym grupa Volkswagena. Przekłada się to na zamówienia flotowe, od służb mundurowych (nie od dziś) po firmy odchodzące od Skód. Sportage w europejskiej wersji jest produkowany tylko na rynek krajów UE, gdzie waga polskiego rynku jest już znacznie istotniejsza, choć fakt - nie tak duża jak w zamożniejszej Europie Zachodniej.

Priorytetowym krajem to Polska nie jest może dla Mitsubishi albo Subaru ;)
Mówimy o braku priorytetu w tym konkretnym kontekście a nie o ilości sprzedawanych pojazdów. Chodzi o te że w sytuacji opóźnień w realizacji zamówień, zawsze klient z Europy zachodniej dostanie szybciej nawet naszym kosztem, ponieważ tam konsumenci znają i umieją iegzekwować swoje prawa wynikające z nie dotrzymania umowy. I chętnie to robią. A producenta kosztuje to znacznie więcej niż u nas gdzie miesiąc opóźnienia opędzą dodatkowym kompletem wycieraczek. 🤣
prezes_lbn
Posty: 109
Rejestracja: 25 sty 2021, 11:41
model samochodu: CEED III Kombi

Re: Kia Sportage V MY 2022.

Post autor: prezes_lbn »

wlodio5 pisze: 06 maja 2022, 16:28 Chodzi o te że w sytuacji opóźnień w realizacji zamówień, zawsze klient z Europy zachodniej dostanie szybciej nawet naszym kosztem, ponieważ tam konsumenci znają i umieją i egzekwować swoje prawa wynikające z nie dotrzymania umowy. I chętnie to robią.
W niektórych sytuacjach zapewne tak jest, ale w sumie my również jesteśmy dosyć roszczeniowym spoleczenstwem :D .
Ale tu na pocieszenie powiem że jednak nie tylko u nas takie problemy. Zobaczcie co jest w UK https://www.kiaownersclub.co.uk/threads ... 23/page-42

Z tego co wiemy że są problemy z automatami, to jeszcze dochodzi podobno brak komponentów do Harman Kardon.
Elemele
Posty: 24
Rejestracja: 28 mar 2022, 23:25
model samochodu: Sportage V 1.6 T-GDi HEV 230KM 6AT 2WD, Business Line + PNS + AE+, Sparkling Silver

Re: Kia Sportage V MY 2022.

Post autor: Elemele »

Od jutra nowy cennik Sportage V, a w nim:
- ceny +5000 zł
- brak MHEVów
- brak Diesla
kukuku2
Posty: 126
Rejestracja: 01 kwie 2022, 17:30
model samochodu: Sportage V BL 180km MHEV DCT AEB Blue Flame

Re: Kia Sportage V MY 2022.

Post autor: kukuku2 »

No i brak skrzyń DCT :oops:
Sportage V BL 180km MHEV DCT AEB Blue Flame
Tomek0
Posty: 11
Rejestracja: 21 mar 2022, 17:07

Re: Kia Sportage V MY 2022.

Post autor: Tomek0 »

Na ile pewne informacje? Jak wchodziłem na konfigurator to jeszcze wszystko jest po staremu. Nie wiem czy jechać dzisiaj na wariata i zamawiać.
dario37
Posty: 338
Rejestracja: 10 mar 2022, 22:12
model samochodu: Kia Sportage mHEV 180 KM BL FWD,7 DCT,EXG,AEB.AE +
Lokalizacja: Ohlau

Re: Kia Sportage V MY 2022.

Post autor: dario37 »

Tomek0 pisze: 07 maja 2022, 08:29 Na ile pewne informacje? Jak wchodziłem na konfigurator to jeszcze wszystko jest po staremu. Nie wiem czy jechać dzisiaj na wariata i zamawiać.
Ja też spojrzałem w cennik i zmian jeszcze nie widzę.Aczkolwiek strona KII niedostępna.Może faktycznie będą zmiany...
Yamamoto
Posty: 27
Rejestracja: 11 mar 2022, 11:57
model samochodu: proceed GT (still waiting)

Re: Kia Sportage V MY 2022.

Post autor: Yamamoto »

Tomek0 pisze: 07 maja 2022, 08:29 Na ile pewne informacje? Jak wchodziłem na konfigurator to jeszcze wszystko jest po staremu. Nie wiem czy jechać dzisiaj na wariata i zamawiać.
konfigurator jest aktualizowany kilka dni później. cennik wszedł dziś wiec już nie masz po co jechac (jeśli chciałeś coś ze starego cennika)
emilek
Posty: 84
Rejestracja: 09 paź 2021, 19:46
model samochodu: Ceed GT-Line 1.5 MT Orange Fusion

Re: Kia Sportage V MY 2022.

Post autor: emilek »

Tomek0 pisze: 07 maja 2022, 08:29 Na ile pewne informacje? Jak wchodziłem na konfigurator to jeszcze wszystko jest po staremu. Nie wiem czy jechać dzisiaj na wariata i zamawiać.
Nie masz co jechać, od dzisiaj nie zamówisz z DCT. Zobacz sobie cennik w pdf dostępny na stronie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”