Kia Sportage V MY 2022.

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
vaper76
Posty: 37
Rejestracja: 09 sty 2022, 11:18

Re: Kia Sportage V MY 2022.

Post autor: vaper76 »

Mogę tylko przeprosić. Ponoć są, ale ich nie ma. Niby je widziałem, ale zniknęły. Zero alkoholu od kilku dobrych tygodni. Nie wiem o co chodzi😁😁😁. Dziś w ogóle doznałem prawie oalpitacji serca. Sportek zamawiany 7 stycznia jest już na cle. Wszyscy zdziwieni o co chodzi, że automat w takim tempie wyprodukowany. Do odbioru za około 2 może 3 tygodnie
nagdob
Posty: 1120
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Kia Sportage V MY 2022.

Post autor: nagdob »

vaper76 pisze: 27 sty 2022, 22:33 Mogę tylko przeprosić. Ponoć są, ale ich nie ma. Niby je widziałem, ale zniknęły. Zero alkoholu od kilku dobrych tygodni. Nie wiem o co chodzi😁😁😁. Dziś w ogóle doznałem prawie oalpitacji serca. Sportek zamawiany 7 stycznia jest już na cle. Wszyscy zdziwieni o co chodzi, że automat w takim tempie wyprodukowany. Do odbioru za około 2 może 3 tygodnie
Zamawiałeś wersję bez dodatków, więc prawdopodobnie proces produkcji jest szybszy. Sądzę, że jak ktoś zamawia z dodatkami, to musi się uzbierać jakaś partia i wtedy robią. Skrzynia biegów nie ma chyba nic do rzeczy. Czyli jak dobrze pójdzie to będziesz pierwszym szczęśliwcem na tym forum. :) Pisz o wrażeniach i dawaj foty. :) No i napij się w końcu :mrgreen:
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
nagdob
Posty: 1120
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Kia Sportage V MY 2022.

Post autor: nagdob »

kacperhq pisze: 27 sty 2022, 22:28 Witam,
Trochę zamętu robisz. Owszem pojawił się nowy cennik z dnia 26.01.2022 r. ale jedyne zmiany jakie wprowadza to kwestia korekty informacji o klimatyzacji 3 strefowej (ceny pozostają bez zmian).
Okazuje się że ta jest dostępna od wersji L ale tylko dla silników HEV i PHEV oraz GT-Line wszystkie wersje silnikowe.

Pozdrawim.
Faktycznie, zmiany zaszły tylko dla wersji L, ceny te same. Szkoda, że przy okazji nie zamieścili żadnych akcesoriów dodatkowo płatnych np. bagażnika (relingów poprzecznych), haka itp. Bo osobiście jestem nimi zainteresowany.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
and531
Posty: 28
Rejestracja: 28 sty 2022, 11:38
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 180 KM, 7DCT, AWD, MHEV, BusinessLine, kolor Sparkling Silver (KCS), Pakiet Drive Wise (AEB) i Drive Wise Plus (AE+).
Lokalizacja: Kraków

Re: Kia Sportage V MY 2022.

Post autor: and531 »

W ubiegłym tygodniu zamówiłem Sportage 1,6 T-GDI MHEV 180 KM AWD 7DCT BL z pakietami AEB i AE+
Dziś zadzwonił do mnie sprzedawca i poinformował, że KIA wycofuje sterowanie temperaturą dla 3 strefy. Samochód będzie wyprodukowany bez panelu sterującego temperaturą 3 strefy. Nawiewy na tył zostają. Cena bez zmian. Czy ktoś dostał już podobne info?
pixel_
Posty: 2
Rejestracja: 25 sty 2022, 08:52

Re: Kia Sportage V MY 2022.

Post autor: pixel_ »

Oglądałem sporo recenzji i sporo osób ma zastrzeżenia jeśli chodzi o wyciszenie nowej Sportage. Jak to wygląda w waszym odczuciu, rzeczywiście jest to problem?
kacperhq
Posty: 37
Rejestracja: 27 sty 2022, 22:22

Re: Kia Sportage V MY 2022.

Post autor: kacperhq »

Pisałem o tym że zmienił się opis techniczny,
trzystrefowa klima tylko w HEV i PHEV od wersji L oraz w GTLine.
Wszyscy dostaną informacje o zmianach.
nagdob
Posty: 1120
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Kia Sportage V MY 2022.

Post autor: nagdob »

pixel_ pisze: 28 sty 2022, 12:12 Oglądałem sporo recenzji i sporo osób ma zastrzeżenia jeśli chodzi o wyciszenie nowej Sportage. Jak to wygląda w waszym odczuciu, rzeczywiście jest to problem?
Nie oglądaj tylko się przejedź wersją testową. Moim zdaniem w aucie typu SUV zawsze jest głośniej od pewnej prędkości, poczytaj chociażby o większym Sorento albo innych markach SUV. Kiedyś jeździłem Touaregiem i też było głośno przy większych prędkościach powyżej 130 km/h. Jak jechałem Sportage i się rozpędziłem do około 130 km/h to oczywistą jest rzeczą, że w aucie zrobiło się głośniej. Ale za kilka km po prostu zawróciłem na rondzie i jechałem w przeciwnym kierunku. Okazało się, że zrobiło się ciszej. Przyczyną był wiatr, który na początku miałem od przodu, a z powrotem od tyłu. Jeszcze inaczej będzie jak wieje z boku. Jeżeli ktoś ma zastrzeżenia co do Sportage, jeżeli chodzi o szum przy większych prędkościach, to musi mieć tez zastrzeżenia do innych tego typu aut.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
StonicScross
Posty: 716
Rejestracja: 22 maja 2020, 12:55
model samochodu: Stonic 1.0 120

Re: Kia Sportage V MY 2022.

Post autor: StonicScross »

Testowych nie ma 1.6 150 MT 2 WD. Ja się wczoraj przejechałem takowym Tucsonem. Ale pewnie nikogo to nie zainteresuje. Widzę że tu są tylko tacy co auta za ok. 150k kupują. A poza forum tacy co za 15...
vaper76
Posty: 37
Rejestracja: 09 sty 2022, 11:18

Re: Kia Sportage V MY 2022.

Post autor: vaper76 »

StonicScross pisze: 28 sty 2022, 21:32 Testowych nie ma 1.6 150 MT 2 WD. Ja się wczoraj przejechałem takowym Tucsonem. Ale pewnie nikogo to nie zainteresuje. Widzę że tu są tylko tacy co auta za ok. 150k kupują. A poza forum tacy co za 15...
Jakie wrażenia? Też się nad nim zastanawiałem, ale nie było gdzie pojeździć i nie bardzo te powyginane boki mi się podobały w porównaniu do Sportage.
StonicScross
Posty: 716
Rejestracja: 22 maja 2020, 12:55
model samochodu: Stonic 1.0 120

Re: Kia Sportage V MY 2022.

Post autor: StonicScross »

Może później napisze więcej- główna kwestia, sądzę że przydatna - silnik 1.6 150 super, niestety nie miałem możliwości jechać więcej niż 80 kmh, ale tak - ponieważ jeździłem Ceed 1.6 122 i teraz 1.6 150 turbo, to gdyby ktoś się przesiadał ze Sportage 1.6 132 na 1.6 150 to poczuje różnice 10-15 lat :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”