Wireless CarPlay/Android Auto

forum użytkowników modelu Ceed
Lunar GT
Posty: 1136
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wireless CarPlay/Android Auto

Post autor: Lunar GT »

waski1 pisze: 06 sie 2023, 07:58
Lunar GT pisze: 05 sie 2023, 13:42 Bolączką Ottocast jest to że obsługuje tylko "ogryzki" jeżeli nie zauważyłeś.
Ogryzki?? Co to jest?
To Cię powinno naprowadzić
Załączniki
1.jpg
waski1
Posty: 7
Rejestracja: 19 mar 2023, 13:48
model samochodu: Kia Ceed III

Re: Wireless CarPlay/Android Auto

Post autor: waski1 »

Lunar GT pisze: 06 sie 2023, 10:16
waski1 pisze: 06 sie 2023, 07:58
Lunar GT pisze: 05 sie 2023, 13:42 Bolączką Ottocast jest to że obsługuje tylko "ogryzki" jeżeli nie zauważyłeś.
Ogryzki?? Co to jest?
To Cię powinno naprowadzić
W instrukcji obsługi jest taki zapis - "Adapter Ottocast A2Air dedykowany jest do urządzeń z systemem Android oraz Android Auto".
Lunar GT
Posty: 1136
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wireless CarPlay/Android Auto

Post autor: Lunar GT »

waski1 pisze: 06 sie 2023, 14:49 W instrukcji obsługi jest taki zapis - "Adapter Ottocast A2Air dedykowany jest do urządzeń z systemem Android oraz Android Auto".
Fakt, wskoczył mi model U który jest do CP tylko.
waski1
Posty: 7
Rejestracja: 19 mar 2023, 13:48
model samochodu: Kia Ceed III

Re: Wireless CarPlay/Android Auto

Post autor: waski1 »

Kupiłem Ottocast U2-X Pro i zwróciłem. Większego badziewa nie widziałem na oczy. Nie było możliwości jego sparowania, blokował telefon (trzeba było dokonywać resetru). Po zwrocie pieniędzy, kupiłem Carlinkit 5.0 - CPC200-2Air i jest rewelacyjny. Sparowanie nastąpiło bezproblemowo w przeciągu kilkunastu sekund. Urządzenie nie wiesza się, uruchamia błyskawicznie. Po kilku dniach użytkowania jestem bardzo zadowolony.
krgorny
Posty: 154
Rejestracja: 24 sie 2021, 19:34
model samochodu: Kia Ceed

Re: Wireless CarPlay/Android Auto

Post autor: krgorny »

waski1 pisze: 22 sie 2023, 08:11 Kupiłem Ottocast U2-X Pro i zwróciłem. Większego badziewa nie widziałem na oczy. Nie było możliwości jego sparowania, blokował telefon (trzeba było dokonywać resetru). Po zwrocie pieniędzy, kupiłem Carlinkit 5.0 - CPC200-2Air i jest rewelacyjny. Sparowanie nastąpiło bezproblemowo w przeciągu kilkunastu sekund. Urządzenie nie wiesza się, uruchamia błyskawicznie. Po kilku dniach użytkowania jestem bardzo zadowolony.
A moglbys powiedziec jaka masz wersje Ceeda? Ktory rocznik? Ja mam MY21 oraz 8" radio i na Carplay na kablu czasem (czesciej niz zadziej) jak wlaczam wsteczny to na koncu cofania jak wylacza sie kamera to rowniez wylacza sie ekran radia. Na Carplay po Carlinkit (z ktorego tez jestem zadowolony) jest jeszcze gorzej, bo caly Carlinkit sie restartuje. Zauwazyles cos takiego u siebie?

Dwa razy zglaszane do Aso i oczywiscie oni bledow nie widza, wszystko poprawnie. Dla mnie zapewne oprogramowanie ma bugi, ktorych producent nie raczy naprawic, ale jestem ciekaw czy w przypadku tego modelu jestem jedyny. Widzialem podobne problemy w Kii Stonic, ale tam bylo uaktualnienie oprogramowania robione w ASO i nie widzialem juz potem uzytkownikow skarzacych sie na ten problem.
waski1
Posty: 7
Rejestracja: 19 mar 2023, 13:48
model samochodu: Kia Ceed III

Re: Wireless CarPlay/Android Auto

Post autor: waski1 »

Ceed rocznik 2020, wersja M. Wszystko działa prawidłowo, nie żadnych zacięć czy też opóźnień.
krgorny
Posty: 154
Rejestracja: 24 sie 2021, 19:34
model samochodu: Kia Ceed

Re: Wireless CarPlay/Android Auto

Post autor: krgorny »

waski1 pisze: 23 sie 2023, 07:20 Ceed rocznik 2020, wersja M. Wszystko działa prawidłowo, nie żadnych zacięć czy też opóźnień.
To akurat u mnie ten brak przyciec i opoznien to podobne spostrzezenia, ale jednak ten wylaczajacy sie ekran radia mnie "trapi".
zibi101
Posty: 5
Rejestracja: 17 wrz 2023, 10:59
model samochodu: CEED III SW 1.5 T-GDI 7DCT BLP + AEB (MY22)

Re: Wireless CarPlay/Android Auto

Post autor: zibi101 »

Ktoś może wie czy brak bezprzewodowego aa w 10' przy ceed III to kwestia sprzętowa, software, czy licencja ?
MarRa
Posty: 280
Rejestracja: 27 kwie 2022, 20:42
model samochodu: Kia Ceed, Kia Stonic

Re: Wireless CarPlay/Android Auto

Post autor: MarRa »

Kiedyś ktoś o to pytał w komentarzach na kanale Kia Oczami doradcy i odpowiedź Pana Kropisza była taka : ponieważ Kia rozwija usługę Kia Live. Nie wiem co z tego wynika, ale może ktoś mądrzejszy ode mnie to zrozumie 😉
Awatar użytkownika
shider
Posty: 525
Rejestracja: 24 lis 2021, 07:55
model samochodu: CEED GT-Line MY22 1.5 T-GDI 7DCT AEB

Re: Wireless CarPlay/Android Auto

Post autor: shider »

zibi101 pisze: 17 wrz 2023, 11:06 Ktoś może wie czy brak bezprzewodowego aa w 10' przy ceed III to kwestia sprzętowa, software, czy licencja ?
Prawdopodobnie kwestia umowy pomiędzy Kia a dostawcą nawigacji. Ma się to zmienić wkrótce wraz z nowymi modelami, ale czy dostaniemy to w aktualizacji nie jest niestety pewne.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”