Wireless CarPlay/Android Auto

forum użytkowników modelu Ceed
zibi101
Posty: 5
Rejestracja: 17 wrz 2023, 10:59
model samochodu: CEED III SW 1.5 T-GDI 7DCT BLP + AEB (MY22)

Re: Wireless CarPlay/Android Auto

Post autor: zibi101 »

shider pisze: 17 wrz 2023, 22:54
zibi101 pisze: 17 wrz 2023, 11:06 Ktoś może wie czy brak bezprzewodowego aa w 10' przy ceed III to kwestia sprzętowa, software, czy licencja ?
Prawdopodobnie kwestia umowy pomiędzy Kia a dostawcą nawigacji. Ma się to zmienić wkrótce wraz z nowymi modelami, ale czy dostaniemy to w aktualizacji nie jest niestety pewne.
Dzięki. Czyli nastawiam się, że się nie doczekamy. Pewnie z takimi zmianami skupią się już tylko na ceedzie IV.
dsider
Posty: 23
Rejestracja: 14 wrz 2023, 18:37
model samochodu: różne kia/hyundai

Re: Wireless CarPlay/Android Auto

Post autor: dsider »

w bliźniaczym hyundaiu i30 AA bezprzewodowy działa, choć niektórzy musieli uaktywnić tę funkcję stacji multimedialnej w trybie serwisowym ()są tutorial w Internecie). No i oczywiście telefon musi być co najmniej z Androidem 11 (lub Samsung Galaxy bodajże od 9)
pcu123
Posty: 24
Rejestracja: 09 lip 2023, 10:46
model samochodu: XCeed 1.6 204 KM 2020

Re: Wireless CarPlay/Android Auto

Post autor: pcu123 »

Ktoś tu jeszcze używa Ottocast z iPhonem w Kia? Na razie przeczytałem jedną pozytywną ocenę i jedną negatywną…
Tharkan
Posty: 14
Rejestracja: 01 maja 2021, 13:16
model samochodu: KIA ceed SW 1.4 TGDi 7DCT

Re: Wireless CarPlay/Android Auto

Post autor: Tharkan »

dsider pisze: 19 wrz 2023, 19:15 w bliźniaczym hyundaiu i30 AA bezprzewodowy działa, choć niektórzy musieli uaktywnić tę funkcję stacji multimedialnej w trybie serwisowym ()są tutorial w Internecie). No i oczywiście telefon musi być co najmniej z Androidem 11 (lub Samsung Galaxy bodajże od 9)
Tutorial znalazłem, przy okazji znalazłem też tutorial konkretnie dla KIA https://youtu.be/Xb-83mTcU-4?si=1GsUOidReEvJTqXS,
Niestety w moim aucie (Ceed SW 1.4 T-GDI, 2000 r.) efekt jest żaden.
melonme
Posty: 76
Rejestracja: 20 mar 2023, 21:08
model samochodu: Kia x ceed 1,5 GDI Buisiness plus DCT
Lokalizacja: Siedlce

Re: Wireless CarPlay/Android Auto

Post autor: melonme »

Witaj, ja używam od kilku miesięcy i jest to bardzo wygodne, polecam. Przy dłuższym używaniu spada bateria w telefonie i trzeba podłączyć ładowarkę. Nie korzystam z indukcyjnej ,bo grzeje telefon.
7,22
pcu123
Posty: 24
Rejestracja: 09 lip 2023, 10:46
model samochodu: XCeed 1.6 204 KM 2020

Re: Wireless CarPlay/Android Auto

Post autor: pcu123 »

melonme, ale co używasz, Ottocast?
melonme
Posty: 76
Rejestracja: 20 mar 2023, 21:08
model samochodu: Kia x ceed 1,5 GDI Buisiness plus DCT
Lokalizacja: Siedlce

Re: Wireless CarPlay/Android Auto

Post autor: melonme »

Tak ottocast kupiłem na amazonie najtaniej jest przesyłka chyba ok tydzień. Działa super, łączy sie kilka sekund. Wkurza mnie tylko to logowanie fabryczne stacji. Ale chyba tego nie da się pominąć. Wyłączyłem tylko dżwięk powitalny, tych dżwięków w X ceed jest moim zdaniem za dużo. Ottocasta warto kupić, bo jak się w ciągu dnia wsiada i wysiada to kłopotliwe to jest. Ja bez swojej muzyki w samochodzie nie mogę żyć.
7,22
melonme
Posty: 76
Rejestracja: 20 mar 2023, 21:08
model samochodu: Kia x ceed 1,5 GDI Buisiness plus DCT
Lokalizacja: Siedlce

Re: Wireless CarPlay/Android Auto

Post autor: melonme »

7,22
voody
Posty: 8
Rejestracja: 06 paź 2023, 13:47
model samochodu: Kia Cee'd CD SW

Re: Wireless CarPlay/Android Auto

Post autor: voody »

Parę dni temu kupiłem takie urządzenie i jak na razie działa bez problemu
Załączniki
Screenshot_2023-10-06-13-48-31-70_d4c83e98b7363fb18e9bde28130b0ba3~2.jpg
Pangenitor
Posty: 113
Rejestracja: 15 kwie 2021, 07:46
model samochodu: KIA Ceed C2FL 1.4 100KM

Re: Wireless CarPlay/Android Auto

Post autor: Pangenitor »

Hej.
Jak że nie mogłem aktywować aa wireles z poziomu radia, zakupiłem adapter Karlinkit 5.0.
Na początku było trochę zabawy, aby to uruchomić, ale to głównie z powodu ustawień telefonu (galaxy s10e). Generalnie powinno się tylko sparować telefon przez BT z adapterem i powinno działać, niestety mój telefon z uporem maniaka próbował się łączyć z radiem samochodowym i olewał adapter, nawet jak usunąłem mu z zapamiętanych urządzeń radio, a z radia wywaliłem telefon, co chwilę dostawałem monit o próbie sparowania się. Zrobiłem reset radia do ustawień fabrycznych, a w telefonie musiałem zresetować ustawienia połączeń wifi i bt, oraz wyczyścić pamięć casch aplikacji aa, oraz google play service. Po tym zabiegu, wszystko zaczęło działać jak powinno. Na sparowanie i uruchomienie trzeba poczekać ok 20sekund, po czym wszystko działa. Na telefonie żony i córki (galaxy A34 i iphone13) łączy się o wiele szybciej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”