Diler sprzedaje auto demo drożej niż nowe , jest już cennik nowego NIRO

forum użytkowników Kia Niro
lukasz.zst
Posty: 21
Rejestracja: 07 lut 2022, 05:08
model samochodu: Mercedes

Diler sprzedaje auto demo drożej niż nowe , jest już cennik nowego NIRO

Post autor: lukasz.zst »

Dzwoniłem teraz di dilera to powiedział żę nie można zamawiać już kia NIRO żę ma auto demo Wersje Biznes Line ma przejechane 3988 km i chce za niego 129 tys.zł a płacił 117 tys.zł w grudniu szok totalny

A nowe niro będzie drożę o 18-20 tys.zł tak mi powiedział
To zostaje tylko na rynku w dobrej cenie nowe suzuki Vitara wersja strong hybryda z silnikiem od toyoty 1.5 automat za 107 tys.zl nowe do produkcji
leszczu
Posty: 10
Rejestracja: 07 lut 2022, 17:54
model samochodu: Kia Picanto

Re: Diler sprzedaje auto demo drożej niż nowe , jest już cennik nowego NIRO

Post autor: leszczu »

lukasz.zst pisze: 07 lut 2022, 09:33 Dzwoniłem teraz di dilera to powiedział żę nie można zamawiać już kia NIRO żę ma auto demo Wersje Biznes Line ma przejechane 3988 km i chce za niego 129 tys.zł a płacił 117 tys.zł w grudniu szok totalny
Twój diler trochę mija się z prawdą.
Owszem, nie można składać już zamówień z katalogu. Ale Niro nadal jest w sprzedaży, tyle tylko że trzeba wybrać jeden z egzemplarzy zaplanowany do produkcji. Wybór jest mniejszy niż w katalogu (są to głównie wersje L i BL, w ograniczonej palecie kolorów), zarówno HEV jak i PHEV (o EV nie pytałem). Gdy diler cytował mi co widzi przed sobą na początku stycznia, było tego blisko dwadzieścia egzemplarzy.
lukasz.zst pisze: 07 lut 2022, 09:33 A nowe niro będzie drożę o 18-20 tys.zł tak mi powiedział
Wróżenie z fusów. Dealerzy nie mają na ten temat żadnej wiedzy, bo dział prasowy Kia Polska niedawno twierdził, że nie wiedzą jeszcze jakie będzie wyposażenie tych samochodów, a co dopiero cena.

Zadzwoń sobie do jakiegoś innego dilera z dowolnego miejsca w polsce i zapytaj o dostępność. Bez problemu udzielą Ci tych informacji. Możesz też od nich kupić, przez internet, bez wizyty, a samochód podstawią Ci pod dom - dziś to nic specjalnego. Niektóre salony w ten sposób sprzedają większość samochodów.

A co do demówki, mi na koniec zeszłego roku oferowano egzemplarz 6tys. km, wiek 6 miesięcy, ze zniżką 7000 w stosunku do obecnej na tamten czas ceny katalogowej, ok. 8000 od ceny zakupu. To było jeszcze przed negocjacjami, które by jeszcze z tysiąc pewnie zbiły bez wysiłku.

Jeśli chcesz, mam namiar telefoniczny na miłego pośrednika z Warszawy który chętnie przez telefon sprawdzi Ci stan Kia Polska. Niemniej, każdy powinien być w stanie to zrobić.
Ted
Posty: 7
Rejestracja: 02 maja 2021, 01:53
model samochodu: Niro

Re: Diler sprzedaje auto demo drożej niż nowe , jest już cennik nowego NIRO

Post autor: Ted »

Z powyższego postu widać jak dilerzy chcą dodatkowo zarobić na klientach w sytuacji małej podaży aut.

W zeszłym roku udało mi się kupić u autoryzowanego dilera - Niro demo z 2020 roku z przebiegiem 5 /pięć/ km
taniej o 18 700 zł.

Według cennika z 2020 roku:
Niro PHEV w najbogatszej wersji XL - 154 900 zł
Lakier metalic - 2 800 zł co razem daje 157 700 zł
Ja zapłaciłem 139 000 zł.

Z tego samochodu jestem bardzo zadowolony.
Ziko
Posty: 3
Rejestracja: 21 sty 2022, 18:52
model samochodu: Kia Niro PHEV

Re: Diler sprzedaje auto demo drożej niż nowe , jest już cennik nowego NIRO

Post autor: Ziko »

Kia Niro PHEV w wersji XL w białej perle i śliwkowej tapicerce, demo z 2019 roku z przebiegiem 2500km, kupione w 2020 roku za 130 tys. Zmień dealera :D
Blues Brothers
Posty: 480
Rejestracja: 22 lis 2021, 22:20

Re: Diler sprzedaje auto demo drożej niż nowe , jest już cennik nowego NIRO

Post autor: Blues Brothers »

2,5 tys powiadasz, to pewnie ze 100 testujących, w tym połowa - jakie ma przyspieszenie na zimnym silniku :lol:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Niro”