Cewki zapłonowe w silniku 1.0 T-GDI 100 KM

forum użytkowników Kia Stonic
Mundek28
Posty: 16
Rejestracja: 03 lut 2022, 16:40
model samochodu: Kia Stonic 1.0 T-GDI 100 KM

Cewki zapłonowe w silniku 1.0 T-GDI 100 KM

Post autor: Mundek28 »

Czy ktoś z kolegów miał problem z awarią tego elementu?
Kwant
Posty: 40
Rejestracja: 06 gru 2020, 14:25
model samochodu: Stonic 1.0 T-GDI 100KM L+BL
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Cewki zapłonowe w silniku 1.0 T-GDI 100 KM

Post autor: Kwant »

Tak. Uszkodzona cewka na jednym z cylindrów jakieś 3 tygodnie od kupna. Podczas mocniejszego przyspieszania, mocne poszarpywanie, zapalenie kontrolki Check Engine i wyłączenie samochodu. Po odpaleniu duże wibracje od silnika (wiadomo praca tylko na dwóch cylindrach) i mała moc. Udało się dojechać do domu z racji niemożliwości telefonowania i usterki poza miejscowością, później tel na assistance i po godzinie auto na lawecie jedzie do serwisu. Brak części i dwutygodniowy pobyt na placu w serwisie bez auta zastępczego (brak cewki w Europie). Falowanie obrotów a raczej poszarpywanie zauważyłem już po nie długim czasie od odebrania samochodu z salonu ale z uwagi na okres docierania i bardzo spokojnego trybu jazdy nie byłem pewny usterki i nie zgłaszałem tego do serwisu. Po naprawie mam wrażenie nadal delikatnego poszarpywania podczas przyspieszania, zgłosiłem to podczas pierwszej wymiany oleju (przy 1600 km) serwis podpiął pod komputer ale niczego nie znalazł i powiedzieli że do puki niema usterki w komputerze nic nie mogą zrobić i tak sobie jeżdże do dzisiaj (14tys nastukane). Bardzo jestem ciekaw jak to wygląda u innych użytkowników. Czy wiadomo o jakiejś akcji serwisowej? Pozdrawiam
Mundek28
Posty: 16
Rejestracja: 03 lut 2022, 16:40
model samochodu: Kia Stonic 1.0 T-GDI 100 KM

Re: Cewki zapłonowe w silniku 1.0 T-GDI 100 KM

Post autor: Mundek28 »

No właśnie.Auto mojej córki po 7 miesiącach-6tys. przebiegu ta dolegliwość. Drugi tydzień w serwisie bo brak cewek. Na szczęście dali auto zastępcze.Zobaczymy jak KIA odzyska twarz.Zmiana loga zobowiązuje.
Kwant
Posty: 40
Rejestracja: 06 gru 2020, 14:25
model samochodu: Stonic 1.0 T-GDI 100KM L+BL
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Cewki zapłonowe w silniku 1.0 T-GDI 100 KM

Post autor: Kwant »

Powiedz jak to u Ciebie wyglądało z autem zastępczym? Ja nie mogłem się doprosić, powiedzieli mi, że mogą dać tylko na trzy dni, gdyby nie to że zostało mi jeszcze stare auto to niemiałbym czym dojechać do pracy. Czy serwis może tak potraktować klienta? W końcu człowiek kupuje nowe auto i ma na nie gwarancje, zepsuło się to nie wina klienta i za awarie odpowiada producent i na czas naprawy należy się auto zastępcze tak na logikę. Nie moja wina że nie ma cewek a do pracy trzeba dojechać Czy się mylę?
jotes1911
Posty: 207
Rejestracja: 02 lut 2020, 11:48

Re: Cewki zapłonowe w silniku 1.0 T-GDI 100 KM

Post autor: jotes1911 »

Zasady przyznawania i korzystania z auta zastępczego są określone w warunkach Asistance.
Kwant
Posty: 40
Rejestracja: 06 gru 2020, 14:25
model samochodu: Stonic 1.0 T-GDI 100KM L+BL
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Cewki zapłonowe w silniku 1.0 T-GDI 100 KM

Post autor: Kwant »

Jakiego Asistance? Tam gdzie ubezpieczenie AC auta czy KIA Asistance?
hawranek31
Posty: 20
Rejestracja: 01 lis 2021, 15:41
model samochodu: Kia Stonic 1.0 100KM

Re: Cewki zapłonowe w silniku 1.0 T-GDI 100 KM

Post autor: hawranek31 »

Jedno i drugie, choć z tego co kojarzę gdy auto przyjeżdża na lawecie, to zawsze należy się zastępcze.
Kwant
Posty: 40
Rejestracja: 06 gru 2020, 14:25
model samochodu: Stonic 1.0 T-GDI 100KM L+BL
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Cewki zapłonowe w silniku 1.0 T-GDI 100 KM

Post autor: Kwant »

No widzisz a mnie się nie należało
Mundek28
Posty: 16
Rejestracja: 03 lut 2022, 16:40
model samochodu: Kia Stonic 1.0 T-GDI 100 KM

Re: Cewki zapłonowe w silniku 1.0 T-GDI 100 KM

Post autor: Mundek28 »

Auto zastępcze z AC należy się gdy awaria jest w trasie, gdy jest już w ASO niestety nie ale oczywiście są różne warunki AC. Córka wstawiła auto do ASO bo było na chodzie , otrzymała informację że naprawa potrwa do miesiąca i bez problemy otrzymała auto zastępcze.
Kinuch
Posty: 1
Rejestracja: 18 lis 2022, 07:23
model samochodu: Kia stonic

Re: Cewki zapłonowe w silniku 1.0 T-GDI 100 KM

Post autor: Kinuch »

Ja miałem to szczęście i nieszczęść że udało mi się jeździć przez półtora roku bez awarii cewki🙂ale mam to nieszczęście że minęła już gwarancja która obejmuje 24 miesiące lub 20000 tys kilometrów które niestety już przyjechałem i koszt wymiany na nową to 650 zł 😠 te cewki to wielki bubel
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”