Kiedy lifting xceed

forum użytkowników modelu Kia XCeed
kogi
Posty: 136
Rejestracja: 13 sty 2021, 11:44

Re: Kiedy lifting xceed

Post autor: kogi »

To nie wiesz co zamawiałeś? Po FL dostaniesz tylko i wyłącznie wtedy jeśli KIA nie wyrobi się z produkcją i dostawami przed-lifta. Nie będziesz miał żadnego wyboru tylko opcje rezygnacji z zakupu. Potem będziesz mógł zamówić od nowa i za tą samą wersje zapłacisz 10k więcej, ale będziesz mógł się cieszyć poliftem :lol:
Fenix
Posty: 94
Rejestracja: 03 kwie 2022, 07:26
model samochodu: Xceed

Re: Kiedy lifting xceed

Post autor: Fenix »

Avarion pisze: 06 kwie 2022, 19:41 Może i masz rację. Bardziej mi chodziło o to żebym miał wybór i jeżeli będą już oficjalne informacje a ja jeszcze bym czekał na auto to chciałbym mieć wybór czy zostać przy tym co zamawiałem (bo auto w tej wersji bardzo się żonie podoba) czy jednak zdecydować się na auto po fl. Sam już nie wiem co lepsze. Inna sprawa czy ewentualna zamiana będzie po cenie z umowy czy wg nowego cennika. Bo jeżeli nie i będzie trzeba dopłacić z 15 tysięcy to podziękuje. Bardziej się boję tego, że auto zamówione pod koniec stycznia z odbiorem na koniec czerwca nie będzie wyprodukowane (automat) i dostanę auto w późniejszym terminie już po fl bez możliwości wyboru. A co jak mi zmiany nie podejdą?
To dziwnie Ci podali datę na czerwiec skoro zamawiałeś końcem stycznia.
Ja zamawiałem 18.01 i odbiór mam na 18.07 bo mi powiedzieli że automat 6 miesięcy... no ale szczegół bo i tak nie wiadomo czy to nie będzie wrzesień.
sebaseba
Posty: 86
Rejestracja: 01 lis 2021, 20:08
model samochodu: Kia

Re: Kiedy lifting xceed

Post autor: sebaseba »

Avarion pisze: 06 kwie 2022, 08:38 Dzięki. Zamówiłem xceeda pod koniec stycznia z odbiorem na czerwiec. Nie wiem czy się wyrobią, ale jeżeli nowy model ma być we wrześniu to trochę lipa mieć na starcie nieaktualny model. Mi akurat na czasie nie zależy, mam czym jeździć. Nie wiem czy jakbym zadzwonił do dilera to by przesunęli zamówienie tak aby był to już model po fl.
Nie ma mozliwosci przesuniecia. Bedzie traktowane jako nowe zamowienie i czas od poczatku.
grek
Posty: 3
Rejestracja: 02 maja 2022, 10:53
model samochodu: Proceed Gt-Line MY23

Re: Kiedy lifting xceed

Post autor: grek »

Orientuje się ktoś kiedy będzie można zamawiać xceeda ?

Wysłałem zapytanie miesiąc temu do salonu w Krakowie i dostałem odpowiedź, że "kia od 9 marca nie przyjmuje nowych zamówień na model XCEED z uwagi na lifting który jest przewidziany po wakacjach.
Do momentu ogłoszenia cennika / modelu na rok 2023 nie ma możliwości składania nowych zamówień na ten model.
Nie znamy ceny oraz nie wiemy w 100% jak ten samochód się zmieni z uwagi na ten lifting."

Może ktoś ma jakieś inne informacje?
Jacek_Do
Posty: 58
Rejestracja: 18 mar 2022, 11:54
model samochodu: Kia xCeed

Re: Kiedy lifting xceed

Post autor: Jacek_Do »

Zakres zmian podobny jak w Ceed.
W Internecie można zobaczyć auta z jazd testowych, mają zamaksowany przód i tylną klapę, ale widać że tylne i przednie światła jak w Ceed po FL.
Wystarczy porównać Ceed przed i po lifcie aby wiedziec co sie zmieni.
Niewiele, ale cena pewnie z 5000PLN pójdzie w górę.
Tym bardziej że przez pół roku xCeeda nie będzie w ofercie, więc znowu będzie sporo zamawiających.
I pewnie do xCeed'a po FL wrócą skrzynie 7DCT - przynajmniej na początku sprzedaży a potem to wielka niewiadoma.
Jeśłi ktoś nie zamówił do marca to raczej dostanie swojego xCeed'a w przyszłym roku.
kogi
Posty: 136
Rejestracja: 13 sty 2021, 11:44

Re: Kiedy lifting xceed

Post autor: kogi »

Gdzie masz niby te zdjęcia poza tym jednym od tyłu, które od przeszło miesiąca krąży?
Fenix
Posty: 94
Rejestracja: 03 kwie 2022, 07:26
model samochodu: Xceed

Re: Kiedy lifting xceed

Post autor: Fenix »

Jacek_Do pisze: 02 maja 2022, 18:36 Zakres zmian podobny jak w Ceed.
W Internecie można zobaczyć auta z jazd testowych, mają zamaksowany przód i tylną klapę, ale widać że tylne i przednie światła jak w Ceed po FL.
Wystarczy porównać Ceed przed i po lifcie aby wiedziec co sie zmieni.
Niewiele, ale cena pewnie z 5000PLN pójdzie w górę.
Tym bardziej że przez pół roku xCeeda nie będzie w ofercie, więc znowu będzie sporo zamawiających.
I pewnie do xCeed'a po FL wrócą skrzynie 7DCT - przynajmniej na początku sprzedaży a potem to wielka niewiadoma.
Jeśłi ktoś nie zamówił do marca to raczej dostanie swojego xCeed'a w przyszłym roku.
Nie żebym się czepiał ale ci co zamówili luty początek marca też mogą dostać już w 2023 :)
kogi
Posty: 136
Rejestracja: 13 sty 2021, 11:44

Re: Kiedy lifting xceed

Post autor: kogi »

Czy słyszeliście, że lifting XCEEDA został wstrzymany przez brak skrzyń automatycznych?
ERYK PZ
Posty: 16
Rejestracja: 10 lut 2022, 20:28
model samochodu: XCeed 1,5 T-GDI

Re: Kiedy lifting xceed

Post autor: ERYK PZ »

Nieoficjalne info od pracownika dealera który mi sprzedawał auto :
lifting X-Ceeda miał być od jesieni br ,ale KIA ma problemy nadal z dostepnością części i do końca nie wiadomo czy będzie ten lift czy nie .
Za to cena w górę ,szacunki ok. 6-8 k pln w zależności od wersji ....lifting ma być bardziej "widokowy" niż techniczny .
Awatar użytkownika
shider
Posty: 523
Rejestracja: 24 lis 2021, 07:55
model samochodu: CEED GT-Line MY22 1.5 T-GDI 7DCT AEB

Re: Kiedy lifting xceed

Post autor: shider »

https://autokatalog.pl/blog/2022/nowa-k ... g-zwiastun

Jeśi ten szkic niesie w sobie ziarnko prawdy to było to w sumie do przewidzenia :)
Połączenie obecnego Xceed'a z poliftowym CEED'em HB GT-Line :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”