Czas oczekiwania na Sportage V

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
operacjon76@wp.pl
Posty: 87
Rejestracja: 12 sty 2022, 20:29
model samochodu: kia rio

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: operacjon76@wp.pl »

Prawda jest taka że w obecnych czasach nie wiadomo czy te zamówienia będą realizowane
Vampiszon
Posty: 37
Rejestracja: 14 lut 2022, 11:33
model samochodu: Kia Sportage 1.6 HEV L 230km, FWD, Blue Flame

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: Vampiszon »

operacjon76@wp.pl pisze: 24 lut 2022, 17:29 Prawda jest taka że w obecnych czasach nie wiadomo czy te zamówienia będą realizowane
Nie, prawda nie jest taka. Nie popadajmy w paranoje. To ze źle się dzieje na Ukrainie to nie znaczy ze nagle w Czechach i na Słowacji stanie produkcja.
StonicScross
Posty: 717
Rejestracja: 22 maja 2020, 12:55
model samochodu: Stonic 1.0 120

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: StonicScross »

Ukraina i Slowacja to niepodległe państwa. Zle się dzieje w niepodległej Ukrainie, Panie Polaku, nie myl Ukrainy z Rzeszowszczyzna. Na - niech sobie bedzie na Morawach. Na Śląsku. Ale "w" niepodległej Słowacji. Na - to może niech sobie będzie na Morawach.
Sorry, taki mam nastrój.
Ale do rzeczy - czymś tam się wykpia i będą przyjmować nowe zamówienie wg cenników dostosowanych do 5 zł za euro.
A głupi Polak trzyma zlotoweczki plus głupie rządy nie przyjmują euro. Nic nie nauczyło to, że frank szwajcarski zdrożał z 2 zł do 4.
Sorry, taki mam nastrój dzis i nie bierzcie do siebie.
Będę wdzięczny raczej za porade: posłuchaj sobie utworu "Uśmiechnij się, jutro będzie lepiej!" Tej takiej polskiej aktorki. :)
StonicScross
Posty: 717
Rejestracja: 22 maja 2020, 12:55
model samochodu: Stonic 1.0 120

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: StonicScross »

Staszka Celinska.
Ale zapodam czarny humor :) choc nic nowego -
Żeby tych SUV-ow wojsko nie pozabieralo :evil:
marsen
Posty: 243
Rejestracja: 18 lut 2022, 22:32
model samochodu: Sportage V HEV 1.6 T-GDI, 230KM, FWD, 6AT, Business Line + PNS + AE+, Lunar Silver

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: marsen »

tomas84 pisze: 24 lut 2022, 17:11 Witam. Zamówiłem samochód 18.01.Wersja GT-line HEV FWD Kolor Deluxe White. Pakiet AE+, LTH, PNS, HAR, 2TR.
Czas oczekiwania do 6 miesięcy ale może być znacznie wcześniej.Ogólnie facet powiedział kilka dni temu ,że jest zdziwiony jak szybko produkują Sportage.Mam dzwonić koło połowy marca wtedy powinien już pojawić się nr VIN.
NO! Trochę optymizmu na koniec tego dnia. Tylko obyśmy mieli na czym jeździć tymi naszymi autami bo rozpoczął się masowy wykup paliwa na stacjach :shock: Eh... Szkoda gadać. Z papierem toaletowym było podobnie 2 lata temu... :roll:
marsen
Posty: 243
Rejestracja: 18 lut 2022, 22:32
model samochodu: Sportage V HEV 1.6 T-GDI, 230KM, FWD, 6AT, Business Line + PNS + AE+, Lunar Silver

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: marsen »

operacjon76@wp.pl pisze: 24 lut 2022, 17:29 Prawda jest taka że w obecnych czasach nie wiadomo czy te zamówienia będą realizowane
Niestety jakieś kłopoty mogą z tego wyniknąć w temacie, jaki poruszamy. Sporo części do fabryk europejskich pochodzi z Rosji. Poza tym w Rosji jest fabryka KIA (m.in.) i ban na nią może obciążyć pozostałe fabryki... Oczywiście nie sieję czarnych wizji ale artykuł jaki przeczytałem dotyczy tematu więc się nim dzielę...
Załączniki
Kia w Rosji.jpg
nagdob
Posty: 1124
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: nagdob »

Na szczęście Sportage robią w Żilinie. Nie mąćcie już panowie.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
marsen
Posty: 243
Rejestracja: 18 lut 2022, 22:32
model samochodu: Sportage V HEV 1.6 T-GDI, 230KM, FWD, 6AT, Business Line + PNS + AE+, Lunar Silver

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: marsen »

nagdob pisze: 25 lut 2022, 12:55 Na szczęście Sportage robią w Żilinie. Nie mąćcie już panowie.
Wiem, że dla nas nie powstają w Rosji i autorzy tego artykułu też o tym wiedzą. Tu chodzi o powiązania między tymi fabrykami czyli np. przepływ części oraz przejęcie tamtej produkcji.
Miejmy nadzieję, że będzie "po staremu" :)
StonicScross
Posty: 717
Rejestracja: 22 maja 2020, 12:55
model samochodu: Stonic 1.0 120

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: StonicScross »

Może będzie problem z przepływem cześci i z Rosji, i Ukrainy do aut...
bartek9880
Posty: 64
Rejestracja: 02 lut 2022, 16:12
model samochodu: Sportage V HEV 1.6 T-GDI, 230KM, FWD, 6AT,L

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: bartek9880 »

Dziś dostałem info że auto wchodzi do produkcji marzec ( brak info czy to początek środek czy koniec)
Czas produkcji około tygodnia i najpóźniej koniec kwietnia u mnie.
Zamówiony koniec stycznia 1.6 hev 230 pakiet L kolor Yucca Steel Gray.
Ostatnio zmieniony 01 mar 2022, 12:19 przez bartek9880, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”