Czas oczekiwania na Sportage V

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
kacperhq
Posty: 37
Rejestracja: 27 sty 2022, 22:22

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: kacperhq »

nagdob pisze: 22 lut 2022, 12:49
kacperhq pisze: 22 lut 2022, 12:40 Ja 27 grudnia zamawiałem BL AWD HEV z AT z pakietem AEB+i już jest w kraju. Odbiór początek marca . Więc jak widać w przypadku skrzyni AT problemów nie ma
Pakiet AEB dla HEV jest w standardzie. Chyba ci chodzi o pakiet AE+
Tak czy inaczej gratuluję, napisz kiedy odbierzesz. ;)
Oczywiśćie chodziło mi o AE+ :lol: omyłka pisarska.
marsen
Posty: 243
Rejestracja: 18 lut 2022, 22:32
model samochodu: Sportage V HEV 1.6 T-GDI, 230KM, FWD, 6AT, Business Line + PNS + AE+, Lunar Silver

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: marsen »

nagdob pisze: 22 lut 2022, 13:19
marsen pisze: 22 lut 2022, 08:25
nagdob pisze: 22 lut 2022, 07:55 Wersja BL HEV AWD + absolutnie wszystkie opcje (skóra czarna), kolor Penta Metal (H8G). Zamówiony 18.01.2022. Nie mam konkretnej daty odbioru. Jedynym terminem jaki podano to "do 6 miesięcy, ale może być wcześniej i raczej nie powinien być później". Czyli liczę, że najpóźniej w lipcu będzie.
Ale na zamówieniu/umowie masz napisane "do 6 miesięcy"? Czy ustnie tylko?
Na umowie mam napisane, że wstępny termin odbioru strony ustalają na dzień: czerwiec/lipiec. Natomiast w dalszej części umowy jest zapis, że ostateczny termin odbioru nie może być dłuższy niż 14 dni po upłynięciu wstępnego terminu odbioru. Tyle mam na umowie. Ale miła pani mówiła, że 6 miesięcy to maksymalny okres czekania i że może być wcześniej. Tego się trzymam.
Z tego co piszecie i z tego co usłyszałem wynika, że termin wpisany na umowie jest od 1 do 2 miesięcy dłuższy, niż może nastąpić odbiór auta. A wnioskuję to po tym, że po przekroczeniu terminu klient ma prawo odstąpić od umowy lub domagać się rekompensaty za zwłokę. KIA płaci 1000 zł za każdy miesiąc. Żeby więc takich sytuacji nie było na umowie musi być wpisywana "bezpieczna" data.
Tak czy siak - ja będę czekał najdłużej z Was - którzy piszecie. Napisane mam 8 miesięcy czyli w 6 się wyrobią :/
marsen
Posty: 243
Rejestracja: 18 lut 2022, 22:32
model samochodu: Sportage V HEV 1.6 T-GDI, 230KM, FWD, 6AT, Business Line + PNS + AE+, Lunar Silver

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: marsen »

kacperhq pisze: 22 lut 2022, 12:40 Ja 27 grudnia zamawiałem BL AWD HEV z AT z pakietem AEB+i już jest w kraju. Odbiór początek marca . Więc jak widać w przypadku skrzyni AT problemów nie ma
Dokładnie -> daj znać ze zdjęciami! Już zazdraszczamy :D A jaki kolor?
nagdob
Posty: 1123
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: nagdob »

Te 1000 zł/miesiąc za zwłokę to nie do końca chyba jest prawda. Czytałem o tym w wątku Sorento, ale tam też niejednoznacznie się wypowiadają na ten temat. Sądzę, że to ściema. Gdyby było tak zapisane w umowie to co innego, ale nie ma tam nic takiego.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
bartek9880
Posty: 64
Rejestracja: 02 lut 2022, 16:12
model samochodu: Sportage V HEV 1.6 T-GDI, 230KM, FWD, 6AT,L

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: bartek9880 »

Ponoć Ci którzy zamówili auto do końca stycznia mają czekać max 4 miesiące, a zamówione w lutym to nawet i ponad 6 miesięcy .

1,6GDi 230KM 6AT 2WD Yucca Steel pakiet L
salon we Wrocławiu.

Zamówiony koniec stycznia odbiór koniec maja.
Oczywiście na papierze.
Znajomy zamówił taka samą konfigurację tylko inny kolor odbiór połowa marca już jest transportowany do salonu.
Z dodatków mam lokalizator z odcięciem dopływu paliwa i powiadomieniu o przemieszczaniu się pojazdu.
marsen
Posty: 243
Rejestracja: 18 lut 2022, 22:32
model samochodu: Sportage V HEV 1.6 T-GDI, 230KM, FWD, 6AT, Business Line + PNS + AE+, Lunar Silver

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: marsen »

nagdob pisze: 23 lut 2022, 08:56 Te 1000 zł/miesiąc za zwłokę to nie do końca chyba jest prawda. Czytałem o tym w wątku Sorento, ale tam też niejednoznacznie się wypowiadają na ten temat. Sądzę, że to ściema. Gdyby było tak zapisane w umowie to co innego, ale nie ma tam nic takiego.
To umowne ustalenia. Termin odbioru jest na umowie więc to swego rodzaju zobowiązanie. Czyli gdyby klient chciał się wycofać to może wtedy proponowana jest ta lub podobna kwota. Więc z pewnością masz rację :)
nagdob
Posty: 1123
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: nagdob »

bartek9880 pisze: 23 lut 2022, 09:50 Ponoć Ci którzy zamówili auto do końca stycznia mają czekać max 4 miesiące, a zamówione w lutym to nawet i ponad 6 miesięcy .

1,6GDi 230KM 6AT 2WD Yucca Steel pakiet L
salon we Wrocławiu.

Zamówiony koniec stycznia odbiór koniec maja.
Oczywiście na papierze.
Znajomy zamówił taka samą konfigurację tylko inny kolor odbiór połowa marca już jest transportowany do salonu.
Z dodatków mam lokalizator z odcięciem dopływu paliwa i powiadomieniu o przemieszczaniu się pojazdu.
Co prawda zamówiłem 18 stycznia, ale wersję BL HEV AWD maksymalnie wypasioną. I czuję, że może się przedłużyć. No ale myślę, że max do lipca, tego roku ;)
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
Vampiszon
Posty: 37
Rejestracja: 14 lut 2022, 11:33
model samochodu: Kia Sportage 1.6 HEV L 230km, FWD, Blue Flame

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: Vampiszon »

Zamówiłem L HEV końcem stycznia, dostałem info że wyprodukowana i niedługo będzie w transporcie do salonu ;)
bartek9880
Posty: 64
Rejestracja: 02 lut 2022, 16:12
model samochodu: Sportage V HEV 1.6 T-GDI, 230KM, FWD, 6AT,L

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: bartek9880 »

Vampiszon pisze: 23 lut 2022, 12:48 Zamówiłem L HEV końcem stycznia, dostałem info że wyprodukowana i niedługo będzie w transporcie do salonu ;)
Może to moja :shock: . ? Jaki kolor?
marsen
Posty: 243
Rejestracja: 18 lut 2022, 22:32
model samochodu: Sportage V HEV 1.6 T-GDI, 230KM, FWD, 6AT, Business Line + PNS + AE+, Lunar Silver

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: marsen »

bartek9880 pisze: 23 lut 2022, 13:07
Vampiszon pisze: 23 lut 2022, 12:48 Zamówiłem L HEV końcem stycznia, dostałem info że wyprodukowana i niedługo będzie w transporcie do salonu ;)
Może to moja :shock: . ? Jaki kolor?
WoW! To już druga taka niespodziewana niespodzianka więc może i moja będzie szybciej niż PAŹDZIERNIK!! :o :o
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”