Czas oczekiwania na Sportage V

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
Pazdzioch
Posty: 334
Rejestracja: 17 lip 2019, 20:54
model samochodu: Kia ceed kombi 1,6 benzyna 2012/13

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: Pazdzioch »

Ja się zastanawiam nad zamówieniem sportage nowego albo Sorento , tylko nie ma jak sprawdzić Sorento nie mają w salonach , żeby zobaczyć czym lepiej się jeździ. I chyba teraz decyzja padnie na hybrydę
marsen
Posty: 243
Rejestracja: 18 lut 2022, 22:32
model samochodu: Sportage V HEV 1.6 T-GDI, 230KM, FWD, 6AT, Business Line + PNS + AE+, Lunar Silver

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: marsen »

Pazdzioch pisze: 19 maja 2022, 08:54 Ja się zastanawiam nad zamówieniem sportage nowego albo Sorento , tylko nie ma jak sprawdzić Sorento nie mają w salonach , żeby zobaczyć czym lepiej się jeździ. I chyba teraz decyzja padnie na hybrydę
Aaaa, bo Ty ceeda zamówiłeś?
Awatar użytkownika
PPPKRK
Posty: 64
Rejestracja: 06 maja 2022, 14:58
model samochodu: Sportage V, 230 KM 6AT 4WD HEV, GT LINE, 2TR/AE+/HAR/LTH/PNS/SUS/HAK

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: PPPKRK »

marsen pisze: 19 maja 2022, 00:37 Aaaa, i produkcja jednego auta na taśmie nie trwa kilka godzin tylko nawet 40.
W Berlinie Tesla ma się produkować w rekordowym czasie - 10 godzin ale póki co produkuje się 30h.
Tutaj masz rację, tyle trwa cały proces produkcyjny - dla przykładu budowa jednego ferrari trwa 3 miesiące :)
Ale należy też zobrazować fakt, że pomimo że jednostkowy proces produkcji jest długi - kilkanaście godzin, to auta stoją za sobą jeden za drugim więc powinniśmy rozpatrywać ile dziennie fabryka w szczycie jest w stanie tych samochodów wypchać na plac.
Czyli co ile minut zjeżdża gotowy model.
"ze słowackich zakładów wyjeżdżają codziennie dwa pełne pociągi oraz 90 naczep samochodowych z 1400 pojazdami"
to było w czasach świetności - pytanie nawet jeżeli jest to teraz połowa lub 30% to anulowanie części asortymentu powinno spowodować że odkopanie się z braków poprzez skrzynie dct przyspieszy czas dostawy pozostałych konfiguracji w niedalekim czasie. Oczywiście zakładając że pozostałe komponenty do produkcji są zapewnione.
Poko
Posty: 3
Rejestracja: 19 maja 2022, 09:23
model samochodu: Sportage 5 HEV FWD BL

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: Poko »

Zamówiona HEV BL, AE+, yucca steel grey 8 marca. Dzisiaj zadzwonił dealer, że się wyprodukowała, do odbioru za ok 2 tygodnie.
Norbi1150
Posty: 35
Rejestracja: 03 mar 2022, 15:43
model samochodu: Sprtage

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: Norbi1150 »

Witam. Zamówienie z 20 stycznia m+Smart Black Pearl 7dct termin na zamówieniu lipiec.dzisiaj dzwoniłem do dilera powiedział że od 4 dni podobna konfiguracja pod klienta stoi na placu to jest szansa że pod koniec maja mój się wyprodukuje ,czyli połowa czerwca mój do odbioru ,oby tak się stało .pozdrawiam wszystkich oczekujących
Pazdzioch
Posty: 334
Rejestracja: 17 lip 2019, 20:54
model samochodu: Kia ceed kombi 1,6 benzyna 2012/13

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: Pazdzioch »

marsen pisze: 19 maja 2022, 08:59
Pazdzioch pisze: 19 maja 2022, 08:54 Ja się zastanawiam nad zamówieniem sportage nowego albo Sorento , tylko nie ma jak sprawdzić Sorento nie mają w salonach , żeby zobaczyć czym lepiej się jeździ. I chyba teraz decyzja padnie na hybrydę
Aaaa, bo Ty ceeda zamówiłeś?
Nie , ja mam sportage 4 z 2020
Ceeda miałem 2012/13 kiedyś
A teraz zastanawiam się nad większym , ten przód trochę nowego sportage mi się nie podoba
Adek.Koneksja
Posty: 33
Rejestracja: 13 maja 2022, 07:17
model samochodu: 1.6 T-GDI MHEV, BL, AWD

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: Adek.Koneksja »

Norbi1150 pisze: 19 maja 2022, 10:32 Witam. Zamówienie z 20 stycznia m+Smart Black Pearl 7dct termin na zamówieniu lipiec.dzisiaj dzwoniłem do dilera powiedział że od 4 dni podobna konfiguracja pod klienta stoi na placu to jest szansa że pod koniec maja mój się wyprodukuje ,czyli połowa czerwca mój do odbioru ,oby tak się stało .pozdrawiam wszystkich oczekujących
Podobna konfiguracja to jest w ogóle inny samochód patrząc ze strony fabryki. Jeżeli stałby o takim samym numerze FSC to móglbyś mieć nadzieje, że jednak tak jest, a tak to tylko wróżenie z fusów.
slay
Posty: 1
Rejestracja: 19 maja 2022, 22:18

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: slay »

28 stycznia zamówiony Sportage 180 MHEV 2WD DCT BL AEB, AE+. Dzisiaj dzwonił dealer, że auto jest w salonie, do odbioru w przyszłym tygodniu :)
marsen
Posty: 243
Rejestracja: 18 lut 2022, 22:32
model samochodu: Sportage V HEV 1.6 T-GDI, 230KM, FWD, 6AT, Business Line + PNS + AE+, Lunar Silver

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: marsen »

Poko pisze: 19 maja 2022, 09:27 Zamówiona HEV BL, AE+, yucca steel grey 8 marca. Dzisiaj zadzwonił dealer, że się wyprodukowała, do odbioru za ok 2 tygodnie.
Ej! To nie fair! Ja zamawiałem wcześniej i u mnie cisza! Zabrakło im farby Lunar silver??
I to kolejna sytuacja opisana w tym wątku, która pokazuje, że wszystko co piszemy o produkcji nijak się ma do rzeczywistości. Po prostu nie mamy wiedzy co się produkuje i dokąd potem jedzie...

Pochwal się jak wsiądziesz ;)
Ostatnio zmieniony 19 maja 2022, 23:54 przez marsen, łącznie zmieniany 3 razy.
marsen
Posty: 243
Rejestracja: 18 lut 2022, 22:32
model samochodu: Sportage V HEV 1.6 T-GDI, 230KM, FWD, 6AT, Business Line + PNS + AE+, Lunar Silver

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: marsen »

slay pisze: 19 maja 2022, 22:20 28 stycznia zamówiony Sportage 180 MHEV 2WD DCT BL AEB, AE+. Dzisiaj dzwonił dealer, że auto jest w salonie, do odbioru w przyszłym tygodniu :)
No proszę! Brawo!

Gratulacje :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”