Czas oczekiwania na Sportage V

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
Awatar użytkownika
shider
Posty: 525
Rejestracja: 24 lis 2021, 07:55
model samochodu: CEED GT-Line MY22 1.5 T-GDI 7DCT AEB

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: shider »

nagdob pisze: 18 lip 2022, 14:28 Ale, żeby q......a salon czekał na transport z Polski do Polski to jakieś kuriozum. Już ponad miesiąc!!!!.
Poczytaj trochę to forum. W Polsce mamy obecnie ogromne problemy logistyczne. Duża część kierowców to byli Ukraincy, którzy wrócili do siebie. Część firm po okresie lockdownów zwinęła się z rynku. Koszty transportu dramatycznie wzrosły i nie na rąk do pracy. Niestety nie pozostało nic tylko czekać. I tak dotyczy to właśnie transportu z Polski do Polski.
nagdob
Posty: 1123
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: nagdob »

shider pisze: 18 lip 2022, 15:27
nagdob pisze: 18 lip 2022, 14:28 Ale, żeby q......a salon czekał na transport z Polski do Polski to jakieś kuriozum. Już ponad miesiąc!!!!.
Poczytaj trochę to forum. W Polsce mamy obecnie ogromne problemy logistyczne. Duża część kierowców to byli Ukraincy, którzy wrócili do siebie. Część firm po okresie lockdownów zwinęła się z rynku. Koszty transportu dramatycznie wzrosły i nie na rąk do pracy. Niestety nie pozostało nic tylko czekać. I tak dotyczy to właśnie transportu z Polski do Polski.
No to mi powiedz dlaczego dilerzy nie mogą sami wozić aut? Mają swoje lawety i pojedyncze sztuki mogli by przecież wozić, nawet na koszt klienta. Ja bym zapłacił za te 300 km, nawet bym wynajął lawetę i zawiózł nią pracownika z salonu, żeby nie było, że sam odbieram. Ale z tego co wiem, to nie mogą. I dalej dooopa z tyłu. Czy to nie jakieś kuriozum??? :evil: :roll: :evil:
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
Awatar użytkownika
shider
Posty: 525
Rejestracja: 24 lis 2021, 07:55
model samochodu: CEED GT-Line MY22 1.5 T-GDI 7DCT AEB

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: shider »

nagdob pisze: 18 lip 2022, 17:46 No to mi powiedz dlaczego dilerzy nie mogą sami wozić aut? Mają swoje lawety i pojedyncze sztuki mogli by przecież wozić, nawet na koszt klienta. Ja bym zapłacił za te 300 km, nawet bym wynajął lawetę i zawiózł nią pracownika z salonu, żeby nie było, że sam odbieram. Ale z tego co wiem, to nie mogą. I dalej dooopa z tyłu. Czy to nie jakieś kuriozum??? :evil: :roll: :evil:
O to już musisz zapytać dealera. Pewnie kwestia braku rąk do pracy u dealera z jednej strony i braku możliwości prawnych lub związanych z ubezpieczeniem gdyby transport samochodu najczęściej należącego do dealera miała organizować firma krzak nie zamówiona przez dealera/importera.

Ja pracuje dla branży gdzie codziennie zamawiane są transporty lohrami i mogę tylko potwierdzić, że nikt tu nikogo nie zwodzi i są aktualnie ogromne problemy z logistyką.
mipat
Posty: 4
Rejestracja: 18 lip 2022, 10:55
model samochodu: Kia Sportage 1.6 T-GDI HEV GT Line 2WD

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: mipat »

mipat pisze: 18 lip 2022, 11:03 Mnie też szlag trafia :evil: :evil:

Od 20 czerwca KIA czeka na transport do salonu. Fatum jakieś :-(
KIA Polska testuje moją cierpliwość na maksa. Czekam na samochód od listopada (po drodze anulowanie zamówienia na Proceeda)

Dłużej trwa transport Polska -dealer, niż proces zamówienia i produkcji

Mały update: info od dealera, auto w środę ma być w salonie. Ufff, żeby tylko nie zapeszyć ;)
bigzbig
Posty: 2
Rejestracja: 19 lip 2022, 14:43

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: bigzbig »

KIA Sportage 1.6 T-GDI mHEV 150 KM 7DCT Bussines Line
+ AEB
+Blue flame
Zamówiona 28.02.2022 - oczekuje na produkcję
nagdob
Posty: 1123
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: nagdob »

bigzbig pisze: 19 lip 2022, 14:54 KIA Sportage 1.6 T-GDI mHEV 150 KM 7DCT Bussines Line
+ AEB
+Blue flame
Zamówiona 28.02.2022 - oczekuje na produkcję
Cokolwiek to znaczy... ;) Rozumem, że jest VIN?
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
Kala
Posty: 1
Rejestracja: 19 lip 2022, 20:14
model samochodu: Kia sportage V

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: Kala »

Witam.Moja wersja Kia Sportage L 180 km 1,6 T-GDI ,7 DCT m HEV zamówiona 18 stycznia i ponoć nie ma jej jeszcze w produkcji.Taka sama wersja widziana u mnie .... Zachodniopomorskie konkretnie Szczecin Pan mówił że po 4 miesiącach dostał auto też w styczniu zamawiał .Pan ze Śląska .
Lunar GT
Posty: 1136
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: Lunar GT »

Kala pisze: 19 lip 2022, 20:27 Pan ze Śląska
Bo do nas na Śląsk jest bliżej i po znajomości, ja swojego odebrałem po 3 miesiącach i 6 dniach.
kukuku2
Posty: 126
Rejestracja: 01 kwie 2022, 17:30
model samochodu: Sportage V BL 180km MHEV DCT AEB Blue Flame

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: kukuku2 »

A ja że Śląska i czekam od 22 lutego cisza kompletna 180km MHEV BL
Sportage V BL 180km MHEV DCT AEB Blue Flame
dario37
Posty: 339
Rejestracja: 10 mar 2022, 22:12
model samochodu: Kia Sportage mHEV 180 KM BL FWD,7 DCT,EXG,AEB.AE +
Lokalizacja: Ohlau

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: dario37 »

Dajecie widocznie za małe zaliczki...... ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”