wibracje tlumika

forum użytkowników modelu Ceed
kerim
Posty: 42
Rejestracja: 17 wrz 2019, 12:55

wibracje tlumika

Post autor: kerim »

Witam,
mam pytanie czy ktos z tu obecnych mial podobny problem i udalo mu sie go rozwiazac.
Chodzi o Ceed III HB 1,4MPI, od pewnego czasu (zwlaszcza w zimie) gdy silnik chodzi na niskich obrotach na luzie przy postoju (zazwyczaj gdy czekam na swiatlach), z okolic tlumika sluchac brzeczenie/wibracje, jakkby wpadal w rezonans. Probowalem docisnac tlumik reka w strone podwozia i wtedy odglos zanika. Madre glowy w aso juz dwa razy probowaly cos podokrecac, ale problem pozostaje.
Jesli ktos sie z czyms takim spotkal, to prosze o pomoc w wyeliminowaniu tego denerwujacego odglosu. Dzieki!
Pozdrawiam
prezes_lbn
Posty: 109
Rejestracja: 25 sty 2021, 11:41
model samochodu: CEED III Kombi

Re: wibracje tlumika

Post autor: prezes_lbn »

A jaki masz przebieg w swoim ??
kerim
Posty: 42
Rejestracja: 17 wrz 2019, 12:55

Re: wibracje tlumika

Post autor: kerim »

nieduzy, okolo 24 tys
krgorny
Posty: 154
Rejestracja: 24 sie 2021, 19:34
model samochodu: Kia Ceed

Re: wibracje tlumika

Post autor: krgorny »

Ja mam to samo, a samochod mam od sierpnia 2021 (silnik 1.5) i przejechane troche ponad 7 tys. :) Wystarczy ciut zwiekszyc obroty i nie ma brzęczenia dlatego myśle, że to chyba nie jakieś luzy z zewnątrz, tylko coś w środku. Na szczęście tego brzęczenia nie słychać z kabiny przy zamkniętych oknach. Jeszcze nie kontaktowałem się z serwisem.
kerim
Posty: 42
Rejestracja: 17 wrz 2019, 12:55

Re: wibracje tlumika

Post autor: kerim »

U mnie niestety slychac wewnatrz.
Moze faktycznie to cos w srodku tlumika, bo jak zagladalem pod spod to wydawalo mi sie ze tlumik nie ma zadnych sztywnych mocowan, wszystko elastyczne.
Pietruszka2393
Posty: 57
Rejestracja: 25 sty 2022, 22:08
model samochodu: KIA CEED III SW MY22 1,5 T-GDI 160 KM BLP+AEB

Re: wibracje tlumika

Post autor: Pietruszka2393 »

Nie wiem czy w MPI to występuje ale w 1,4 TGDI temat bardzo dobrze znany. Jakieś blaszki w tłumiku czy coś w ten deseń. Jest jedna opina na ten temat gdzieś na jakiejś stronie typu Autocentrum
KIA CEED III FL SW 2022r. 1,5 T-GDI 160 KM BLP+AEB Lunar Silver
prezes_lbn
Posty: 109
Rejestracja: 25 sty 2021, 11:41
model samochodu: CEED III Kombi

Re: wibracje tlumika

Post autor: prezes_lbn »

Ja mam 12 000 w MPI i wydech w sumie cichy poza takim lekkim pierdzeniem na wolnych obrotach.Przy przygazowce nawet fajnie brzmi.
kerim
Posty: 42
Rejestracja: 17 wrz 2019, 12:55

Re: wibracje tlumika

Post autor: kerim »

Dzieki za wiadomosci. Slabo jezeli to cos w srodku tlumika.
Jak myslicie jest szansa na wymiane tlumika z gwarancji? Udalo sie komus cos takiego?
kerim
Posty: 42
Rejestracja: 17 wrz 2019, 12:55

Re: wibracje tlumika

Post autor: kerim »

Uaktualnienie:
Problem faktycznie dotyczyl tlumika koncowego, cos stukalo w srodku, ale nie zawsze (tylko na luzie i gorzej po dluzszejtrasie, chyba chodzilo o temperature).
Okazuje sie problem znany Kia, tlumik wymieniony w ramach gwarancji pomimo niedawnego uplywu 3 lat (bo tyle jest na uklad wydechowy).
Moze komus sie przyda.
Pozdrawiam
krgorny
Posty: 154
Rejestracja: 24 sie 2021, 19:34
model samochodu: Kia Ceed

Re: wibracje tlumika

Post autor: krgorny »

kerim pisze: 09 maja 2022, 11:43 Uaktualnienie:
Problem faktycznie dotyczyl tlumika koncowego, cos stukalo w srodku, ale nie zawsze (tylko na luzie i gorzej po dluzszejtrasie, chyba chodzilo o temperature).
Okazuje sie problem znany Kia, tlumik wymieniony w ramach gwarancji pomimo niedawnego uplywu 3 lat (bo tyle jest na uklad wydechowy).
Moze komus sie przyda.
Pozdrawiam
Czy po wymianie obowiązuje kolejne 3 lata gwarancji na tłumik?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”