Aktualizacja nawigacji i niedziałający system rozpoznawania znaków

forum użytkowników Kia Stinger
jarzy
Posty: 34
Rejestracja: 13 gru 2019, 14:51
model samochodu: Stinger GT-Line 2.0

Aktualizacja nawigacji i niedziałający system rozpoznawania znaków

Post autor: jarzy »

Oddałem dziś swojego Stingera do przeglądu - i poprosiłem o aktualizację nawigacji. Na swoje nieszczęście.

Odbieram samochód - i po wyjeździe z serwisu niespodzianka. Nawigacji nie ma. System żąda aktualizacji nawigacji, a jednocześnie pokazuje, że dziś została zaktualizowana. Powtórna aktualizacja - to samo. Za trzecim razem serwis zrobił czary-mary, coś innego nagrał na karcie SD z aktualizacją - i stał się cud; nawigacja się pojawiła. Faktycznie nowa, bo wygląda mocno inaczej od starej.

Tyle, że odmówił współpracy system rozpoznawania znaków. Nie ma i już. Jak zobaczy znak, to przez chwilę pokazuje ograniczenie prędkości, ale przez prawie cały czas na nawigacji i na HUDzie widzę trzy poziome kreseczki. Kolejna (czwarta dziś) próba wgrania aktualizacji kończy się bez zmian.

Czy ktoś miał może podobnie? A może przeciwnie - aktualizacja nawigacji (chyba z listopada zeszłego roku) udała się bez przeszkód i system rozpoznawania znaków działa bez problemu? Wszelkie sugestie, co może być nie tak i jak to naprawić mile widziane, bo serwis na razie bezradny. A dodam, że w systemie przetestowałem chyba wszystkie opcje - włączanie / wyłączanie różnych elementów, informacji drogowych itp. Przynajmniej w menu na ekranie (a może to diabelstwo trzeba ustawiać w opcjach "na kierownicy"?).

Pozdrawiam
jarzy
Niko123
Posty: 498
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: Aktualizacja nawigacji i niedziałający system rozpoznawania znaków

Post autor: Niko123 »

Wyslij zdjecie swojej, ja mam taka w stingerze 2022 ale nie wiem czy mam najnowsza, ale wszystko dziala ok.
Załączniki
Screenshot_2022-03-17-23-07-17-187_com.miui.gallery.jpg
Widerski
Posty: 223
Rejestracja: 07 lip 2021, 07:52

Re: Aktualizacja nawigacji i niedziałający system rozpoznawania znaków

Post autor: Widerski »

Jarzy skąd jesteś
michal84
Posty: 561
Rejestracja: 27 paź 2017, 10:01
model samochodu: Kia Stinger [MY2018]

Re: Aktualizacja nawigacji i niedziałający system rozpoznawania znaków

Post autor: michal84 »

O ile u Ciebie nie ma usterki, to w aktualizacji z listopada 2021 została kwestia pokazywania ograniczeń prędkości i czytania znaków popsuta. Kolejne 3 małe aktualizacje, które były po drodze nic nie zmienily. Albo nie pokazuje nic, aleboj akis znak drogowy świeci się mimo zmian na drodze. Czy KIA to naprawi? Hgw.
jarzy
Posty: 34
Rejestracja: 13 gru 2019, 14:51
model samochodu: Stinger GT-Line 2.0

Re: Aktualizacja nawigacji i niedziałający system rozpoznawania znaków

Post autor: jarzy »

Wyslij zdjecie swojej
Ciekawe, ale mam u siebie coś innego.

Pozdrawiam
ja
Załączniki
aktualizacja-stinger.jpg
aktualizacja-stinger.jpg (65.45 KiB) Przejrzano 2035 razy
Niko123
Posty: 498
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: Aktualizacja nawigacji i niedziałający system rozpoznawania znaków

Post autor: Niko123 »

Jaka jest nowsza wersja oprog. - dobre pytanie
CK_19MY..... twoja czy moja CK_22MY....... ?
Mamy nawet inna kolejnośc w menu po lewej stronie, moja była kupiona Kia w Holandi ale myslałem że to kwestia zmiana jezyka w menu i wszystkie maja to samo a mamy inaczej w menu i inne oprogramowanie.

Teraz sciagalem z internetu update najnowsze i jest to
Stinger_MY22_EU.ver
Może ci wgrali starcza wersje 19 by ta najnowsza miala bledy z tymi znakami i chcieli cos innego wgrac ?

https://update.kia.com/EU/PL/navigationUpdate
Ostatnio zmieniony 18 mar 2022, 21:15 przez Niko123, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
GeRRaD
Posty: 460
Rejestracja: 07 cze 2018, 14:26
model samochodu: STINGER 3.3 GT 370 V6 K&N Intake

Re: Aktualizacja nawigacji i niedziałający system rozpoznawania znaków

Post autor: GeRRaD »

Ostatni update był z listopada 2021 - dostosowano design do nowych modeli, ale czy jest lepiej - nie wiem. Navi mam, ale na pewno zniknęły dźwięki natury - nie słuchałem tego namiętnie - ale czemu zabrali :?
jarzy
Posty: 34
Rejestracja: 13 gru 2019, 14:51
model samochodu: Stinger GT-Line 2.0

Re: Aktualizacja nawigacji i niedziałający system rozpoznawania znaków

Post autor: jarzy »

Odpowiadając na wcześniejsze pytanie, to jestem "z północy" (Trójmiasto), ale chwilowo poza granicami kraju. Zresztą dlatego właśnie zależało mi na aktualizacji, a potem na systemie rozpoznawania znaków. To bardziej przydatne w trasie niż na miejscu.

Metodą prób i błędów udało mi się coś konkretnego ustalić: jest ewidentny konflikt między HUD i nawigacją po aktualizacji. Przekonałem się o tym, gdy wyłączyłem "z kierownicy" opcję informowania o ograniczeniach prędkości. Po wyłączeniu znikła ikona (z trzema poziomymi kreskami zamiast ograniczenia prędkości) z HUD... i na ekranie nawigacji system zaczął działać. Jak się okazuje - albo, albo. Na razie pogodziłem się z brakiem rozpoznawania znaków w HUDzie.

Docelowo nie jest to dla mnie dobre rozwiązanie. System widoczny w HUD pokazywał nie tylko ograniczenia prędkości, ale też zakazy wyprzedzania. Nawigacja tego nie robi. Poza tym raczej korzystałem z HUD niż z ekranu - ekran nawigacji bywa wykorzystywany przez muzykę albo telefon.

Skoro zresztą wydałem trochę (całkiem sporo) kasy na samochód, to chciałbym, żeby działały wszystkie "ficzery", co do których działania byłem zapewniany. A nie, że przyszła aktualizacja i sorry, ale niektóre funkcje nie będą dostępne. To tak, jakbym kupił samochód z systemem audio na 12 głośników, a po aktualizacji oprogramowania działała tylko połowa. Ale przecież coś słychać i można jechać, więc o co pretensje?

Ale powalczę już po powrocie.
Pozdrawiam
ja

PS: W serwisie usłyszałem, że podobno były z tą aktualizacją (chyba to jest ta z listopada zeszłego roku) problemy od początku. Gdybym o tym wiedział przed aktualizacją, dwa razy bym się zastanowił. Choć z drugiej strony wolę mieć możliwie aktualne mapy.
Niko123
Posty: 498
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: Aktualizacja nawigacji i niedziałający system rozpoznawania znaków

Post autor: Niko123 »

Pytam z ciekawości nie na temat.
1.Macie możliwośc zmiany koloru naprowadzenia lini w navigacji do celu ? wyznaczona trasa jest zielona i niby mozna zmienic kolor ale ja mam tylko zmiane koloru pojazdu/ trójkata czyli mojej pozycji na mapie.

2. opcja zamykania drzwi po oddaleniu sie z kluczykami od pojazdu, auto samo sie rygluje jak nie wykryje w zasiegu klucze - tego nie mam
3. zmiana wielkosci i koloru licz na HuD UP.

Wszystkie te opcje znalazlem w instrukcji kia- online - widocznie wersje w USA albo nie stinger ja nie mam tych trzech opcji a sa w instrukcji Kia na internecie.

http://webmanual.kia.com/STD_GEN5_WIDE/ ... index.html
Robinson
Posty: 25
Rejestracja: 30 sie 2021, 13:36
model samochodu: Stinger GT 3.3 455KM w.poliftowa

Re: Aktualizacja nawigacji i niedziałający system rozpoznawania znaków

Post autor: Robinson »

Po twoim wpisie długo wstrzymywałem się z aktualizacją. Dzisiaj jednak spróbowałem. Aktualizacja przebiegła bez problemu w czasie około 30min. U mnie wszystko działa bez problemu. Na HUD pokazuje ograniczenie prędkości. Może ściągnąłeś aktualizację nieodpowiednią dla swojej wersji?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”