Aktualizacja nawigacji i niedziałający system rozpoznawania znaków

forum użytkowników Kia Stinger
axeramm
Posty: 58
Rejestracja: 04 paź 2021, 13:42
model samochodu: Stinger GT MY22
Lokalizacja: Śląsk

Re: Aktualizacja nawigacji i niedziałający system rozpoznawania znaków

Post autor: axeramm »

U mnie aktualizacja trwała łącznie 30-40 minut, nie uruchamiałem silnika. Skorzystałem z karty microsd 64GB włożonej do czytnika USB. Wcześniej aktualizację pobrałem na dysk komputera. Sama weryfikacja plików trwała kilka(naście) minut
jarzy
Posty: 34
Rejestracja: 13 gru 2019, 14:51
model samochodu: Stinger GT-Line 2.0

Re: Aktualizacja nawigacji i niedziałający system rozpoznawania znaków

Post autor: jarzy »

Zaktualizowałem nawigację (wersja MY 2019) i stał się cud - system rozpoznawania znaków znów działa. Widzi ograniczenia prędkości, zakazy wyprzedzania. Współpracuje z nawigacją; widoczny jest w HUD. Czyli popsuli, potem naprawili, a ile się nadenerwowałem, to moje.

Instalacja wg mnie trwała poniżej 30 minut - robiłem to w czasie jazdy, więc nie śledziłem z zegarkiem w ręku. Wbrew instrukcji ze strony KIA nie trzeba było wybierać żadnych opcji z menu; system sam wczytał kartę SD i bez jakiejkolwiek ingerencji z mojej strony doprowadził aktualizację do końca.

Pozdrawiam
ja
Awatar użytkownika
GeRRaD
Posty: 460
Rejestracja: 07 cze 2018, 14:26
model samochodu: STINGER 3.3 GT 370 V6 K&N Intake

Re: Aktualizacja nawigacji i niedziałający system rozpoznawania znaków

Post autor: GeRRaD »

W przedlifcie samodzielny update na oryginalną SDcard bez najmniejszych problemów - po pobraniu instaluje się w aucie ok 10 - 15 min.
michal84
Posty: 561
Rejestracja: 27 paź 2017, 10:01
model samochodu: Kia Stinger [MY2018]

Re: Aktualizacja nawigacji i niedziałający system rozpoznawania znaków

Post autor: michal84 »

rees pisze: 02 lip 2022, 11:10 Ta aktualiZacja softy to jakiś dramat. Wczoraj odebrałem Stingera i fabrycznie był przedostatni soft - naviupdater pobrał nowy soft z 30 maja do Stinger MY2022. Nie mam usb sticka o poj 64 gb (dzisiaj kupię) wiec zrzuciłek na dysk hdd stary i podpiąłem w samochodzie. Stałem na jałowym biegu przez 40 min a on dalej weryfikował pliki. W końcu się poddałem. Spróbuję dzisiaj z pamięcią flash. To normalne jest że taka aktualizacja tyle się robi?
Ja tak miałem z wolnym pendrive. W końcu nie zrobił. Kupiłem szybki pendrive i dzisiejszy update około 25.min (robiłem w czasie jazdy więc dokładnie nie kontrolowałem czasu)
Awatar użytkownika
shider
Posty: 523
Rejestracja: 24 lis 2021, 07:55
model samochodu: CEED GT-Line MY22 1.5 T-GDI 7DCT AEB

Re: Aktualizacja nawigacji i niedziałający system rozpoznawania znaków

Post autor: shider »

slwkk pisze: 02 lip 2022, 12:53 Czegoś tu nie rozumiem, przecież my22 ma (miał mieć?) aktualizacje softu OTA - żadnych usb stickow itd. Sam powinien na bieżąco ściągać, jeśli jest coś nowego.
Powiadomienia na podstronie Hyundaia sugerują, że Kia/Hyundai na razie OTA odpalili tylko dla IONIC5.

https://update.hyundai.com/EU/PL/updateNoticeList

Reszta komunikatów jest identyczna jak w Kia
rees
Posty: 38
Rejestracja: 27 sie 2021, 09:53
model samochodu: Stinger MY22 3.3

Re: Aktualizacja nawigacji i niedziałający system rozpoznawania znaków

Post autor: rees »

OK wrzuciłem ten update na usb stickka 64 GB, odpaliłem i pojeździłęm sobie po autostradzie z 40 minut. Wszystko się zainstalowało i jest up-to-date. KIA Connect też ruszyła i uruchomiłem usługę. Testuję zatem dalej :)
slwkk
Posty: 130
Rejestracja: 06 sty 2021, 16:02
model samochodu: StingerMy22

Re: Aktualizacja nawigacji i niedziałający system rozpoznawania znaków

Post autor: slwkk »

shider pisze: 03 lip 2022, 14:24 Powiadomienia na podstronie Hyundaia sugerują, że Kia/Hyundai na razie OTA odpalili tylko dla IONIC5.
https://update.hyundai.com/EU/PL/updateNoticeList
Reszta komunikatów jest identyczna jak w Kia
Wyjaśniam temat z aso/kia polska... bo to się kupy nie trzyma, miało być, była też o tym wzmianka na oficjalnym blogu kia:

https://kiawiarnia.pl/auto-jak-smartfon ... e-swiatem/
slwkk
Posty: 130
Rejestracja: 06 sty 2021, 16:02
model samochodu: StingerMy22

Re: Aktualizacja nawigacji i niedziałający system rozpoznawania znaków

Post autor: slwkk »

Info od KIA Polska:

'Uprzejmie informujemy, że aktualnie auta z roku modelowego MY22 wyposażone w nawigację są przygotowane do aktualizacji OTA. Pierwsza aktualizacja w ramach OTA będzie dostępna na jesieni (przełom września / października).'
Awatar użytkownika
shider
Posty: 523
Rejestracja: 24 lis 2021, 07:55
model samochodu: CEED GT-Line MY22 1.5 T-GDI 7DCT AEB

Re: Aktualizacja nawigacji i niedziałający system rozpoznawania znaków

Post autor: shider »

Czyli na razie przecierają szlaki IONICIEM. Przekonamy się na jesień czy masowo zaktualizują wszystkie auta czy będą to robić model po modelu. Ja jednak trochę obawiam się pobierania 37GB danych (tyle było u mnie) w garażu podziemym gdzie zasięg LTE mam co najwyżej przeciętny. Pewnie i tak skończy się na pendrivie.
slwkk
Posty: 130
Rejestracja: 06 sty 2021, 16:02
model samochodu: StingerMy22

Re: Aktualizacja nawigacji i niedziałający system rozpoznawania znaków

Post autor: slwkk »

shider pisze: 04 lip 2022, 15:35 Czyli na razie przecierają szlaki IONICIEM. Przekonamy się na jesień czy masowo zaktualizują wszystkie auta czy będą to robić model po modelu. Ja jednak trochę obawiam się pobierania 37GB danych (tyle było u mnie) w garażu podziemym gdzie zasięg LTE mam co najwyżej przeciętny. Pewnie i tak skończy się na pendrivie.
Całe oprogramowanie samochodu to kwestia megabajtów, a nie gigabajtów. Te gigabajty to pewnie mapy. Możliwe, że aktualizacja OTA to będą zdecydowanie mniejsze paczki danych, np tylko podstawowy soft + różnice w mapach ... zależy jak to zaprojektowali.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”