Aktualizacja nawigacji i niedziałający system rozpoznawania znaków

forum użytkowników Kia Stinger
Lunar GT
Posty: 1139
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Aktualizacja nawigacji i niedziałający system rozpoznawania znaków

Post autor: Lunar GT »

Źle wybrana aktualizacja, źle ściągnięta, źle zgrana na pena, zły pen, źle sformatowany itp, itd.
Jak wszystko będzie OK to system musi sam rozpoznać aktualizację automatycznie po włożeniu pena do usb, jak tego nie robi to patrz wyżej.
slwkk
Posty: 130
Rejestracja: 06 sty 2021, 16:02
model samochodu: StingerMy22

Re: Aktualizacja nawigacji i niedziałający system rozpoznawania znaków

Post autor: slwkk »

Asti pisze: 03 sie 2022, 20:19
slwkk pisze: 31 maja 2022, 11:07 20220528_220335.jpgDo której to wersji auta ta najnowsza navi?

U mnie my22, gdzie aktualizacja niby automatyczna OTA, mam jak w załączniku, guzik aktualizuj nieaktywny.
Czy udało się znaleźć przyczynę? Mam to samo
Tak. Jak pliki są dobrze wgrane na usb to od razu po włożeniu do portu USB proponuje aktualizacje.

Aktualizacje OTA mają być w przyszłości dostępne, Kia Polska mi napisała parę tygodni temu, że pierwsza aktualizacja OTA ma być udostępniona na jesień 2022.

Jeszcze nie wiadomo, ale może to być płatna usługa z subskrypcją na rok. Jeśli tak będzie to trzeba się zastanowić czy to ma sens - aktualizacje map przez USB mają być za free przez 5 czy tam 7 lat.
Awatar użytkownika
GeRRaD
Posty: 460
Rejestracja: 07 cze 2018, 14:26
model samochodu: STINGER 3.3 GT 370 V6 K&N Intake

Re: Aktualizacja nawigacji i niedziałający system rozpoznawania znaków

Post autor: GeRRaD »

Cześć - ktoś może zna rozwiązanie problemu z wyszukiwaniem adresów UE - w fabrycznej nawigacji ? Po aktualizacji wyszukiwanie nie widzi nazw ulic i ich numerów zagranicą (np. w Berlinie/Wiedniu) - wyszukiwanie nawigacji proponuje tylko PL - musiałem ustawiać przesuwając mapę palcem, a i to na czuja bez konkretnego numeru ulicy jaki chciałem - wcześniej było OK - ŻENADA - Google znajduje po 2 sekundach :!:
Niko123
Posty: 513
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: Aktualizacja nawigacji i niedziałający system rozpoznawania znaków

Post autor: Niko123 »

Zrobiłem update w wersji stinger 22
Pojawiło się i inwidualne dostosowanie profilu jazdy, mogę wybrać tryb jazdy komfortowy z sportowym układem kierownicy czy zawieszenie sport w trybie jazdy Eco.
Fajnie że dodali,dziś będę testował wszystko na komfort ale układ kierowniczy na sport.
Szkoda że nie dodali zamykania się auta po odejściu, jak auto wykryje kluczyk po za autem i silnik wyłączony na P to auto się zamknie, inne marki to mają i fajna sprawa bo nie trzeba zamykać na pilocie czy na klamce.
codeer
Posty: 30
Rejestracja: 12 mar 2022, 14:23

Re: Aktualizacja nawigacji i niedziałający system rozpoznawania znaków

Post autor: codeer »

Też mi brakuje tej opcji z zamykaniem auta po odejściu, gdzieś ktoś wrzucał obrazek że w jakiejś Kii to dorzucili do opcji, ale nie wiem w jakiej. A co do indywidualnego trybu, to ustawić możesz, ale patrzyłeś czy możesz go wybrać tą rolką do zmiany trybu jazdy? Bo podobno mają możliwośc ustawienia tego trybu, ale nie można go nigdzie wybrać :D
Niko123
Posty: 513
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: Aktualizacja nawigacji i niedziałający system rozpoznawania znaków

Post autor: Niko123 »

Masz rację, co z tego że jest wybur profilu jazdy i jak nie da się go włączyć.
Nie licząc nowego obrazka auta przy zmienię profili jazdy i wyboru trybu inwidualnego to jakie są zmiany czy nowe opcje ?
Wiem że w nawigacji są małe zmiany , wyboru trasy itp .
Ciekawe czy dodali zmianę koloru trasy prowadzenia do celu, bo ta jest zielona a trafił wokoło ulic też zielony i mi się to zlewa, sam kolor auta można zmienić ale zmienił bym kolor trasy prowadzącej do celu.
Fajnie też gdyby wprowadzili :
Zamozamykanie auta
Możliwość wyboru przy jakiej jasności otoczenia same się włączają światła mijania ( mazda ma 5 do wyboru a w kia nic )
Komendy głosowe po Polsku , mimo że to nie to samo co w Mercedesie ale jednak coś, teraz rozpoznaje tylko prowadź do domu .
Jeśli chodzi o całość ,ilość opcji, szybkosc działania czy jakość grafiki to ten system kia jest moim zdaniem jeden z najlepszych obecnie na rynku.
nubi
Posty: 8
Rejestracja: 03 sie 2018, 22:05

Re: Aktualizacja nawigacji i niedziałający system rozpoznawania znaków

Post autor: nubi »

GeRRaD pisze: 06 sie 2022, 13:47 Cześć - ktoś może zna rozwiązanie problemu z wyszukiwaniem adresów UE - w fabrycznej nawigacji ? Po aktualizacji wyszukiwanie nie widzi nazw ulic i ich numerów zagranicą (np. w Berlinie/Wiedniu) - wyszukiwanie nawigacji proponuje tylko PL - musiałem ustawiać przesuwając mapę palcem, a i to na czuja bez konkretnego numeru ulicy jaki chciałem - wcześniej było OK - ŻENADA - Google znajduje po 2 sekundach :!:
Spróbuj wpisywać adres jak rodowity berlińczyk czyli Deutschland itd..
Awatar użytkownika
GeRRaD
Posty: 460
Rejestracja: 07 cze 2018, 14:26
model samochodu: STINGER 3.3 GT 370 V6 K&N Intake

Re: Aktualizacja nawigacji i niedziałający system rozpoznawania znaków

Post autor: GeRRaD »

Sprawdzę - dzięki ;)
Awatar użytkownika
renegade
Posty: 159
Rejestracja: 03 lis 2021, 20:31
model samochodu: OPTIMA PHEV 2.0 205 KM

Re: Aktualizacja nawigacji i niedziałający system rozpoznawania znaków

Post autor: renegade »

Pokaż jak wpisujesz przykładowy adres?
OPTIMA PLUG-IN 2.0 205 KM - C3S (aluminium silver) '16
CEE'D HB 1.6 DOHC 126 KM FL OPTIMUM - AA1 (infra red) '09
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”