Jak z GPF w 1.6 150 ?

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
JohnWayne
Posty: 58
Rejestracja: 19 sie 2022, 19:30
model samochodu: KIA Sportage 1.6 150KM, manual, Business Line, Black Pearl

Re: Jak z GPF w 1.6 150 ?

Post autor: JohnWayne »

U mnie przebieg 3200km i właśnie się zapaliła kontrolka GPF. W poniedziałek dłuższa trasa więc spróbuję wypalić. W większości jeżdżą po mieście. Generalnie uważam jednak że bardzo słabo to wygląda jeżeli po 3000km zapala się kontrolka GPF i zaczynają się problemy. Nigdzie w instrukcji nie ma napisane że autem nie można jeździć tylko po mieście. Jeżeli sytuacja będzie się powtarzać (o ile uda się wypalić samemu) to zgłaszam to jako wadę fabryczną. Jak ASO się wypnie i będzie nas więcej z tym problemem to można pokusić sie wtedy o proces zbiorowy i zacząć nagłaśniać problem bo według mnie to nie jest normalne.
saron22
Posty: 632
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: Jak z GPF w 1.6 150 ?

Post autor: saron22 »

JohnWayne pisze: 09 gru 2022, 16:55 Jak ASO się wypnie i będzie nas więcej z tym problemem to można pokusić sie wtedy o proces zbiorowy i zacząć nagłaśniać problem bo według mnie to nie jest normalne.
No to jest teraz dobre. Czekaj, już otwieram popcorn :lol:
JohnWayne
Posty: 58
Rejestracja: 19 sie 2022, 19:30
model samochodu: KIA Sportage 1.6 150KM, manual, Business Line, Black Pearl

Re: Jak z GPF w 1.6 150 ?

Post autor: JohnWayne »

saron22 pisze: 09 gru 2022, 17:05
JohnWayne pisze: 09 gru 2022, 16:55 Jak ASO się wypnie i będzie nas więcej z tym problemem to można pokusić sie wtedy o proces zbiorowy i zacząć nagłaśniać problem bo według mnie to nie jest normalne.
No to jest teraz dobre. Czekaj, już otwieram popcorn :lol:
Czyli uważasz że to normalne i nie ma w tym nic dziwnego że GPF zapala się po 3000 km?
saron22
Posty: 632
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: Jak z GPF w 1.6 150 ?

Post autor: saron22 »

Ja tego nie powiedziałem.
Bardziej czekam na to aż zorganizujesz grupę i napiszesz pozew zbiorowy.
O pozwie zbiorowym można przeczytać w co 10 temacie na tym forum. Wszyscy chcą kogoś pozywać i to zbiorowo.
JohnWayne
Posty: 58
Rejestracja: 19 sie 2022, 19:30
model samochodu: KIA Sportage 1.6 150KM, manual, Business Line, Black Pearl

Re: Jak z GPF w 1.6 150 ?

Post autor: JohnWayne »

saron22 pisze: 09 gru 2022, 18:13 Ja tego nie powiedziałem.
Bardziej czekam na to aż zorganizujesz grupę i napiszesz pozew zbiorowy.
O pozwie zbiorowym można przeczytać w co 10 temacie na tym forum. Wszyscy chcą kogoś pozywać i to zbiorowo.
Ja nic nie muszę pisać. Od tego są prawnicy.
jaskier
Posty: 315
Rejestracja: 18 paź 2022, 11:04
model samochodu: sportage v mhev 180 BL AE+

Re: Jak z GPF w 1.6 150 ?

Post autor: jaskier »

news dzisiaj z grupy Hyindai że podobno własnie dzisiaj tj 9 grudnia wyszła aktualizacja oprogramowania gpf - ile w tym prawdy nie mam pojęcia, post jednego użytkownika
Łysy
Posty: 4
Rejestracja: 23 wrz 2022, 18:27
model samochodu: Kia Sportage NQ5 Business line

Re: Jak z GPF w 1.6 150 ?

Post autor: Łysy »

Łysy pisze: 08 gru 2022, 22:29 Witajcie
U mnie pojawił się dziś komunikat przy przebiegu 1800 km jeżdżę na zmianę krótkie trasy i więcej w mieście. Próbowałem przegonić go na 4 biegu i 3.5 tys. obrotów nie zniknęło. Jutro zadzwonię do ASO i ciekawe co powiedzą ale zaczynam czuć że będą problemy z tym autem.
Dziś podjąłem walkę z usunięciem komunikatu i zrobilem to według instrukcji obsługi i to jakiś żart 3 bieg i 4000 obrotów. Łeb pęka i uszy bolą i dopiero po 143 km zniknął komunikat. Masakra ja tak ma to wyglądać! 🤬😡 Strata paliwa!
saron22
Posty: 632
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: Jak z GPF w 1.6 150 ?

Post autor: saron22 »

JohnWayne pisze: 09 gru 2022, 18:16
saron22 pisze: 09 gru 2022, 18:13 Ja tego nie powiedziałem.
Bardziej czekam na to aż zorganizujesz grupę i napiszesz pozew zbiorowy.
O pozwie zbiorowym można przeczytać w co 10 temacie na tym forum. Wszyscy chcą kogoś pozywać i to zbiorowo.
Ja nic nie muszę pisać. Od tego są prawnicy.
To czekam aż twoi prawnicy to napiszą. :P
MARCO46
Posty: 292
Rejestracja: 17 cze 2022, 16:15
model samochodu: KIA SPORTAGE V, L, MHEV, 150 KM, 2023, Blue Flame

Re: Jak z GPF w 1.6 150 ?

Post autor: MARCO46 »

Cześć,

Mnie hasło "kontynuuj jazdę aby zregenerować filtr spalin" spotkało wczoraj gdy wracałem z pracy.
Przebieg niemal równo 7000 km.
Silnik 150 KM; auto 7 m-cy.
Żeby było śmieszniej trasę dłuższą o 60 km niż opisana poniżej zrobiłem 3 tygodnie temu .
Jak widać nie jeżdżę za dużo. Rano zamiast 1,5 km na stację robię 5-8km by auto się rozgrzało.
Z powrotem tez zwracam na to uwagę.
Całe lato, jesień jeździłem rowerem by nie robić krótkich odcinków.
Zresztą kupując auto nikt mnie nie informował, że sportage nadaje się tylko w trasy.....
Ford Focus 150 M z 2018 kt jeździłem nigdy mi takiego nr nie odwalił. Sprzedawałem po 4 latach, 43803 km przebiegu i nigdy się nawet nie zakrztusił. A na stację jeździłem tylko autem.
Oczywiście w tygodniu robię też inne, dłuższe jazdy.

Dzwonię na serwis i informacja :
- musi Pan jeździć aż się wypali bo procedury nie wolno przerwać. Mówi mi prędkości autostradowe.
- pytam gdzie w moim miasteczku, w piątek, duży ruch mam takowe osiągnąć?
- w odpowiedzi słyszę , że mam jeździć na wysokich obrotach i to pomoże byleby jeździć.

Jeździłem przekraczając prędkość, trzymając wysokie obroty (styl jazdy jak nigdy przez te 7000 km). Zrobiłem niemal 40 km.
I dałem sobie spokój bo musiałem odebrać syna. Są w końcu rzeczy ważne i ważniejsze.

Telefon do serwisu i otrzymałem mms z książki serwisowej; minimum 30 min jazdy z prędkością powyżej 80 km/h, obroty w zakresie 1500 - 4000.
Zamiast odpoczywać popołudniem zostawiam dzieciaka w domu i jadę na eskę.
Tempomat 125 km/h, 6 bieg. Mija pół godziny i nic.
No to robię nawrotkę 115 na blacie, 6 bieg i nic.
Przy wyprzedzaniu redukcja i szybkie przyspieszanie.
Zjechałem z eski i nic.
Gdy już wracałem krajówką i do domu miałem z 7 km błąd zniknął.

MIAŁEM KILKA AUT. ZASADNICZO WSZYSTKIE NOWE. FIATY, FORDY, SKODA. TERAZ KIA. WIĘKSZEGO SZROTU NIE BYŁO.
PLASTIKI NAJGORSZEJ JAKOŚCI.
OD 2 TYGODNI ZACZĄŁ DOBIEGAĆ Z PRAWEJ STRONY NAWIEWU ŚWIST. IM SZYBSZA PRACA WENTYLATORA TYM ŚWIST (OD 2 KRESKI) NARASTA - SZUM POWIETRZA RÓWNIEŻ BO TO NATURALNE; ŚWIST JUŻ NIE . AUTO MAM W GARAŻU W DOMU I PRACY. JAK STOI NA DWORZE NIE MA DRZEW BY WPADŁ GDZIEŚ LIŚĆ.
LICZNIK KT CIĄGLE MI SIĘ KASOWAŁ ZAMÓWIONY KILKA TYGODNI TEMU I NADAL GO NIE MA.
TYLNYMI DRZWIAMI MIMO REGULACJI TRZEBA TRZASNĄĆ BY SIĘ ZAMKNĘŁY.
KLAPKA OD WLEWU PALIWA JAKAŚ WYGIĘTA I ODSTAJE POZA OBRYS AUTA.
...NAJLEPSZE JEST TO, ŻE POZIOM PŁYNU CHŁODZĄCEGO - KTÓRY UBYWAŁ PO WCZORAJSZEJ AKCJI PODNIÓSŁ SIĘ O PÓŁ ZBIORNIKA (MIERZONE NA ZIMNYM SILNIKU).

JAK NAJDĘ CZAS NAPISZĘ DO KIA POLSKA. CO JEST Z TYM SZROTEM? CO ICH KONCERN MA WSPÓLNEGO Z EKOLOGIĄ? ZAPYTAM O PRACĘ SERWISU, ITD.
ŁAPY OPADAJĄ.
MARCO46
Posty: 292
Rejestracja: 17 cze 2022, 16:15
model samochodu: KIA SPORTAGE V, L, MHEV, 150 KM, 2023, Blue Flame

Re: Jak z GPF w 1.6 150 ?

Post autor: MARCO46 »

Przepraszam zapomniałem dopisać.
Komunikat zniknął po przejechaniu 76 km.
Tak jak pisałem tempomat i 6 bieg + jak trzeba było redukcja i wyprzedzanie.

Nie piłowałem już auta na 3 biegu z obrotami 3000-3500.

Gdyby ktoś miał pytania to śmiało - odp jak tu zajrzę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”