Wymiana żarówek na ledy Sportage V

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
draxterix
Posty: 98
Rejestracja: 13 sty 2024, 15:43
model samochodu: Sportage V BL 180km MHEV

Re: Wymiana żarówek na ledy Sportage V

Post autor: draxterix »

Dla mnie wymiana żarówek na ledy to „must have”. Auto zupełnie inaczej się prezentuje. Co do przeciwmgielnych. Serio? Tego nie sprawdziłem. Mam wersję BL i wydawało mi się że reflektory tylne są w całości ledowe. Wiem że świata stop są led, cofania też… ale przeciwmgielne? Jutro sprawdzę…
Lunar GT
Posty: 1136
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wymiana żarówek na ledy Sportage V

Post autor: Lunar GT »

draxterix pisze: 27 sty 2024, 00:34 Dla mnie wymiana żarówek na ledy to „must have”. Auto zupełnie inaczej się prezentuje.
Co jest bardzo ważne pod remizą pomiędzy Golfami IV zgodnie z instrukcją wioskowego lansu.
draxterix
Posty: 98
Rejestracja: 13 sty 2024, 15:43
model samochodu: Sportage V BL 180km MHEV

Re: Wymiana żarówek na ledy Sportage V

Post autor: draxterix »

Kolego, wioskowy lans to chyba zupelnie coś innego. Nikt nie zakłada dodatkowego spojlera czy wymienia wydechu na „pierdzący”. Wymiana oświetlenia poprawia widoczność, komfort, i sprawia że auto zdecydowanie ładniej się prezentuje a o to chodzi by nam czyli właścicielowi się po prostu podobało. Dodaj do tego oszczędność energii (akumulatora) czy możliwość „kustomizacji” auta pod siebie. Czy w oczach innych może to uchodzić za „wiejski lans” tak. W mojej jednak opinii zmiana jest mała subtelna i robi robotę.

Ps potwierdzam w zderzaku tylnym BL przeciwmgielne to żarówki. By je wymienic trzeba demontować zderzak :/ ja sobie raczej podaruje
Lunar GT
Posty: 1136
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wymiana żarówek na ledy Sportage V

Post autor: Lunar GT »

draxterix pisze: 27 sty 2024, 16:57 Wymiana oświetlenia poprawia widoczność, komfort, i sprawia że auto zdecydowanie ładniej się prezentuje a o to chodzi by nam czyli właścicielowi się po prostu podobało. Dodaj do tego oszczędność energii (akumulatora) czy możliwość
Poprawia widoczność , szczególnie jak świeci komuś w oczy zamiast tam gdzie powinny (co szczególnie widać po ledach nieoryginalnych na tablicy rejestracyjnej jak odblask od niej daje po oczach stojąc za takim debilem który chce lepiej wyglądać, czy pozycyjnymi które świecą jak stop) bo lampa nie jest przystosowana do żarówek led.
Lampa w samochodzie ma świecić tak jak powinna i tam gdzie powinna a z żarówkami led najczęściej tak nie jest bo jej konstrukcja nie została zaprojektowana (i homologowana) do działania z ledami. W przypadku przeciwmgielnych oszczędności są kolosalne bo potrzeba ich użycia zgodnie z przepisami o czym 90% kierowców nie ma pojęcia jest 1/2 razy w roku. Dalsza dyskusja w tym temacie nie ma raczej sensu.
draxterix
Posty: 98
Rejestracja: 13 sty 2024, 15:43
model samochodu: Sportage V BL 180km MHEV

Re: Wymiana żarówek na ledy Sportage V

Post autor: draxterix »

Czy ja wiem że nie ma sensu? W mojej opinii dyskusja zawsze jest produktywna bo pozwala spojrzeć na temat z 2 strony „barykady” i zmienić, lub potwierdzić swoje poglądy. Wracając do meritum - Nie sposób się nie zgodzić z tym co napisałeś. Dorzucił bym do tego jeszcze kończące się ledy które zamiast świecić migają co wq chyba tak samo jak wsadzona do lampy zla zła żarówka led. To o czym piszesz jest jednak spowodowane niewiedza per user gdzie do lampy wsadzają wyżyłowaną na maxa chińszczyznę o jasności którą nadawała by się bardziej do latarki niż do podświetlenia. Dlatego poza barwa światła - trzeba zwrócić uwagę jeszcze na ilość lumenów oraz konstrukcję samej żarówki ledowej. Dobra markowa żarówka led wsadzona w miejsce zwykłej nie generuje opisanego przez ciebie problemu. Na koniec odniosę się do samej konstrukcji lampy o której wspomniałeś. W Kia lampa w której jest oryginalna żarówka led jest konstrukcyjnie identyczna. Różnica polega tylko na zastosowaniu innej żarówki. Więc skoro producent takie coś stosuje to też chyba o czymś świadczy

Co do przeciwmgielnych masz rację i tutaj mój punkt widzenia jest spojny z Twoim
erykporter
Posty: 50
Rejestracja: 16 mar 2023, 10:03
model samochodu: Sportage MHEV 180KM 7DCT FWD Business line AEB AE+

Re: Wymiana żarówek na ledy Sportage V

Post autor: erykporter »

Czy aby zastąpienie żarówek przez ledy nie wiąże się z ledami typu CANBUS. Bo jeśli tak, to pobierają tyle samo prądu co zwykłe żarówki.
draxterix
Posty: 98
Rejestracja: 13 sty 2024, 15:43
model samochodu: Sportage V BL 180km MHEV

Re: Wymiana żarówek na ledy Sportage V

Post autor: draxterix »

NIE.
Wszystkie żarówki wnętrza, oraz te do podświetlenia tablicy rejestracyjnej nie pracują w magistrali CAN.
Na magistrali CAN są tylko przeciwmgielne tylne. Spokojnie możesz wymieniać na zwykłe ledy.
Mariusz Sz
Posty: 5
Rejestracja: 03 mar 2024, 15:55
model samochodu: Kia Sportage 5 MHEV 1.6 150 km
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Wymiana żarówek na ledy Sportage V

Post autor: Mariusz Sz »

Też wymieniłem wszystkie na LEDy polecam auto wygląda teraz jakby luksusowo :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”