Podczas słuchania muzyki z komórki zacina się wyświetlacz

forum użytkowników Kia Stonic
karolinakamila
Posty: 5
Rejestracja: 11 kwie 2022, 18:50
model samochodu: Kia Stonic

Podczas słuchania muzyki z komórki zacina się wyświetlacz

Post autor: karolinakamila »

Cześć, mam problem z wyświetlaczem. Kilka razy podczas jazdy i słuchania muzyki z komórki zaciął się. Żaden przycisk nie działał, nie mogłam wyświetlacza wyłączyć. Po zjechaniu na parking spróbowałam wrzucić bieg cofania, co normalnie uruchamia tylną kamerę i wyświetla obraz na wyświetlaczu. Jednak też nie pomogło, obraz na ekranie był cały czas zacięty. Nie pomogło nawet wygaszenie silnika i wyciągnięcie kluczyka ze stacyjki. Ekran pozostawał zapalony nawet po kilku minutach, gdy opuściłam auto. Dopiero gdy wróciłam do niego po kilku godzinach, ekran był wyłączony. Taka sytuacja miała miejsce już kilka razy, w serwisie nie pomogli mi, nie wiedzą co to jest. Auto kupiłam w salonie w lutym 2019, wyprodukowane w pażdzierniku 2018. Czy ktoś z Was ma może pomysł co to może być?
jacek1
Posty: 321
Rejestracja: 12 lut 2019, 18:38
model samochodu: Stonic 1.4 automat

Re: problem z wyświetlaczem

Post autor: jacek1 »

Reset radia był robiony ? Pewnie jak był w serwisie to robili . Ale można spróbować zrobić samemu .
Nie jeździj szybciej niż lata Twój Anioł Stróż !
karolinakamila
Posty: 5
Rejestracja: 11 kwie 2022, 18:50
model samochodu: Kia Stonic

Re: problem z wyświetlaczem

Post autor: karolinakamila »

Dziękuję za odpowiedź. A jak się robi ten reset? W serwisie, podczas kontroli po trzech latach w połowie marca, zgłosiłam usterkę. Twierdzą, że próbowali wgrać aktualizację, ale z powodu tego, że system nie posiada nawigacji, nie udało się. Po dwóch tygodniach ekran znów się zawiesił. Dzwoniłam do nich, ale nie wykazali żadnego zainteresowania sprawą. Co robić?
jotes1911
Posty: 206
Rejestracja: 02 lut 2020, 11:48

Re: problem z wyświetlaczem

Post autor: jotes1911 »

Spróbuj odłączyć klemę na akumulatorze, odczekać chwilę i podłączyć ponownie. Napisz czy pomogło.
jacek1
Posty: 321
Rejestracja: 12 lut 2019, 18:38
model samochodu: Stonic 1.4 automat

Re: problem z wyświetlaczem

Post autor: jacek1 »

karolinakamila pisze: 11 kwie 2022, 21:42 Dziękuję za odpowiedź. A jak się robi ten reset? W serwisie, podczas kontroli po trzech latach w połowie marca, zgłosiłam usterkę. Twierdzą, że próbowali wgrać aktualizację, ale z powodu tego, że system nie posiada nawigacji, nie udało się. Po dwóch tygodniach ekran znów się zawiesił. Dzwoniłam do nich, ale nie wykazali żadnego zainteresowania sprawą. Co robić?
Na dole radia po lewej lub prawej stronie masz taki mały otworek (bez złych skojarzeń :D ) Na załączonym radiu włóż coś cienkiego , przetrzymaj aż radio się wyłączy .
Nie jeździj szybciej niż lata Twój Anioł Stróż !
karolinakamila
Posty: 5
Rejestracja: 11 kwie 2022, 18:50
model samochodu: Kia Stonic

Re: problem z wyświetlaczem

Post autor: karolinakamila »

Hej, dzięki za obie odpowiedzi. Nie wiem zbytnio co to jest ta klema na akumulatorze, więc może na początek spróbuję zrobić reset. Zlokalizowałam małą dziurkę niedaleko włącznika radia, po lewej stronie- to chyba to. Tylko się jeszcze upewnię- to nie pogorszy sytuacji?
jacek1
Posty: 321
Rejestracja: 12 lut 2019, 18:38
model samochodu: Stonic 1.4 automat

Re: problem z wyświetlaczem

Post autor: jacek1 »

Nic nie pogorszy , śmiało rób reset
Nie jeździj szybciej niż lata Twój Anioł Stróż !
Lena
Posty: 3
Rejestracja: 27 paź 2022, 21:32
model samochodu: Picanto

Re: problem z wyświetlaczem

Post autor: Lena »

Witam. Proszę o informację czy rozlaczenie klemy pomogło. Mam ten sam problem, zaczął się po aktualizacji oprogramowania. Aktualizacją była potem jeszcze 2x, niby miało to pomóc ale problem nie zniknął. Reset tez nie pomaga.
w26rysiek
Posty: 111
Rejestracja: 23 maja 2019, 13:12

Re: problem z wyświetlaczem

Post autor: w26rysiek »

Proszę zajrzeć do instrukcji, pomoże zlokalizować otworek do resetu. a swoją drogą jak reset nie pomoże to system do wymiany w ramach gwarancji.
dibo83
Posty: 4
Rejestracja: 23 gru 2022, 13:36
model samochodu: Stonic

Re: problem z wyświetlaczem

Post autor: dibo83 »

Witam. U mnie takie coś. Obraz zmienia kolory i tak kąta. Lub robi się do góry nogami
Załączniki
received_709499467223139.jpeg
received_709499467223139.jpeg (30.65 KiB) Przejrzano 2653 razy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”