Kia Sportage V - drgania

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
Kontur
Posty: 98
Rejestracja: 12 kwie 2022, 10:51
model samochodu: Sportage V

Re: Kia Sportage V - drgania

Post autor: Kontur »

Kontur pisze: 17 cze 2022, 16:15 Witam,

Po długiej walce ustawiono zbieżność (prawie jest idealnie i obserwuje) i dostałem nowy komplet opon z felgami(bo byly felgi porysowane i opony wyząbkowane) i drgania ustały, ale dziś czyli generalnie po 500km od wymiany opon i felg, opony jakby się na nowo ząbkowały( i jakby zaczęło drgać ponownie), widać różnicę miedzy oponami tył/przód. I moje pytanie jest takie bo Kia zaleca 2.4 bara dla przodu. Pytanie do osób, które juz maja Sp V, jakie macie cisnienie w oponach i czy tez tak wasze opony wyglądają.

Różnice widać na brzegach bieżnika
I jak sprawdzaliście swoje opony i ich różnice tył/przód, bo moje przednie wyglądają coraz gorzej. Może ciśnienie zalecane przez KIA na 2.4 przód jest za niskie. Ile macie w swoich? I czy macie tez efekt ząbkowania opon przednich. Jutro dam nowe fotki, opony maja przejechane 700km bo wcześniejsze mi wymienili własnie przez ząbkowanie, ale poprawili zbierzność i juz nie powinny ząbkowac, wiec albo cisnienie albo ten model tak ma.
Black-end
Posty: 46
Rejestracja: 29 lis 2021, 09:09
model samochodu: Sportage V 1.6 T-GDI 150KM L

Re: Kia Sportage V - drgania

Post autor: Black-end »

Po wyjechaniu z salonu ciśnienie w oponach rzeczywiście 2.8 bara, a jak się rozgrzeją to i 3.1 bara jest.
Spuszczaliście do książkowych 2.4?
fuTer
Posty: 207
Rejestracja: 28 maja 2022, 00:06
model samochodu: Kia Sportage V L 1.6 150km, manual

Re: Kia Sportage V - drgania

Post autor: fuTer »

Miałem tak samo, wyjechałem z salonu, zimne gumy 2.7 ale jak się rozgrzały to 3.2. Ja spuszczałem zgodnie z tabliczką na słupku B.
Black-end
Posty: 46
Rejestracja: 29 lis 2021, 09:09
model samochodu: Sportage V 1.6 T-GDI 150KM L

Re: Kia Sportage V - drgania

Post autor: Black-end »

No właśnie też upuszczę... Nie wiem po co tak dowalają...
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Kia Sportage V - drgania

Post autor: kon »

Ładowanie bardzo wysokiego ciśnienia w opony to fabryczny standard.
Ale wydawanie tak samochód klientom pokazuje tylko jak salony przykładają się do roboty. PDI to chyba jakaś legenda.
Mnóstwo samochodów wyjeżdża tak z salonu. Moje też tak miało.
dario37
Posty: 338
Rejestracja: 10 mar 2022, 22:12
model samochodu: Kia Sportage mHEV 180 KM BL FWD,7 DCT,EXG,AEB.AE +
Lokalizacja: Ohlau

Re: Kia Sportage V - drgania

Post autor: dario37 »

kon pisze: 14 sie 2022, 08:39 Ładowanie bardzo wysokiego ciśnienia w opony to fabryczny standard.
Ale wydawanie tak samochód klientom pokazuje jak salonu przykładają się do roboty. PDI to chyba jakaś legenda
Mnóstwo samochodów wyjeżdża tak z salonu. Moje też tak miało.
Dobrze to ująłeś.Natomiast ja przy odbiorze zapytałem handlowca o szczegóły i m.inn.ciśnienie w oponach.Powiedział,że wszystko ok. i faktycznie było idealnie.Także co dealer to inne podejście i brak elementarnej wiedzy.
MARCO46
Posty: 288
Rejestracja: 17 cze 2022, 16:15
model samochodu: KIA SPORTAGE V, L, MHEV, 150 KM, 2023, Blue Flame

Re: Kia Sportage V - drgania

Post autor: MARCO46 »

Kontur pisze: 12 kwie 2022, 23:53 Witam,
Mam pytanie do posiadaczy Sportage V. Wczesniej mialem samochod z bardziej miękkim zawieszeniem wiec małe nierownosci byly gładko wybierane. A w sportage V zauważylem że powyzej prędkosci 120-130km/h drga cały samochod (kierwnica, karoseria nawet czuc na siedzeniu) np na s7 warszawa- krakow....wiec droga nie jest zla. I czy to normalne....nie jest to jakos bardzo uciązliwe ale zauwazalne i moze nie zabardzo komfortowe. Mysle czy nie wziasc testowej kia i zobaczyc jak jest na innej. Dodatkow lekko sciaga na prawo jakby.....w ten sposob ze zeby jechac prosto trzeba kierownice miec lekko w lewo....tak jakby kierwnica do kolumny była krzywo przykręcona.
Jeden z kolegów na forum miał podobny problem. Miał post chyba o ząbkowaniu opon.
Ciągnie się mu ta sprawa b.długo.
Auto nie miało zbieżności, rwało opony.
Teraz już zniszczony 2 komplet przy chyba 7500 km.

Sugeruję odszukać post i napisać na priv.
To nie są normalne objawy i nic nie mają wspólnego z miękkością zawieszenie.
Black-end
Posty: 46
Rejestracja: 29 lis 2021, 09:09
model samochodu: Sportage V 1.6 T-GDI 150KM L

Re: Kia Sportage V - drgania

Post autor: Black-end »

Wiem, że to temat o drganiach i ząbkowaniu opon. Ale była też rozmowa o ciśnieniu w oponach.
Takie mam pytanko. Mam manometr do kół. Spuściłem na 2.4 bara, jak mówi info na słupku (i książka). I czujniki z jednej strony samochodu pokazują dobrze, czyli 2.4 bara. Natomiast z drugiej strony samochodu czujniki wskazują 2.5 bara. A przecież spuściłem tak samo jak z drugiej strony.
Czyżby czujniki źle wskazywały?
Przejmować się? Próbować jeszcze trochę upuścić powietrza? Odpuścić sobie te 0.1 bara?
Kejton
Posty: 65
Rejestracja: 24 mar 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V HEV BL AWD

Re: Kia Sportage V - drgania

Post autor: Kejton »

Ja mam przejechane blisko 5000 km i wczoraj sprawdziłem w komputerze pokładowym wskaźniki opon i mam 2,2 bara przód i 2,3 bara tył. Opony nie były rozgrzane. Nie pamiętam jakie było ciśnienie opon po wyjechaniu z salony w połowie kwietnia 2022.
Myślę, że moje auto było dobrze przygotowane przez serwis do odbioru. Jak byłem na wymianie oleju po 2000 zł to też go podpięli pod komputer i sprawdzili poziomy płynów itp. Nic nie poprawiali ani nie dolewali. Do tej pory nie zauważyłem też wad i usterek o których wspominają niektórzy posiadacze Kia.
Kontur
Posty: 98
Rejestracja: 12 kwie 2022, 10:51
model samochodu: Sportage V

Re: Kia Sportage V - drgania

Post autor: Kontur »

Witam,

Ciag dalszy moich problemow z KIA......ASO KIA po 2 tygodniach i wysylki opon do producenta opon Continentala przekazali mi informację ze producent opon odrzucil reklamacje poniewaz ząbkowanie opon jest wynikiem złego użytkowania auta tj uzywanie auto w terenie i w sposob sportowy ( co jest oczywiscie kłamstwem) a KIA twierdzi, że samo auto jest sprawne w 100%........jakaś jedna wielka kpina....

Nic sprawa do sądu i mediów.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”