Problem z kupnem

forum użytkowników Kia Stonic
Watson1
Posty: 30
Rejestracja: 17 lut 2022, 11:21

Problem z kupnem

Post autor: Watson1 »

Witam, mam pytanie odnośnie umowy w KIA. Niebawem mam odebrać auto. Początkowo miałem skorzystać z kredytu ale w obecnej sytuacji zrezygnowałem z tego pomysłu i chce kupić za gotówkę, jednakże na umówie jest adnotacja o kredycie.

Teraz sprzedawca poinformował mnie ze nie mogę kupić za gotówkę bo bank wymaga kredytu w celu jakiejś penetracji rynku. I wymaga aby kredyt przynajmniej wynosił 10 tysięcy. Nie rozumiem sytuacji w ogóle. Czy spotkał sie ktos z czymś takim?
Watson1
Posty: 30
Rejestracja: 17 lut 2022, 11:21

Re: Problem z kupnem

Post autor: Watson1 »

Dodam tylko, ze w umówie nie ma żadnej wzmianki o czymś takim. Jedynie napisane jest w informacjach dodatkowych „kredyt nazwa banku”.
aadamm
Posty: 2
Rejestracja: 19 kwie 2022, 22:14
model samochodu: Kia Stonic 1.2 L

Re: Problem z kupnem

Post autor: aadamm »

Witam
Byłem w identycznej sytuacji, również chciałem kupić z niewielkim kredytem, Pani w salonie nawet wszystko wyliczyła.Po kilku dniach poinformowałem salon,że nie będę korzystał z kredytu. Nie było najmniejszych problemów. Nikt nie może Cię zmusić do brania kredytu, jeżeli nie została podpisana umowa kredytowa.
sztandar
Posty: 61
Rejestracja: 03 mar 2022, 09:36
model samochodu: Kia Proceed GT (zamówiona)

Re: Problem z kupnem

Post autor: sztandar »

Pewnie chcą wydębić prowizję. Mi w salonie powiedzieli, że decyzjęo finansowaniu to się dopiero podejmuje najwcześniej na miesiąc przed odebiorem, czyli zakładam, że samochód jest już wyprodukowany.
Blues Brothers
Posty: 480
Rejestracja: 22 lis 2021, 22:20

Re: Problem z kupnem

Post autor: Blues Brothers »

Do puki nie podpisałeś umowy kredytowej, płacisz jak chcesz. Nie daj się wkręcić.
StonicScross
Posty: 707
Rejestracja: 22 maja 2020, 12:55
model samochodu: Stonic 1.0 120

Re: Problem z kupnem

Post autor: StonicScross »

Puk, puk, tu ortografia :) Dopóki :)
Ale merytorycznie z sensem. A bank to wymaga penetracji ale nadzoru bankowego, UOKiK itp.
Blues Brothers
Posty: 480
Rejestracja: 22 lis 2021, 22:20

Re: Problem z kupnem

Post autor: Blues Brothers »

:oops:
tomekjulia
Posty: 260
Rejestracja: 15 sty 2022, 17:45
model samochodu: kia stonic

Re: Problem z kupnem

Post autor: tomekjulia »

Nie zapomnijcie że salon może wypowiedzieć dotychczasową umowę . Moja wersja podrożała 9 tysi 8-)
tomekjulia
Posty: 260
Rejestracja: 15 sty 2022, 17:45
model samochodu: kia stonic

Re: Problem z kupnem

Post autor: tomekjulia »

Nadano WIN na początku maja 2022 KIA Stonic automat zamówienie z marca 2021-wiadomość z salonu :D
shermanking
Posty: 26
Rejestracja: 03 gru 2021, 19:17
model samochodu: Kia Stonic

Re: Problem z kupnem

Post autor: shermanking »

tomekjulia pisze: 10 maja 2022, 14:38 Nadano WIN na początku maja 2022 KIA Stonic automat zamówienie z marca 2021-wiadomość z salonu :D
Gratuluję wytrwałości w oczekiwaniu na produkcję 🙂

Przyznam, że nie pociesza mnie ta informacja bo to oznacza że moje zamówienie z końca lipca 2021 bedzie w produkcji dopiero we wrześniu tego roku, i być może do grudnia odbiorę auto.

Co za masakra 😩
Kia Stonic, 1.0 T-GDI, 100 KM, 7 DCT, L+BL, Most Yellow, produkcja 2022
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”