Kia Connect , brak zasięgu

forum użytkowników modelu ProCeed
Matti1978
Posty: 2
Rejestracja: 08 paź 2023, 23:16
model samochodu: Kia Sportage HEV 2023

Re: Kia Connect , brak zasięgu

Post autor: Matti1978 »

​W lipcu 2023 zakupiłem Sportage HEV. Od 3 dni nie aktualizuje się status pojazdu w aplikacji na Smartfonie. Program pokazuje błędnie miejsce zaparkowania auta, oraz, że jest odryglowanie. Jedyne, co było dostępne to tryb parkingowy, który zadziałał z powodzeniem, ale niestety auto nie łączy się z samochodem i teraz tego trybu nie mogę wyłączyć, mam zablokowane media. Zrobiłem reset, jak na filmie, ale nie pomogło, proszę o pomoc, sugestie.
Załączniki
Screenshot_20231008_200431_Kia Connect~3.jpg
Awatar użytkownika
Impress
Posty: 91
Rejestracja: 19 mar 2021, 10:09
model samochodu: ProCeed GT '21

Re: Kia Connect , brak zasięgu

Post autor: Impress »

U mnie kiedyś wystarczyło zaktualizować z pendrive'a system multimedialny (mapy) i ruszyło.
Matti1978
Posty: 2
Rejestracja: 08 paź 2023, 23:16
model samochodu: Kia Sportage HEV 2023

Re: Kia Connect , brak zasięgu

Post autor: Matti1978 »

No niestety po włożeniu Pendrive'a pokazuje tylko, że podłączono pamięć a nie startuje aktualizacja.
Temat już nieaktualny sytuacja opanowana, wszystko działa.
Szyraf
Posty: 36
Rejestracja: 03 lip 2023, 08:36

Re: Kia Connect , brak zasięgu

Post autor: Szyraf »

Matti1978 pisze: 09 paź 2023, 20:09 No niestety po włożeniu Pendrive'a pokazuje tylko, że podłączono pamięć a nie startuje aktualizacja.
Temat już nieaktualny sytuacja opanowana, wszystko działa.
To może tak dla potomnych, którym mógłby się przytrafić podobny problem napisz co było przycyzną i co trzeba było zrobić.
sztandar
Posty: 61
Rejestracja: 03 mar 2022, 09:36
model samochodu: Kia Proceed GT (zamówiona)

Re: Kia Connect , brak zasięgu

Post autor: sztandar »

Dokładnie bo mam ten sam problem
sztandar
Posty: 61
Rejestracja: 03 mar 2022, 09:36
model samochodu: Kia Proceed GT (zamówiona)

Re: Kia Connect , brak zasięgu

Post autor: sztandar »

Ściągnąłem i zainstalowałem najnowszą wersję softu i zaczęło działać. Widać musiał być jakiś problem z softem.
sksenik
Posty: 4
Rejestracja: 26 paź 2023, 13:19
model samochodu: SOUL EV 2019 64kWh

Re: Kia Connect , brak zasięgu

Post autor: sksenik »

Hej

I u mnie od 22.10 problem w eSOUL '19. Wgrany ostatni infoteiment nie pomógł. Ponowne deaktywowanie i aktywowanie KIA Connect z próbą dodania ponownie auta kończy się komunikatem:
" Próba importu nie powiodła się ze względu na niestabilne połączenie sieciowe pojazdu.[4081] "
Usługi LIVE typu pogoda działają.Zasięg 3/5 kreseczek.
Lunar GT
Posty: 1136
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kia Connect , brak zasięgu

Post autor: Lunar GT »

Najprostszym sposobem i zwykle wystarczającym jest przełączenie samochodu w tryb offline a po chwili ponowne włączenie online, choć może być też lokalny problem z zasięgiem. Dopiero następnie resety/aktualizacje softu/apki.
sksenik
Posty: 4
Rejestracja: 26 paź 2023, 13:19
model samochodu: SOUL EV 2019 64kWh

Re: Kia Connect , brak zasięgu

Post autor: sksenik »

W tym przypadku błędy 4081 i 5001 były związane z komunikacją po stronie serwera Kia Connect. Po mailowym kontakcie z supportem potwierdzili problem i zalecili cierpliwość do czasu naprawy. W sobotę po południu udało się połączyć.
Próbując różnych opcji w miedzy czasie wyłączyłem Kia Connect oraz usunąłem pojazd i konto z aplikacji przez co po założeniu ponownie i dodaniu pojazdu wyczyściła się mi historia w aplikacji :cry:
o 10:04 dostałem maila, że problem został rozwiazany.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”