Chip tuning kia stinger 3.3

forum użytkowników Kia Stinger
HEKO
Posty: 48
Rejestracja: 09 wrz 2019, 20:10
model samochodu: Stinger GT
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Chip tuning kia stinger 3.3

Post autor: HEKO »

slwkk pisze: 14 lis 2023, 14:58
MetalMania80 pisze: 14 lis 2023, 11:42 A tak głupio zapytam, a jak z gwarancją w przypadku tuningu ?
faktycznie głupio, jak ktoś idzie w tuning i zwiększa moc auta , bardziej wysila jego podzespoły, robi modyfikacje, których nie przewidział producent dający 3-5-7 lat gwarancji na silnik... to powinien mieć jaja i wziąc odpowiedzialność/ryzyko na siebie, a nie potem oczekiwać, że walnie silnik/skrzynia to pójdzie do ASO naprawiać.
a dlaczego nie? :)
poza tym akurat te silniki są pancerne, ciężko im krzywdę zrobić :P
popatrz na tego, 70kkm od nowości na chipsach, i lata aż milo :P

Obrazek
Stinger GT 530KM 750Nm
MetalMania80
Posty: 10
Rejestracja: 13 lis 2023, 22:55
model samochodu: KIA Stinger GT 3.3

Re: Chip tuning kia stinger 3.3

Post autor: MetalMania80 »

W takim razie zgłoszę się bliżej wiosny, bo musze po remoncie domu trochę finansowo się odbić. Tak mi chodzi po głowie by te 650Nm uzyskać :)
slwkk
Posty: 131
Rejestracja: 06 sty 2021, 16:02
model samochodu: StingerMy22

Re: Chip tuning kia stinger 3.3

Post autor: slwkk »

HEKO pisze: 14 lis 2023, 17:28
slwkk pisze: 14 lis 2023, 14:58
MetalMania80 pisze: 14 lis 2023, 11:42 A tak głupio zapytam, a jak z gwarancją w przypadku tuningu ?
faktycznie głupio, jak ktoś idzie w tuning i zwiększa moc auta , bardziej wysila jego podzespoły, robi modyfikacje, których nie przewidział producent dający 3-5-7 lat gwarancji na silnik... to powinien mieć jaja i wziąc odpowiedzialność/ryzyko na siebie, a nie potem oczekiwać, że walnie silnik/skrzynia to pójdzie do ASO naprawiać.
a dlaczego nie? :)
bo wg mnie to zwykłe oszustwo i tyle.
Niko123
Posty: 519
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: Chip tuning kia stinger 3.3

Post autor: Niko123 »

Oszustwo to jak ASO sie wypiera napraw gwarancyjnych, w kia creed ludzie z problemami skrzyni czy zapychania gpf sa wysylani do domu .
Aso wali w hu... ale wlasciciele aut nie moga robic modyfikacji bo nie zgodne z regulaminem . :lol:
saron22
Posty: 631
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: Chip tuning kia stinger 3.3

Post autor: saron22 »

Niko123 pisze: 15 lis 2023, 16:27 Oszustwo to jak ASO sie wypiera napraw gwarancyjnych, w kia creed ludzie z problemami skrzyni czy zapychania gpf sa wysylani do domu .
Aso wali w hu... ale wlasciciele aut nie moga robic modyfikacji bo nie zgodne z regulaminem . :lol:
Jedno o drugie jest nieuczciwe - podkreślam - jedno i drugie!
Logika Kalego była taka, że jak Kali ukraść krowę to jest ok, ale Kalemu ukraść krowę jest beee.
Ale, jak wynika z powyższego wpisu: nie tylko Kali kieruje się taką logiką. Dlaczego Kali kierował się takimi zasadami? Prawdopodobnie dlatego, że miał ujemne IQ…
Myślę, że tu może być podobnie.
Niko123
Posty: 519
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: Chip tuning kia stinger 3.3

Post autor: Niko123 »

Wracajac do tematu to 3.3 fabrycznie sa nie wysilone a hydrokinetyk tez bez problemu znosi wiecej jak oryginalne 510 nm.
Moze to nie jest ok na gwarancji te modyfikacje ale wiele ludzi tak robi i nic sie nie dzieje, to nie np skrzynia dsg gdzie po podniesieniu mocy awaria po 100 tys km to norma .

Ryzykowne to podnoszenie mocy np forda 1.0 z fabrycznymi 170 ps :?
1.0 170 ps ma np. ford puma st.
HEKO
Posty: 48
Rejestracja: 09 wrz 2019, 20:10
model samochodu: Stinger GT
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Chip tuning kia stinger 3.3

Post autor: HEKO »

saron22 pisze: 15 lis 2023, 18:03
Niko123 pisze: 15 lis 2023, 16:27 Oszustwo to jak ASO sie wypiera napraw gwarancyjnych, w kia creed ludzie z problemami skrzyni czy zapychania gpf sa wysylani do domu .
Aso wali w hu... ale wlasciciele aut nie moga robic modyfikacji bo nie zgodne z regulaminem . :lol:
Jedno o drugie jest nieuczciwe - podkreślam - jedno i drugie!
Logika Kalego była taka, że jak Kali ukraść krowę to jest ok, ale Kalemu ukraść krowę jest beee.
Ale, jak wynika z powyższego wpisu: nie tylko Kali kieruje się taką logiką. Dlaczego Kali kierował się takimi zasadami? Prawdopodobnie dlatego, że miał ujemne IQ…
Myślę, że tu może być podobnie.
jeśli nie interesuje cie tuning auta, to po co siejesz tu defetyzm?
auta się od zawsze tuningowało, tuninguje i do puki będą takie możliwości, tuningować się będą :)
Stinger GT 530KM 750Nm
Niko123
Posty: 519
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: Chip tuning kia stinger 3.3

Post autor: Niko123 »

Jak czytam wypowiedzi na tym forum to wydaje mi sie że jest tu pere ludzi z ASO i oini sie wypowiadaja. ;)
Jakieś zmiany to już jest odwet że tak nie wolno.
slwkk
Posty: 131
Rejestracja: 06 sty 2021, 16:02
model samochodu: StingerMy22

Re: Chip tuning kia stinger 3.3

Post autor: slwkk »

Niektórzy mają problem z czytaniem ze zrozumieniem, ale to nic nowego. Sam planuje tuning auta i to w grubszej wersji, a nie tylko box, więc sobie tu zaglądam. Rzecz w tym, że kiedy się zdecyduję i jeśli coś jeb@#& z silnikiem, skrzynią to nie będę z podkulonym ogonem biegł do ASO i oczekiwał, że mi to naprawią w ramach gwarancji. Jak to mówią, no risk, no fun, a jednak jest grono osób, które by chciało z jednej strony fun, a z drugiej dupochron...dla mnie to słabe i tyle w temacie.
saron22
Posty: 631
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: Chip tuning kia stinger 3.3

Post autor: saron22 »

Niko123 pisze: 15 lis 2023, 18:49 Jak czytam wypowiedzi na tym forum to wydaje mi sie że jest tu pere ludzi z ASO i oini sie wypowiadaja. ;)
Jakieś zmiany to już jest odwet że tak nie wolno.
Jeśli masz mnie na myśli to spieszę poinformować, że nie mam i nigdy nie miałem nic wspólnego z ASO KIA ani z żadnym innym.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”