Szarpanie i brak siły Rio 1.1 CRDI

forum użytkowników modelu Rio
RAdek1887
Posty: 3
Rejestracja: 22 kwie 2022, 07:26
model samochodu: RIO UB 1,1 CRDI

Szarpanie i brak siły Rio 1.1 CRDI

Post autor: RAdek1887 »

Witam.
Pacjent Rio 1.1CRDI 2014

Szarpie i gaśnie, zaczęło się od tego że żona stwierdziła że coś nie ma siły gaśnie i jakoś dziwnie wchodzi na obroty podczas jazdy, okazało się że skończyło się sprzęgło i się ślizga.

Po odebraniu od mechanika żona stwierdziła że jej gaśnie przy ruszaniu na skrzyżowaniu.
pojeździłem nim trochę i okazało się że nie zawsze ale podczas ruszania 1,2 i na 2 szarpnie i jakby mu odcinało sygnał z pedału gazu bo wogóle na gaz nie reaguje przez 2-3 sekundy.
Obecnie problem się nasila że gaśnie lub szarpie co chwile i jakby stracił siłę i przestaje reagować na gaz na innych biegach i na wyższych obrotach.

Jedyną zmienna do jakiej doszliśmy było 1 raz nalanie paliwa na circleK , cały czas lejemy na Orlenie.

W między czasie podczas diagnostyki okazało się że zatkany filtr dpf od razu go przepaliłem na trasie. Komputer na powtórnej diagnostyce pokazał że filtr jest czysty ale niskie ciśnienie na listwie.

Mechanik stwierdził żeby wyjeździć paliwo(już wlane na orlenie)i wleje płukankę do wtrysków, wymieni filtr paliwa i wgra mu od nowa parametry spalania.

Co o tym myślicie?

Mi to trochę wygląda na przepływomierz.

pomóżcie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Rio”