Kia Sportage V - olej pachnie paliwem.

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
Kontur
Posty: 98
Rejestracja: 12 kwie 2022, 10:51
model samochodu: Sportage V

Kia Sportage V - olej pachnie paliwem.

Post autor: Kontur »

Czytajac na forum ze trzeba dolewac sprawdzilem u siebie i po 1500km mam go sporo...mozna powiedziec pod gorna granice i jest żółty....ale co mnie zastanawia pachnie paliwem....tez tak macie....czytalem ze toyoty w hev zaciagaja paliwo do oleju..
nagdob
Posty: 1119
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Kia Sportage V - olej pachnie paliwem.

Post autor: nagdob »

Kontur pisze: 27 kwie 2022, 08:15 Czytajac na forum ze trzeba dolewac sprawdzilem u siebie i po 1500km mam go sporo...mozna powiedziec pod gorna granice i jest żółty....ale co mnie zastanawia pachnie paliwem....tez tak macie....czytalem ze toyoty w hev zaciagaja paliwo do oleju..
Poczytaj wątek Sorento. Jest o tym duuużo.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
prezes_lbn
Posty: 109
Rejestracja: 25 sty 2021, 11:41
model samochodu: CEED III Kombi

Re: Kia Sportage V - olej pachnie paliwem.

Post autor: prezes_lbn »

Na któryms forum Toyoty już jest naklepane ponad 50 stron opisujących ten problem. Podobno normalne w hybrydach jeżdżących na krótkich dystansach. Normalnie paliwo odparowuje jak silnik pracuje w odpowiedniej temperaturze. Także problem jazdy na krótkich dystansach w nowych samochodach to nie tylko GPF.
Pietruszka2393
Posty: 57
Rejestracja: 25 sty 2022, 22:08
model samochodu: KIA CEED III SW MY22 1,5 T-GDI 160 KM BLP+AEB

Re: Kia Sportage V - olej pachnie paliwem.

Post autor: Pietruszka2393 »

Jeżdżę trasy nie krótsze niż 60 km, nie MHEV ani PHEV a olej też pachnie benzyną. Rozcieńczenia oleju paliwem nie zaobserwujecie na oko, jedynie laboratorium lub obserwacja poziomu oleju (choć to i tak bardzo mało dokładne)
KIA CEED III FL SW 2022r. 1,5 T-GDI 160 KM BLP+AEB Lunar Silver
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”