Szyberdach

forum użytkowników Kia Stinger
Daniel112
Posty: 73
Rejestracja: 16 sty 2021, 10:59
model samochodu: Kia stinger prestige line

Szyberdach

Post autor: Daniel112 »

Dzień dobry, czy ktoś z kolegów może się wypowiedzieć na temat jazdy z otwartym szyberdachem.
Po otwarciu całkowitym z przodu otwiera się oslona wykonana z siatki, i moje pytanie, z jaką prędkością max.można jeździć.
Czy może dojść do uszkodzenia tej siatki przy jazdach z dużymi prędkościami, zauważyłem że działają na nią dość duże siły wiatru.
Pozdrawiam
greggoor
Posty: 51
Rejestracja: 19 sie 2019, 20:49
model samochodu: Stinger

Re: Szyberdach

Post autor: greggoor »

W instrukcji jest info o 70km/h, do 90 mysle możesz cisnąć spokojnie
Awatar użytkownika
GeRRaD
Posty: 460
Rejestracja: 07 cze 2018, 14:26
model samochodu: STINGER 3.3 GT 370 V6 K&N Intake

Re: Szyberdach

Post autor: GeRRaD »

Do 100 km/h sprawdzone - nic się nie dzieje - więcej się boję i trochę świszczy ;)
koblant
Posty: 111
Rejestracja: 25 lis 2021, 20:44
model samochodu: Stinger 2.0 245KM
Lokalizacja: Kamień Pomorski

Re: Szyberdach

Post autor: koblant »

A ja mam pytanie odnośnie uchylonego, jak pada deszcz to czy przy uchylonym może dostać się woda do środka? Pytam bo auto mam od 5 miesięcy a w zimę nie używało się
Daniel112
Posty: 73
Rejestracja: 16 sty 2021, 10:59
model samochodu: Kia stinger prestige line

Re: Szyberdach

Post autor: Daniel112 »

Dzięki za odpowiedź, tak to jest jak się nie czyta instrukcji
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Kaczy
Posty: 57
Rejestracja: 14 sie 2021, 17:55
model samochodu: Kia Stinger 2021 3.3

Re: Szyberdach

Post autor: Kaczy »

GeRRaD pisze: 05 maja 2022, 15:41 Do 100 km/h sprawdzone - nic się nie dzieje - więcej się boję i trochę świszczy ;)
Hmm.... przy 180 też się nic nie dzieje :) Dobrze, że nie czytałem instrukcji. Akurat trafił się klient na światłach i tak jakoś wyszło... :lol:
Pozdrawiam
Michał K.
Cohen
Posty: 11
Rejestracja: 14 kwie 2022, 16:05
model samochodu: Stinger

Re: Szyberdach

Post autor: Cohen »

A trzeszczy Wam szyberdach jak jest zamknięty? Macie na to jakieś sposoby? Smarowanie w ASO nie pomogło za bardzo. Przy otwartym lub lekko uchylonej tylnej części szyberdachu nie słychać trzeszczenia.
drkalbar
Posty: 8
Rejestracja: 25 mar 2020, 17:48
model samochodu: Kia Stinger 2.0 T-GDI GT Line MY2019

Re: Szyberdach

Post autor: drkalbar »

Max 100km/h jechałem, potem jest już głośno. Miałem problem z piszczeniem rok od zakupu, gdzieś powietrze przechodziło między uszczelkami i nie mogłem jechać więcej niż 80km/h poprawili to w serwisie, dali jakieś podkładki. Obecnie 2 lata po serwisie i wszystko ok. Na uchylonym szyberdachu nic nie przecieka. Nawet jak pada mżawka. Co do trzasków na wybojach zdarzają się, ale w sumie u mnie zawsze muzyka lub rozmowa więc tego nie słyszę. Dwa razy w roku smaruje uszczelki profilaktycznie.
jerac.lego
Posty: 120
Rejestracja: 22 wrz 2020, 20:38

Re: Szyberdach

Post autor: jerac.lego »

Cohen pisze: 10 maja 2022, 10:44 A trzeszczy Wam szyberdach jak jest zamknięty? Macie na to jakieś sposoby? Smarowanie w ASO nie pomogło za bardzo. Przy otwartym lub lekko uchylonej tylnej części szyberdachu nie słychać trzeszczenia.
Jak po*****y. Średnio raz na miesiąc mam ochote auto opchnąć za pół ceny. ASO nic nie umie z tym zrobić.

U mnie lata roleta. Jak jest zamknięty całkiem to OD BIEDY jest ok jak się puści muzykę. Jak roletę odsłonię to klapocze jak w starym dostawczaku.
Awatar użytkownika
GeRRaD
Posty: 460
Rejestracja: 07 cze 2018, 14:26
model samochodu: STINGER 3.3 GT 370 V6 K&N Intake

Re: Szyberdach

Post autor: GeRRaD »

Nic nie zrobisz bez prucia połowy dachu - a tego nie chcę dać robić ASO - taki urok - wszyscy tak mają - coś za coś ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”