system FCA

forum użytkowników modelu Ceed
Aedifico
Posty: 43
Rejestracja: 16 cze 2021, 14:43
model samochodu: Kia Ceed SW 1.5 tgdi 7dct BL

Re: system FCA

Post autor: Aedifico »

Pierwszy raz zadziałało ostatnio kiedy jakaś ślamazarna skręcała niemrawo a ja wg komputera niedostatecznie mocno wciskałem hamulec. Reakcja była gwałtowna.
szymi
Posty: 26
Rejestracja: 31 paź 2020, 20:19
model samochodu: Ceed lll SW [1,4 TGDI/7 DCT/BL+/MY20]

Re: system FCA

Post autor: szymi »

marcinek82 pisze: 26 maja 2022, 09:25 Ja tez mam AEB, i potrafi rozpoczac hamowanie a podobno (bo nie probowalem) nawet sie zatrzymac jesli sie czlowiek zagapi ;)
Potrafi. Mi tam raz uratowało zderzak, jak chciałem przedostać się przez skrzyżowanie na ciemnym pomarańczowym ale kierowca przede mną nagle z tego samego pomysłu zrezygnował ;)
Zupełnie nie spodziewałem się jego manewru ale system już zadziałał i mimo spóźnionej ale szybkiej reakcji tylko dociskałem hamulec już mocno zatrzymanego auta.
marcinek82
Posty: 203
Rejestracja: 06 paź 2020, 22:13
model samochodu: CEED 1,4 T-GDI SW 2020
Lokalizacja: SR

Re: system FCA

Post autor: marcinek82 »

No to ostatnio sie dowiedzialem ze potrafi sie zatrzymac :D inne auto stalo na czerwonym a ja zamierzalem wjechac w prawoskret... i nie wjechalem. Przy ok 30-40km/h komputer stwierdzil ze wjade w auto przedemna, i zatrzymal mi auto w asyscie alarmow wizualnego i dzwiekowego i chrobotania ABSu. Z tym ze ja lekko juz hamowalem, mialem wlaczony kierunek i lekko juz skrecalem. Bylo ciasno ale bym sie zmiescil, jednak komputer uznal inaczej :| byloby "ciekawie" gdyby ktos jechal mi blisko na dupie.
Sid
Posty: 373
Rejestracja: 01 sty 2021, 15:25
model samochodu: Ceed
Lokalizacja: Polska

Re: system FCA

Post autor: Sid »

Wyjeżdżałem kiedyś bardzo powoli z parkingu (do końca wyjazdu było jakieś 5 m), po drodze przejechało auto, a Ceed depnął w hamulce i zaczął się drzeć, aż o mało zawału nie dostałem :D. Zero zagrożenia zderzeniem było, bym mógł spokojnie ze 2 - 3 metry jeszcze przejechać. Ogólnie to tych asystentów za bardzo nie lubię :lol:. ABS, ESP mogą być, reszta irytuje.
:D Ceed 1.4 t-gdi. :D
kitor
Posty: 8
Rejestracja: 13 lis 2021, 20:26
model samochodu: CEED

Re: system FCA

Post autor: kitor »

michal3141
Posty: 77
Rejestracja: 23 wrz 2021, 23:56
model samochodu: KIA Ceed SW MY22 L+AEB 160 KM 7DCT

Re: system FCA

Post autor: michal3141 »

kitor pisze: 14 cze 2022, 08:19 podbno czasem bywa i tak ;)

https://www.kia-forums.com/threads/kia- ... re.344131/
W Austrii też mają problem z jazdą na zderzaku? ;)
PowerMario1978
Posty: 111
Rejestracja: 18 sty 2022, 12:35
model samochodu: Kia Ceed SW GTLine AEB 1.5 TGDI 6MT

Re: system FCA

Post autor: PowerMario1978 »

Podobną sytuacje miał kolega w nowej Octavi, z tym że tam było przy małej prędkości gdzieś na parkingu.
Więc skończyło się tylko sałatką na spodniach żony i wielkim wqur... :lol:
Mam nadzieje ze statystycznie te systemy jednak częściej ratują sytuacje niż powodują wypadki.
wieloj
Posty: 1
Rejestracja: 02 kwie 2023, 13:15
model samochodu: Kia Ceed 1,4-T-GDI 7DCT 2020

Re: system FCA

Post autor: wieloj »

Mam pytanie o możliwość i koszt montażu tempomatu aktywnego (adaptacyjnego) w aucie Kia Ceed z 2021 r. z automatyczną skrzynią biegów posiadającym zwykły tempomat. Czy warto zmienić tempomat zwykły na aktywny.
Awatar użytkownika
shider
Posty: 525
Rejestracja: 24 lis 2021, 07:55
model samochodu: CEED GT-Line MY22 1.5 T-GDI 7DCT AEB

Re: system FCA

Post autor: shider »

wieloj pisze: 02 kwie 2023, 13:54 Mam pytanie o możliwość i koszt montażu tempomatu aktywnego (adaptacyjnego) w aucie Kia Ceed z 2021 r. z automatyczną skrzynią biegów posiadającym zwykły tempomat. Czy warto zmienić tempomat zwykły na aktywny.
Trochę to nie ten temat 😉

Zacznę od końca. Czy warto dopłacić do aktywnego tempomatu? Ja dopłaciłem, używam regularnie i w kolejnym aucie też z pewnością dopłacę. Wczesniej mialem zwykły tempomat i po to zdecydowałem się ma automat aby mieć również aktywny tempomat.

Co do pytania czy się da, to najlepiej będzie zapytać w serwisie czy taka możliwość w ogole istnieje. Spodziewałbym się jednak informacji, że w ASO nie.

To co na pewno brakuje u Ciebie to:
- inny zderzak przedni (lub sama maskownica radaru)
- radar przedni
- kierownica bez łopatek z przyciskami do aktywnego tempomatu (lub z łopatkami jeśli to GT-Line lub GT)
- inne oprogramowanie systemu/skrzyni biegow (chyba że same podzespoły to aktywują)

Warto też zauważyć, że przed MY23 aktywny tempomat występował w pakiecie AEB czyli z czujnikami martwej strefy (radarami w zderzaku z tylu) i lusterkami z sygnalizacja pojazdu w martwej strefie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”