e-Soul - ile czekać na nowy samochód?

forum użytkowników modelu Soul
liscar
Posty: 3
Rejestracja: 12 maja 2022, 09:46
model samochodu: e-Soul

e-Soul - ile czekać na nowy samochód?

Post autor: liscar »

Zamówiłem e-Soul 3 miesiące temu, okazuje się że będę musiał czekać do listopada/grudnia (razem 10 miesięcy!), czy też tak macie?
marcus
Posty: 6
Rejestracja: 16 maja 2022, 17:59
model samochodu: Sorento może w sierpniu ;)

Re: e-Soul - ile czekać na nowy samochód?

Post autor: marcus »

Niestety chyba tak. Mam zamówienie z dziś i też wpisane ze czas oczekiwania 10 miesięcy choć jeszcze tydzień temu było mowa o 6 może 7 miesiacach
donkornelone
Posty: 1
Rejestracja: 30 maja 2022, 12:52

Re: e-Soul - ile czekać na nowy samochód?

Post autor: donkornelone »

To mnie zasmuciliście trochę. Planuje właśnie na dniach zamawiać, w salonie dziś byłem i twierdzą że do 6ciu miesięcy czekania. 10 miesięcy trochę długo tym bardziej jeśli się przedłuży...
marcus
Posty: 6
Rejestracja: 16 maja 2022, 17:59
model samochodu: Sorento może w sierpniu ;)

Re: e-Soul - ile czekać na nowy samochód?

Post autor: marcus »

W dzisiejszych czasach to raczej ekspresowe tempo. Sorento zamówiłem w koncu maja 2021 i właśnie się wyprodukowało podobno bo jest już VIN w systemie. Teraz jeszcze transport z Korei i papierologia tak więc może w sierpniu będzie. Jak Ci się podoba zamawiaj bo raczej będzie tylko drożej. No chyba że poczekasz na wersję po liftowa w USA jest zapowiedź ale tam jest tylko spalinowka.
MariuszO
Posty: 5
Rejestracja: 02 wrz 2022, 00:02

Re: e-Soul - ile czekać na nowy samochód?

Post autor: MariuszO »

Chyba nie jest tak źle. Ja zamówiłem e-Soul 1.04 i pod koniec sierpnia dostałem informację od dealera, że auto jest już wyprodukowane i właśnie rozpoczyna transport z Korei. Planowany czas dotarcia do Polski to początek października, czyli wychodzi 6 miesięcy czekania, dokładnie tyle, ile powiedziano mi przy składaniu zamówienia.
liscar
Posty: 3
Rejestracja: 12 maja 2022, 09:46
model samochodu: e-Soul

Re: e-Soul - ile czekać na nowy samochód?

Post autor: liscar »

Ciekawe, może to kwestia zadeklarowanej daty w umowie... Ja cały czas czekam, zamówiłem w lutym. Z tym że podczas jazd testowych też mówiono mi o 6 miesiącach, ale podczas podpisywania dokumentów nagle okazało się że to jest 10 miesięcy. :)
W sumie oczekiwanie mi aż tak nie przeszkadza, najbardziej się martwię tym że mi anulują zamówienie, co w moim przypadku będzie stratą ponad 20k, bo mogłem na początku roku kupić używany samochód i bym był tyle do przodu...
MariuszO
Posty: 5
Rejestracja: 02 wrz 2022, 00:02

Re: e-Soul - ile czekać na nowy samochód?

Post autor: MariuszO »

To trochę dziwne. Być może czas oczekiwania na wyprodukowanie zależy od konfiguracji samego auta. Moja to wersja L (czyli ta pośrednia) bez żadnych dodatkowych opcji, podejrzewam, że to najbardziej typowe zamówienie.
MariuszO
Posty: 5
Rejestracja: 02 wrz 2022, 00:02

Re: e-Soul - ile czekać na nowy samochód?

Post autor: MariuszO »

I wszystko jest (prawie) zgodne z planem - auto gotowe do odbioru od dealera 31.10.2022, niecałe 7 miesięcy oczekiwania.
Adidabi
Posty: 2
Rejestracja: 27 paź 2022, 17:02

Re: e-Soul - ile czekać na nowy samochód?

Post autor: Adidabi »

W jakim miesiącu został wyprodukowany? Od sierpnia wszystkie kie przeszły na rocznik modelowy 2023 pytanie czy soul też?
MariuszO
Posty: 5
Rejestracja: 02 wrz 2022, 00:02

Re: e-Soul - ile czekać na nowy samochód?

Post autor: MariuszO »

Auto wyprodukowane w połowie sierpnia, w Europie (port Koper) 28.09. We Wrocławiu(dealer KIA) 25.10.2022. Nic mi nie wiadomo o roku modelowym 2023, E-Soul nie zmienia się w 2023 w nowy model, w przeciwieńswie do Niro, znacznie unowocześnionej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Soul”