Aktualizacja NAVI XCEED

forum użytkowników modelu Kia XCeed
Deepsea
Posty: 187
Rejestracja: 07 sty 2022, 00:07

Re: Aktualizacja NAVI XCEED

Post autor: Deepsea »

Ale nie wspominają że do tego czasu trzeba robić to ręcznie ;)
chris_1972
Posty: 5
Rejestracja: 12 paź 2021, 19:19
model samochodu: KIA XCEED

Re: Aktualizacja NAVI XCEED

Post autor: chris_1972 »

Krótki opis procesu aktualizacji wersją z dnia 23.06.2022, może przyda się niezdecydowanym 😊
Po przekopiowaniu na pendrive ściągniętych przez Navigation Updater plików aktualizacyjnych i podłączeniu go do gniazda USB (przy odpalonym silniku) pojawił się ekran z opcjami:
  • Zaktualizuj teraz
  • Aktualizacja po wyłączeniu pojazdu
Screenshot_1.png
Wybrałem drugą opcję i na kolejnym ekranie można ustawić (w godzinach) wielkość opóźnienia po którym rozpocznie się aktualizacja. Pojawiła się też informacja, że jeśli stan akumulatora będzie niewystarczający, to aktualizacja zostanie przerwana. Poklikałem „dalej” i wyłączyłem silnik. System rozpoczął weryfikację plików aktualizacji. Zamknąłem auto i poszedłem do domu. Po 45 minutach dostałem powiadomienie na KIA Connect, że aktualizacja została ukończona.
Po włączeniu systemu pojawił się ekran „Co nowego”.
Screenshot_5.png
Co ciekawe, Aktualizacja OTA po aktualizacja zmieniła opis z „Brak dostęp, aktualizacji” na „Dostępne”.
Screenshot_2.png
Screenshot_3.png
Obejrzałem zgrubsza mapy, nawigację i Android Auto. Trochę czasu zeszło mi na odnalezieniu nowego umiejscowienia opcji trasy, gdzie można włączać lub wyłączać m.in. opcje unikania opłat, promów. Do tej pory po kliknięciu „Opcje trasy” pojawiały się do zaznaczenia te opcje unikania, teraz jest inaczej. Kliknięcie „Opcje trasy” otwiera ekran, gdzie można kliknąć dwie z trzech opcji trasy: Najszybsza, Ekonomiczna, Priorytet autostrad. Opcje unikania są wyniesione do malutkiej ikonki w lewym górnym rogu zaznaczonej na zdjęciu poniżej. Jak dla mnie bardzo nieintuicyjne umiejscowienie, kliknąłem tam trochę w desperacji po około 15 minutach bezskutecznego poszukiwania :shock: .
Screenshot_4.png
Generalnie wrażenia z aktualizacji bardzo pozytywne, nie trzeba tego robić na zapalonym silniku i dodatkowo powiadomienie na KIA Connect to duża wygoda.
uch1
Posty: 5
Rejestracja: 18 sie 2021, 17:50

Re: Aktualizacja NAVI XCEED

Post autor: uch1 »

Niestety aktualizacja nie uwzględnia wielu dróg oddanych do użytku w zeszłym roku. Podróżowałem ostatnio po kraju i zmuszony byłem do korzystania z Google Maps bo w nawi brakowało drogi albo ronda.
Awatar użytkownika
Cancer
Posty: 22
Rejestracja: 22 paź 2020, 09:22
model samochodu: XCeed L + BL

Re: Aktualizacja NAVI XCEED

Post autor: Cancer »

Czekałem na to aż ktoś napisze, jak przeprowadzić aktualizację. Ja ściągnąłem plik aktualizacji wybierając opcję, gdzie trzeba podać dane aktualnego oprogramowania. Program potwierdził KIA XCEED (MY'20). Mimo szybkiego łącz internetowego prędkość transferu to 4,5 Mb/s. Czas ściągania ok 1,5 godziny. Jakie było moje zdziwienie gdzie dostałem info, że oprogramowanie jest dla Xceed PHEV (MY'20). Sprawdziłem w necie i okazała się, że to oprogramowanie jest wspólne dla tych modeli. Nagrałem na pendriva 32 GB. Będę próbował jutro aktualizować. Nie wiem tylko, jak długo auto będzie musiało chodzić na uruchomionym silniku. Tego mi brakło w opisach kolegów. Będę to robił w garażu z tyłem wystawionym poza bramę. Jest szkopuł dla tych, co robią to na parkingach. Wg prawa auto na postoju nie może mieć włączonego silnika dłużej niż przez minutę. Zobaczę, co z tego wyjdzie. Pozdrawiam
Niko123
Posty: 498
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: Aktualizacja NAVI XCEED

Post autor: Niko123 »

System bedzie sie aktualizowal po wyłączeniu silnika, zamykasz auto , wszystko gasnie a auto w tle sie aktualizuje - tak jest w kia stinger.
Awatar użytkownika
shider
Posty: 523
Rejestracja: 24 lis 2021, 07:55
model samochodu: CEED GT-Line MY22 1.5 T-GDI 7DCT AEB

Re: Aktualizacja NAVI XCEED

Post autor: shider »

Cancer pisze: 23 lut 2023, 23:50 ... Program potwierdził KIA XCEED (MY'20). Mimo szybkiego łącz internetowego prędkość transferu to 4,5 Mb/s. Czas ściągania ok 1,5 godziny. Jakie było moje zdziwienie gdzie dostałem info, że oprogramowanie jest dla Xceed PHEV (MY'20). Sprawdziłem w necie i okazała się, że to oprogramowanie jest wspólne dla tych modeli. ..
Upewnij się raz jeszcze bo z informacji na stronie update.kia.com wynika jednak, że wersje dla PHEV i nie PHEV są inne. PHEV to CD_P a nie PHEV ma dla 2020 to samo oprogramowanie co ceed czyli CD_20
Screenshot from 2023-02-24 06-27-50.png
Screenshot from 2023-02-24 06-27-50.png (85.08 KiB) Przejrzano 862 razy
Awatar użytkownika
Cancer
Posty: 22
Rejestracja: 22 paź 2020, 09:22
model samochodu: XCeed L + BL

Re: Aktualizacja NAVI XCEED

Post autor: Cancer »

Bardzo dobrze, że zwróciłeś mi uwagę na model auta. Ja przy ściąganiu zamiast podać dokładnie model, podałem numer mapy. A oba modele aut mają jednakową. Po Twojej uwadze poprawnie ściągnąłem prawidłową aplikację. Dodam tylko, że na pendrivie nie należy umieszczać katalogu tylko to, co jest w środku katalogu a więc poszczególne pliki. Po odpaleniu auto robi weryfikację ok 25 min. przy uruchomionym silniku a potem informuje, że zainstaluje po wyłączeniu silnika. Po jakiejś godzinie poszedłem do garażu i sprawdziłem. Jest nowa wersja. Jeszcze raz dziękuję za zwrócenie uwagi przy wyborze oprogramowania.
Horpen
Posty: 7
Rejestracja: 09 gru 2020, 16:17
model samochodu: XCEED M 1,4 manual

Re: Aktualizacja NAVI XCEED

Post autor: Horpen »

Cześć
Kiedyś tam dołożyłem sobie radio 10.5 do wersji M - piękny przeszczep. Ale do brzegu, nie mogę aktualizacji programowania zrobić. Obecny soft to

Wersja oprogramowania CD_20.EUR.0000.013.030.190427.J31
wersja firmware CD_20.EUR.01.190426.MICOM
Ostatnia aktualizacja 27.04.2019
Czy jest możliwość zaktualizowania? Póki co nic ze strony producenta nie działa - radio widzi pendrive ale nic więcej.
Próbowałem na różnych pendrivach - bez efektu.
Jakieś pomysły ?
Pozdrawiam
krgorny
Posty: 147
Rejestracja: 24 sie 2021, 19:34
model samochodu: Kia Ceed

Re: Aktualizacja NAVI XCEED

Post autor: krgorny »

Horpen pisze: 25 lut 2023, 19:49 Cześć
Kiedyś tam dołożyłem sobie radio 10.5 do wersji M - piękny przeszczep. Ale do brzegu, nie mogę aktualizacji programowania zrobić. Obecny soft to

Wersja oprogramowania CD_20.EUR.0000.013.030.190427.J31
wersja firmware CD_20.EUR.01.190426.MICOM
Ostatnia aktualizacja 27.04.2019
Czy jest możliwość zaktualizowania? Póki co nic ze strony producenta nie działa - radio widzi pendrive ale nic więcej.
Próbowałem na różnych pendrivach - bez efektu.
Jakieś pomysły ?
Pozdrawiam
Sam wszystko zrobiłeś, czy przez jakieś ASO? Czy wymiana była taka prosta i polegała tylko na wymianie radia? Pytam bo gdzieś już widziałem osobę, która wymieniła radio na 10” ale nie działał jej dźwięk i podobno problemem okazał się brak wzmacniacza.

A co do Twojego radia, to ma ono trochę dziwne oznaczenie. Spójrz sobie na stronę:
https://update.kia.com/EU/E1/updateNoticeView/999/pop2

Ciężko mi znaleźć Ceeda z radiem, gdzie w wersji software nie było by S5W - oznaczenia, że to radio o modelu „Standard Gen5W Navigation”. Może poszukaj w Google czy nie ma innych ludzi z taka wersja oprogramowania i nie ma jakiejś aktualizacji przejściowej? Ewentualnie próbowałeś pobrać aktualizacje od Ceed MY20? Tam na początku soft ma w nazwie CD_20, czyli jak w Twoim modelu.
Ostatnio zmieniony 25 lut 2023, 20:02 przez krgorny, łącznie zmieniany 1 raz.
Horpen
Posty: 7
Rejestracja: 09 gru 2020, 16:17
model samochodu: XCEED M 1,4 manual

Re: Aktualizacja NAVI XCEED

Post autor: Horpen »

Sam robiłem
Tak musi być wzmacniacz i wiązka - nie jest to plug and play
Znam te tabele - nic tam nie ma na temat tej wersji jaką mam - w googlach również pomocy nie ma, nie widzi tego nr. W najgorszym przypadku będą miał tą wersję co mam. Chyba do KIA Polska w końcu napiszę.
WhatsApp Image 2023-02-25 at 20.06.34.jpeg
WhatsApp Image 2023-02-25 at 20.06.34.jpeg (102.91 KiB) Przejrzano 702 razy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”