Kia Sportage V - nie działa wyświetlacza kierowcy

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
tom25
Posty: 1
Rejestracja: 27 maja 2022, 17:28

Kia Sportage V - nie działa wyświetlacza kierowcy

Post autor: tom25 »

Dzisiaj spotkala nas nieprzyjemna niespodzianka, podczas uruchomienia wyswtlacz kierowcy nie zadzialal, jest wylaczony jak telewizor. Drugi wyswietlacz do multimediow dziala prawidlowo, podobnie jak wszystko inne. Silnik, swiatla, multimedia wszystko ok. Kilka prob ponownego uruhomienia i bez zmian. Auto zabrane do serwisu w ramach Kia Assistance. Czy ktos juz sie spotkal z takim problemem?
Załączniki
20220527_095318.jpg
20220527_095318.jpg (42.67 KiB) Przejrzano 2615 razy
20220527_095312.jpg
20220527_095312.jpg (36.62 KiB) Przejrzano 2615 razy
Adek.Koneksja
Posty: 33
Rejestracja: 13 maja 2022, 07:17
model samochodu: 1.6 T-GDI MHEV, BL, AWD

Re: Kia Sportage V - nie działa wyświetlacza kierowcy

Post autor: Adek.Koneksja »

zaciekawił mnie ten temat i podesłałem do kolegi z prośbą o opinię, widzialem post na grupie FB. Odpowiedział, że to musi być wada podczas montażu i jeden z kabli zasilających musiał się wypiąć. Najprawdopodobniej jak wezmą na warsztat to szybko znajdą przyczynę i nie będziesz musiał czekać. Daj znać co Ci serwis powie
dario37
Posty: 338
Rejestracja: 10 mar 2022, 22:12
model samochodu: Kia Sportage mHEV 180 KM BL FWD,7 DCT,EXG,AEB.AE +
Lokalizacja: Ohlau

Re: Kia Sportage V - nie działa wyświetlacza kierowcy

Post autor: dario37 »

tom25 pisze: 27 maja 2022, 17:37 Dzisiaj spotkala nas nieprzyjemna niespodzianka, podczas uruchomienia wyswtlacz kierowcy nie zadzialal, jest wylaczony jak telewizor. Drugi wyswietlacz do multimediow dziala prawidlowo, podobnie jak wszystko inne. Silnik, swiatla, multimedia wszystko ok. Kilka prob ponownego uruhomienia i bez zmian. Auto zabrane do serwisu w ramach Kia Assistance. Czy ktos juz sie spotkal z takim problemem?
No to ból.Ciekawe czy to efekt niechlujnego montażu,czy wada wyświetlacza.Daj znać jak będzie diagnoza. :shock:
mnieteq
Posty: 48
Rejestracja: 19 maja 2021, 12:35
model samochodu: KIA Sorento PHEV

Re: Kia Sportage V - nie działa wyświetlacza kierowcy

Post autor: mnieteq »

Miałem podobnie tylko u mnie wyłączył się drugi wyświetlacz od multimediów. Pomogło tylko odłączenie akumulatora.
Awatar użytkownika
shider
Posty: 523
Rejestracja: 24 lis 2021, 07:55
model samochodu: CEED GT-Line MY22 1.5 T-GDI 7DCT AEB

Re: Kia Sportage V - nie działa wyświetlacza kierowcy

Post autor: shider »

Taki sam problem zgłosiły 2 osoby w Proceedach - viewtopic.php?t=7398
Może warto odświeżyć tamten wątek i ustalić jak to się skończyło - fabryka ta sama.
fuTer
Posty: 207
Rejestracja: 28 maja 2022, 00:06
model samochodu: Kia Sportage V L 1.6 150km, manual

Re: Kia Sportage V - nie działa wyświetlacza kierowcy

Post autor: fuTer »

Dziś u mnie, przebieg 4700km, wyświetlacz od inforozrywki zgasł i się nie obudził. W serwisie ktoś z tym był?
LooKatME
Posty: 96
Rejestracja: 01 kwie 2022, 17:46
model samochodu: Sportage NQ5 HEV

Re: Kia Sportage V - nie działa wyświetlacza kierowcy

Post autor: LooKatME »

mnieteq pisze: 30 maja 2022, 10:44 Miałem podobnie tylko u mnie wyłączył się drugi wyświetlacz od multimediów. Pomogło tylko odłączenie akumulatora.
Zaintrygowało mnie rozwiązanie problemu i mam czysto teoretyczne pytanie, na wypadek gdyby zdarzyło się to mojemu HEV-owi; mianowicie jak w nim na chwilę odłączyć zasilanie (aku 12V)? HEV ma wbudowany akumulator pod siedzeniem obok pakietów baterii - nie ma do niego dostępu tak jak w typowym benzyniaku/dieslu z komory silnika. Przejrzałem instrukcję i w panelach zabezpieczeń nie znalazłem topika zabezpieczającego obwód akumulatora 12 V.
Ktoś coś?
Lunar GT
Posty: 1135
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kia Sportage V - nie działa wyświetlacza kierowcy

Post autor: Lunar GT »

LooKatME pisze: 23 cze 2022, 13:08 HEV ma wbudowany akumulator pod siedzeniem obok pakietów baterii
Mojego jeszcze nie mam, ale obiło mi się ze nie ma osobnego akumulatora tylko jest wirtualny wydzielony z tego trakcyjnego. Dla zresetowania aku 12V masz specjalny przycisk po lewej od kierownicy.
Awatar użytkownika
PPPKRK
Posty: 64
Rejestracja: 06 maja 2022, 14:58
model samochodu: Sportage V, 230 KM 6AT 4WD HEV, GT LINE, 2TR/AE+/HAR/LTH/PNS/SUS/HAK

Re: Kia Sportage V - nie działa wyświetlacza kierowcy

Post autor: PPPKRK »

fuTer pisze: 23 cze 2022, 07:44 Dziś u mnie, przebieg 4700km, wyświetlacz od inforozrywki zgasł i się nie obudził. W serwisie ktoś z tym był?
Na grupie na FB widziałem ten sam temat, podobno w serwisie sprawdzili jakąś kostkę i ruszyło, była poluzowana i stąd BS.
LooKatME
Posty: 96
Rejestracja: 01 kwie 2022, 17:46
model samochodu: Sportage NQ5 HEV

Re: Kia Sportage V - nie działa wyświetlacza kierowcy

Post autor: LooKatME »

Lunar GT pisze: 23 cze 2022, 13:42
LooKatME pisze: 23 cze 2022, 13:08 HEV ma wbudowany akumulator pod siedzeniem obok pakietów baterii
Mojego jeszcze nie mam, ale obiło mi się ze nie ma osobnego akumulatora tylko jest wirtualny wydzielony z tego trakcyjnego. Dla zresetowania aku 12V masz specjalny przycisk po lewej od kierownicy.
Ja słyszałem wersje ze jak auto długo stoi nie ruszane to odcinany jest Aku 12V aby zapobiec głębokiemu rozładowaniu. Przycisk o którym piszesz służy do jego ponownego „przyłączenia” aby odpalić. Nie wiem ile w tym prawdy. Mam mieszane uczucia odnośnie obu wersji.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”