Kia Sportage V - nie działa wyświetlacza kierowcy

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
marsen
Posty: 243
Rejestracja: 18 lut 2022, 22:32
model samochodu: Sportage V HEV 1.6 T-GDI, 230KM, FWD, 6AT, Business Line + PNS + AE+, Lunar Silver

Re: Kia Sportage V - nie działa wyświetlacza kierowcy

Post autor: marsen »

LooKatME pisze: 23 cze 2022, 20:39
Ja słyszałem wersje ze jak auto długo stoi nie ruszane to odcinany jest Aku 12V aby zapobiec głębokiemu rozładowaniu. Przycisk o którym piszesz służy do jego ponownego „przyłączenia” aby odpalić. Nie wiem ile w tym prawdy. Mam mieszane uczucia odnośnie obu wersji.
Zgadza się. To przycisk przydzielenia 12V.
nagdob
Posty: 1122
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Kia Sportage V - nie działa wyświetlacza kierowcy

Post autor: nagdob »

marsen pisze: 24 cze 2022, 07:22
LooKatME pisze: 23 cze 2022, 20:39
Ja słyszałem wersje ze jak auto długo stoi nie ruszane to odcinany jest Aku 12V aby zapobiec głębokiemu rozładowaniu. Przycisk o którym piszesz służy do jego ponownego „przyłączenia” aby odpalić. Nie wiem ile w tym prawdy. Mam mieszane uczucia odnośnie obu wersji.
Zgadza się. To przycisk przydzielenia 12V.
Potwierdzam. Kiedyś u żony w Niro HEV tak się stało, że nie zamknęła samochodu i po przyjściu (po paru godzinach) nic nie działało kompletnie. Wystarczyło na moment przycisnąć ten przycisk ze znaczkiem akumulatora i wszystko powróciło do normy.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
Lunar GT
Posty: 1136
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kia Sportage V - nie działa wyświetlacza kierowcy

Post autor: Lunar GT »

nagdob pisze: 24 cze 2022, 07:46 Wystarczyło na moment przycisnąć ten przycisk ze znaczkiem akumulatora i wszystko powróciło do normy.
Wyczerpał się prąd w przydzielonym dla 12V obszarze akumulatora trakcyjnego i naciskając przycisk samochód utworzył nowy aku 12V w innym miejscu akumulatora trakcyjnego a nie podłączył go na nowo.
nagdob
Posty: 1122
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Kia Sportage V - nie działa wyświetlacza kierowcy

Post autor: nagdob »

Lunar GT pisze: 24 cze 2022, 09:31
nagdob pisze: 24 cze 2022, 07:46 Wystarczyło na moment przycisnąć ten przycisk ze znaczkiem akumulatora i wszystko powróciło do normy.
Wyczerpał się prąd w przydzielonym dla 12V obszarze akumulatora trakcyjnego i naciskając przycisk samochód utworzył nowy aku 12V w innym miejscu akumulatora trakcyjnego a nie podłączył go na nowo.
Nie sądzę. Co najwyżej obniżyła się pojemność wydzielonej części akumulatora 12V i elektronika go odcięła. Po restarcie się odblokował. Wtedy też prąd popłyną z pozostałej części trakcyjnej do "wirtualnego" akumulatora 12V. Nie ma możliwości "utworzyć" akumulatora 12V w innej części akumulatora trakcyjnego, a jedynie umożliwić przepływ prądu. Jest fajny schemat w wątku Sorento. Poszukaj.
Edit:
Przepraszam, nie w Sorento tylko w Niro: viewtopic.php?p=60208#p60208
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
Lunar GT
Posty: 1136
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kia Sportage V - nie działa wyświetlacza kierowcy

Post autor: Lunar GT »

nagdob pisze: 24 cze 2022, 14:27 Nie sądzę. Co najwyżej obniżyła się pojemność wydzielonej części akumulatora 12V i elektronika go odcięła. Po restarcie się odblokował. Wtedy też prąd popłyną z pozostałej części trakcyjnej do "wirtualnego" akumulatora 12V. Nie ma możliwości "utworzyć" akumulatora 12V w innej części akumulatora trakcyjnego, a jedynie umożliwić przepływ prądu. Jest fajny schemat w wątku Sorento. Poszukaj.
Edit:
Przepraszam, nie w Sorento tylko w Niro: viewtopic.php?p=60208#p60208
Jeżeli tak to sobie wymyślili to niech im będzie.
Tak sobie myślałem że tzw. akumulator składa się z pewnej ilości ogniw i raz akumulator 12V mogą tworzyć ogniwa 1 i 2 a gdy się wyczerpią zbytnio to system tym zarządzający może przełączyć na np. ogniwa 8 i 9 w zależności od ich stanu, i tak tworzyć wirtualny akumulator z różnych ogniw zależnie od ich stanu, ale to tylko taka moja koncepcja.
fuTer
Posty: 207
Rejestracja: 28 maja 2022, 00:06
model samochodu: Kia Sportage V L 1.6 150km, manual

Re: Kia Sportage V - nie działa wyświetlacza kierowcy

Post autor: fuTer »

Słuchajcie. Byłem dziś na serwisie. Wersja Sportka L, 5000km na blacie. Pojechałem z następującymi rzeczami.
1. Kasujące się średnie spalanie od zatankowania.
2. Informacja że jadę pod prąd, choć droga od 1,5 roku oddana do użytku.
3. Blackout na wyswietlaczu od inforozrywki.
4. Regulacja tylnych drzwi, bo trzeba mocno walnąć żeby się zamknęły.
5. Stuki w tylnym lewym kole podczas skręcania w prawo.

Idąc od końca, pkt.5 żadnych stuków nie słyszą, jeździć i obserwować. pkt.4 wyregulowali, jest okej. Punkty 1-3, problem im znany, zgłaszany już od dawna do centrali. Dotyczy on nie tylko Sportage, ale i całą rodzine ceeda z nawigacją online. Przekazano mi informację że na chwilę obecną nic nie zrobią, czekać na aktualizacje map i systemu która wychodzi dwa razy w roku. Mam wersję z 30 maja 2022. Nie pozostaje nic innego jak czekać na jesień, może naprawią może nie. Zaczynam żałować że nie dopłaciłem do Tiguana czy cx-5.
Tom164
Posty: 3
Rejestracja: 24 lis 2022, 08:41
model samochodu: KIA Sportage V

Re: Kia Sportage V - nie działa wyświetlacza kierowcy

Post autor: Tom164 »

Witam,
W zeszłym tygodniu odebrałem swojego Sportage V i już po pierwszym dniu nie włączył mi się wyświetlacz multimediów. Poczytałem nieco na forum i widziałem, że najlepiej go restartować z guzika i wgrać aktualizację i to powinno rozwiązać problem. Wczoraj wgrałem aktualizacje pełen nadziei, że będzie wszystko ok, ale niestety.. dziś rano pierwsze co, to znów musiałem zresetować multimedia. Czy ktoś ma jakiś pomysł, poradził sobie z podobnym problemem w inny sposób? Czy tak jak pisze kolega wyżej czekać na kolejne aktualizacje?
Lunar GT
Posty: 1136
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kia Sportage V - nie działa wyświetlacza kierowcy

Post autor: Lunar GT »

Tom164 pisze: 24 lis 2022, 10:33 Witam,
W zeszłym tygodniu odebrałem swojego Sportage V i już po pierwszym dniu nie włączył mi się wyświetlacz multimediów. Poczytałem nieco na forum i widziałem, że najlepiej go restartować z guzika i wgrać aktualizację i to powinno rozwiązać problem. Wczoraj wgrałem aktualizacje pełen nadziei, że będzie wszystko ok, ale niestety.. dziś rano pierwsze co, to znów musiałem zresetować multimedia. Czy ktoś ma jakiś pomysł, poradził sobie z podobnym problemem w inny sposób? Czy tak jak pisze kolega wyżej czekać na kolejne aktualizacje?
ASO
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”