Żarówki H7 LED

forum użytkowników modelu Ceed
tomanek
Posty: 197
Rejestracja: 17 maja 2020, 12:36
model samochodu: Ceed SW 1.4 T-GDI

Re: Żarówki H7 LED

Post autor: tomanek »

W komplecie masz blaszki ( które wyglądają jak te na żarówce) które zakladasz na leda i przekrecasz, ale żeby tak zmontowany led założyć do lampy musisz mien ten adapter philips typ H.
tomanek
Posty: 197
Rejestracja: 17 maja 2020, 12:36
model samochodu: Ceed SW 1.4 T-GDI

Re: Żarówki H7 LED

Post autor: tomanek »

Na pudelku od tych ledów masz zdjecie już z założonymi tymi blaszkami. Do tego dokupujesz te adatery i masz komplet.
krgorny
Posty: 154
Rejestracja: 24 sie 2021, 19:34
model samochodu: Kia Ceed

Re: Żarówki H7 LED

Post autor: krgorny »

Hej,
Czy ktoś z Was próbował może i zamontował żarówki Philips Ultinon Access 2500? Niestety nie mogę znaleźć żadnych opinii jak one działają z Kią Ceed 3 i reflektorami soczewkowymi w których standardowo są halogeny.

Czy w związku z montażem retrofitów mieliście może jakieś "przygody"? Wszędzie gdzie czytam to jedni straszą, a ci co faktycznie używają piszą, że normalnie jadą na stacje diagnostyczną i diagności ustawiają i przepuszczają z takimi żarówkami samochody. Przeglądam też portale aukcyjne w celu czytania opinii na temat retrofitów i jak widzę ilości w jakich sprzedają się te retrofity LED to mam wrażenie, że nikt już nie zwraca uwagi na to czy te żarówki posiadają homologacje czy nie (i czy montują coś sprawdzonego od Philipsa czy Osram, czy idą po całości z chińskimi odpowiednikami).

Ja nie spodziewam się szału jeśli chodzi o jasność, ale zależy mi na bardziej równomiernym oświetleniu drogi i pobocza. Miałem już awaryjne hamowanie przed nieoświetlonym przejściem dla pieszych gdzie osoba była ubrana na czarno i nie chce tego powtórzyć albo co gorsza mieć kogoś na sumieniu. Całe to "oślepianie" to pojęcie względne i jeśli ktoś ma źle ustawione światła to czy ma halogeny czy retrofity czy ksenony to będzie oślepiał tak samo. Co więcej nowe auta typu "SUV" z LEDami gdzie reflektory mam na wysokości głowy siedząc w swoim Ceedzie, oślepiają mnie dużo częściej niż jakiekolwiek inne samochody.

Reasumując, nie chce żeby ten temat znów zszedł na temat "nie montuj tego bo jesteś zagrożeniem na drodze", a licze bardziej na opinie użytkowników którzy korzystają z retrofitów faktycznie i dbają o poprawne ustawienie świateł. Z góry dzięki.
Lukov
Posty: 3
Rejestracja: 12 sty 2024, 17:13

Re: Żarówki H7 LED

Post autor: Lukov »

tomanek pisze: 18 sty 2024, 00:09 W komplecie masz blaszki ( które wyglądają jak te na żarówce) które zakladasz na leda i przekrecasz, ale żeby tak zmontowany led założyć do lampy musisz mien ten adapter philips typ H.
Nie zrozumieliśmy się. U mnie przepadł ten oryginalny pierścień poziomujacy który jest oryginalnie montowany na środku żarówki h7. Zamówiłem ten adapter co kolega wcześniej polecał ale to nic nie daje bo jest za duży.
tomanek
Posty: 197
Rejestracja: 17 maja 2020, 12:36
model samochodu: Ceed SW 1.4 T-GDI

Re: Żarówki H7 LED

Post autor: tomanek »

Do Kii III z lampami soczewkowymi pasuje napewno. Ten adapter typ H trzeba włożyć do lapmy i przekręcić zeby się zatrzasnął. zeby zamknąć klapke gniazdo żarówki trzeba wcisnąć do lampy miedzy obudowe a odbłyśnik. Z tym jest nawiecej zabawy.
Rainmaker
Posty: 7
Rejestracja: 24 sty 2024, 10:36
model samochodu: Kie Ceed SW - 2021 - 1.5 T-GDI

Re: Żarówki H7 LED

Post autor: Rainmaker »

Czołem.
Informacyjnie dla osób zainteresowanych. Szukałem adaptera do Ceeda III i trafilem na cos takiego:
https://allegro.pl/oferta/adapter-do-za ... 4992686238

Zaryzykowałem, zamówiłem, dziś zamontowałem. Pasuje idelanie (blokuje sie w oryginalnych zaczepach). Jest kompatybilny z zarowkami Philips Ultinon 6000, ale trzeba zdjac oryginalne oringi gumowe i zastąpić czymś cieńszym (są za grube). Z minusow, to niestety jednorazówka. "Ząbki" mające za zadanie stabilizować LEDa w adapterze, sa niestety na tyle miękkie, że ustawiając zarówkę w wymaganej pozycji, wycieramy je do gładkiego (moze przy innych LEDach bedzie inaczej). Mimo wszystko polecam.

Są nieco tańsze niż Philips typ H, których za cholere nie moglem przekręcić, zeby sie zablokowaly w oprawce, wspomoglem sie klejem, żeby trochę pogrubić te wypustki (moze, mam za wielkie łapy, a miejsca jak wiadomo mało.) Te zatrzaskują się pięknie za pomocą żarowki (wystarczy wsadzić do połowy, żeby załapała rowki i przekręcić). Druga rzecz, ze dzięki typ adapterom, można zamontować LEDy, które nie posiadaja oryginalnych pierścieni.

Znalazłem je na Ali za 10zł :shock: , jak by ktoś był zainteresowany wrzucę linka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”