Kto zamówił NIRO EV?

forum użytkowników Kia Niro
lukkasz
Posty: 33
Rejestracja: 13 cze 2022, 09:12

Kto zamówił NIRO EV?

Post autor: lukkasz »

Jest ktoś kto zamawiał wersje elektryczną? Kto ile już czeka na auto?
Ja mam zamówione parę dni temu i w salonie mówią, że będzie za parę miesięcy, ale póki co to samochód w wersji elektrycznej to jest samochód widmo. Zamawiać można od miesięcy, ale nawet w salonie nie mają ani jednej sztuki elektrycznej.
kogi
Posty: 136
Rejestracja: 13 sty 2021, 11:44

Re: Kto zamówił NIRO EV?

Post autor: kogi »

Ja co prawda mam zamówione Niro HEV po anulowaniu xceeda, ale z informacji które mam to pierwsze egzemplarze EV maja się pojawić w sierpniu. Niestety KIA mocno nie doszacowała tego samochodu i trzeba liczyć się z tym ze jeśli nie będą wyrabiać się z zamówieniami na świecie to zamówienia w PL zostaną anulowane.
lukkasz
Posty: 33
Rejestracja: 13 cze 2022, 09:12

Re: Kto zamówił NIRO EV?

Post autor: lukkasz »

Troszkę się właśnie zastanawiam nad czasem realizacji i czy nie anulują zamówień. Szczególnie, że cena autka podskoczyła z dnia na dzień o 14k.
A mimo to i tak jest tańszy niż np. w UK.
Awatar użytkownika
slaw73
Posty: 13
Rejestracja: 29 maja 2022, 18:21
model samochodu: Kia Ceed GT

Re: Kto zamówił NIRO EV?

Post autor: slaw73 »

Z tego co wiem to pojawiło się kilka sztuk nowej Niro ale stają na któryś ze stoków "przykryte" i czekają na oficjalna premierę w Polsce. Po premierze będzie można je zobaczyć o ile nie zostaną szybko sprzedane.
lukkasz
Posty: 33
Rejestracja: 13 cze 2022, 09:12

Re: Kto zamówił NIRO EV?

Post autor: lukkasz »

Pytanie czy to nie są jakieś hybrydy niro?
Oficajlnie hybrydy mają być w lipcu a EV w sierpniu. Jest połowa czerwca, więc w sumie za 2 tygodnie może się pojawi coś.
less
Posty: 4
Rejestracja: 10 paź 2017, 22:57
model samochodu: cee'd

Re: Kto zamówił NIRO EV?

Post autor: less »

Ja zamówiłem NIRO EV w 6.06.2022, czyli jeszcze według starego cennika. Termin realizacji do 30.12.2022. W salonach jest już podgląd pod samochody w produkcji.
lukkasz
Posty: 33
Rejestracja: 13 cze 2022, 09:12

Re: Kto zamówił NIRO EV?

Post autor: lukkasz »

Ciekawe dlaczego akurat 30.12 u Ciebie? Ja zamówiłem 10.06 i termin realizacji do 09.12.2022
kogi
Posty: 136
Rejestracja: 13 sty 2021, 11:44

Re: Kto zamówił NIRO EV?

Post autor: kogi »

Okazuje się, że zamówienia na nowe NIRO mogą zostać anulowane, bo KIA nie doszacowała wartości samochodu...
Wszystkim zamawiającym proponuję znaleźć sobie coś alternatywnego
lukkasz
Posty: 33
Rejestracja: 13 cze 2022, 09:12

Re: Kto zamówił NIRO EV?

Post autor: lukkasz »

Ale anulowane na podstawie czego? Wiem, że podnieśli cene o 14k ostatnio, ale zamówienia są wiążące.
Słyszałem że ostatnio dużo zamówień ceeda anulowali, ale tam było info chyba, że brakuje im części. Tutaj NIRO jest cały czas w produkcji i ma byc produkowane więc jaka była by niby podstawa do anulacji.

Sprzedaliśmy wam po X ale w sumie jest drożej to sprzedamy wam po X+10% ?
kogi
Posty: 136
Rejestracja: 13 sty 2021, 11:44

Re: Kto zamówił NIRO EV?

Post autor: kogi »

zamówienia na grupę ceed zostały anulowane bo wartość auta była niedoszacowana, oficjalnie musieli cos wymyślić. Na rynkach zachodnich nadal można zamawiać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Niro”