Przednia kamera rozpoznawanie znaków

forum użytkowników modelu Kia XCeed
Zigi2
Posty: 33
Rejestracja: 13 lut 2022, 08:36
model samochodu: Peugeot

Przednia kamera rozpoznawanie znaków

Post autor: Zigi2 »

Witam, wczoraj miałem akcję przy omijanie na drodze przeszkód auto prawie zaczęło mi hamować i piszczał jakiś sygnalizator.. Nie zdążyłem spojrzeć na zegary bo dojazdzalem do skrzyżowania, dziś jak jeździłem przy ruszaniu wyświetla mi się kontrolka jakby kolizja lewy róg i po chwili znika. Mam też inne pytanie czy w wersji L macie system rozpoznawania znaków przez kamerkę?
dj-doc
Posty: 161
Rejestracja: 05 lis 2020, 17:49

Re: Przednia kamera

Post autor: dj-doc »

Zigi2 pisze: 14 cze 2022, 19:19 ... dziś jak jeździłem przy ruszaniu wyświetla mi się kontrolka jakby kolizja lewy róg i po chwili znika.

Sprawdź czy nic nie zakłóca pracy czujnika, może być zabrudzony.
Mam też inne pytanie czy w wersji L macie system rozpoznawania znaków przez kamerkę?
Nie ma.
Na początku sprzedaży w niektórych ASO, można było odblokować tą funkcję. Potem - z tego co wiem - przyszedł odgórny zakaz odblokowywania i ASO się wycofało.
Wszystko co ma początek ma też koniec - Matrix
Zigi2
Posty: 33
Rejestracja: 13 lut 2022, 08:36
model samochodu: Peugeot

Re: Przednia kamera

Post autor: Zigi2 »

Dzięki za info.
Widerski
Posty: 223
Rejestracja: 07 lip 2021, 07:52

Re: Przednia kamera

Post autor: Widerski »

Mogę załączyć ten system, kontakt w prywatnej wiadomości
Blues Brothers
Posty: 480
Rejestracja: 22 lis 2021, 22:20

Re: Przednia kamera

Post autor: Blues Brothers »

Nieautoryzowane włączenie=utratą gwarancji w jej zakresie
Widerski
Posty: 223
Rejestracja: 07 lip 2021, 07:52

Re: Przednia kamera

Post autor: Widerski »

Wg prawa a dokładnie derektywa unijna GVO z 2010 r nie tylko Autoryzowane warsztaty, ale tak zwane niezależne warsztaty również mogą wykonywać wszystkie naprawy oprócz napraw gwarancyjnych. W Szwecji kia zapłaciło kare w milionach euro za odmówienie naprawy gwarancyjnej ze względu na to że pierwszy przegląd był wykonywany poza Aso. Oczywiście po spełnieniu wszystkich warunków które wytycza ci producent możesz uzyskać certyfikacje Kia/Hyundai i wtedy twoja firma funkcjonuje jako warsztat niezależny. Moja firma taką certyfikacje posiada i na podctawie fv/rachunku nie traci się w mojej firmie gwarancji.
lukasmasdes
Posty: 369
Rejestracja: 22 cze 2018, 23:28
model samochodu: Stinger GT, CEED III GT

Re: Przednia kamera

Post autor: lukasmasdes »

A co to ma wspólnego z tym co chcesz zrobić? To nie jest żadna czynność serwisowa. Moim zdaniem chcesz odblokować funkcję w oprogramowaniu auta niezgodnie z przyznaną licencją na jego użytkowanie.
Widerski
Posty: 223
Rejestracja: 07 lip 2021, 07:52

Re: Przednia kamera

Post autor: Widerski »

W żadnym przypadku nic nie odblokowywuje poprostu za pomocą połączenia z serwerem producenta ustawiam konfiguracje na życzenie klienta i nie traci przy tym gwarancji.
lukasmasdes
Posty: 369
Rejestracja: 22 cze 2018, 23:28
model samochodu: Stinger GT, CEED III GT

Re: Przednia kamera

Post autor: lukasmasdes »

A czy producent udostępnia Tobie taka fukcjonalność oprogramowania? Skoro nie masz dostępu do tej funkcji, to oznacza, że udzielona licencja tego nie obejmuje. Odblokowując tę funkcję naruszasz warunki licencji i w ten sposób łamiesz prawo. Jeśli z warunków gwarancji wynika, że bezprawna ingerencja w oprogramowanie auta wyłącza gwarancję, to jest to zgodne z prawem.
Widerski
Posty: 223
Rejestracja: 07 lip 2021, 07:52

Re: Przednia kamera

Post autor: Widerski »

Tak producent udostępnia mi taką funkcjonalność, na jego warunkach czyli określony sprzęt, itp. Za to bierze wynagrodzenie więc proszę nie pisać że jest to nie zgodne z prawem. Mówimy o samochodzie którym właścicielem jest osoba prywatna, a nie bank, bo jeżeli właścicielem jest bank to możesz mieć zapis że bez wiedzy i pozwolenia nie umyjesz auta. Jeżeli chodzi o "bezprawna intergencje" to nikt tutaj takich nie wykonuje, wszystko jest robione zgodnie z nomenklaturą i za zgodom producenta.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”