KIA Sportage III - problem z olejem

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
Reterson
Posty: 7
Rejestracja: 24 lip 2021, 11:18
model samochodu: KIA Sportage

KIA Sportage III - problem z olejem

Post autor: Reterson »

Witam serdecznie! 🙂
Jaki polecacie Panowie olej do KIA Sportage III (2015r, benzyna 1.6)?
Auto ma przejechane 100.000 km i obecnie jest wlany olej Shell 5W-30, ale zauważyłem, że jak robię szczególnie dłuższe trasy to trochę go ubywa. Powiedzmy, że przejadę około 1.500 - 2.000km i muszę dolać około 400ml.
Proszę doradźcie coś 😊.

Z góry dziękuję!
Pozdrawiam 🙂
Kejton
Posty: 65
Rejestracja: 24 mar 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V HEV BL AWD

Re: KIA Sportage III - problem z olejem

Post autor: Kejton »

To autko tak po prostu ma. Po prostu lubi olej i trzeba go uzupełniać. Ja dolewam 1 litr oleju od wymiany do wymiany a jeżdżę ok 15 000 km rocznie.
W serwisie powiedzieli, że ten silnik tak ma i nie jest to żadna wada. Auto mam od nowości przez 7 lat
Reterson
Posty: 7
Rejestracja: 24 lip 2021, 11:18
model samochodu: KIA Sportage

Re: KIA Sportage III - problem z olejem

Post autor: Reterson »

Dziękuję za odpowiedź! 🙂
Czy również posiadasz autko w benzynie? Zastanawiam się, czy zmiana oleju na nieco gęstszy przyniosłaby nieco lepszy rezultat 😉.

Pozdrawiam! 🙂
Kejton
Posty: 65
Rejestracja: 24 mar 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V HEV BL AWD

Re: KIA Sportage III - problem z olejem

Post autor: Kejton »

Reterson pisze: 15 cze 2022, 17:38 Dziękuję za odpowiedź! 🙂
Czy również posiadasz autko w benzynie? Zastanawiam się, czy zmiana oleju na nieco gęstszy przyniosłaby nieco lepszy rezultat 😉.

Pozdrawiam! 🙂
Nie wiem. Od nowości serwisuję auto w ASO, więc leją olej jaki producent wymaga.
MARCO46
Posty: 284
Rejestracja: 17 cze 2022, 16:15
model samochodu: KIA SPORTAGE V, L, MHEV, 150 KM, 2023, Blue Flame

Re: KIA Sportage III - problem z olejem

Post autor: MARCO46 »

Autem przejechałem 2000 km.
Nie spr stanu oleju. Na około 3000 jadę na wymianę i od wtedy zacznę to kontrolować.

Poprzednie auto ford focus - na przestrzeni 10 000 - 11 000 km rocznie dolewałem jakieś pół litra może ciut więcej.

Jak auto paliło mi 0,4l na 1000 km (fabrycznie nowy fiat stilo) to niedługo po zakończeniu gwarancji robiłem szlif silnika ze ciężkie tysiące; uszczelka pod głowicą i palił płyn chłodzący.

Nie wiem co mówi książka z obsługą auta ale sugeruję dobrze to kontrolować i zapisywać stany. Robić zdjęcia. Wysyłać gdzieś do dealera jak to jeszcze łapie się na gwarancję.
Reterson
Posty: 7
Rejestracja: 24 lip 2021, 11:18
model samochodu: KIA Sportage

Re: KIA Sportage III - problem z olejem

Post autor: Reterson »

Niestety na auto nie mam już gwarancji. Za tydzień robię trasę z Norwegii do Polski i zobaczę jak to wygląda wtedy. Jaki mniej więcej jest koszt zrobienia takiego szlifu w Kia Sportage? 🤔

Pozdrawiam.
Michał

MARCO46 pisze: 20 cze 2022, 16:37 Autem przejechałem 2000 km.
Nie spr stanu oleju. Na około 3000 jadę na wymianę i od wtedy zacznę to kontrolować.

Poprzednie auto ford focus - na przestrzeni 10 000 - 11 000 km rocznie dolewałem jakieś pół litra może ciut więcej.

Jak auto paliło mi 0,4l na 1000 km (fabrycznie nowy fiat stilo) to niedługo po zakończeniu gwarancji robiłem szlif silnika ze ciężkie tysiące; uszczelka pod głowicą i palił płyn chłodzący.

Nie wiem co mówi książka z obsługą auta ale sugeruję dobrze to kontrolować i zapisywać stany. Robić zdjęcia. Wysyłać gdzieś do dealera jak to jeszcze łapie się na gwarancję.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”