1.6 CRDi MHEV MY21 - piszczenie, problem z paskiem

forum użytkowników modelu Ceed
monoCeed
Posty: 5
Rejestracja: 13 cze 2022, 13:08
model samochodu: Ceed 3 1.6 CRDi MHEV

1.6 CRDi MHEV MY21 - piszczenie, problem z paskiem

Post autor: monoCeed »

Witam,

czy ktoś z Państwa posiada bądź słyszał o problemie w Ceed z MY2021 związanym z piszczeniem paska osprzętu w wyniku którego źle działający napinacz uszkadzał wał korbowy silnika? Czy komuś się to przytrafiło? :?: :?:
Problem znany co raz szerzej nie tylko w Ceedach ale i Sportage :!:

Źródło za działem Sportage : https://www.autocentrum.pl/usterki/kia/ ... nik-20950/
Marcin_1976
Posty: 209
Rejestracja: 04 kwie 2022, 09:57
model samochodu: ProCeed GT-Line 2022, White Deluxe

Re: 1.6 CRDi MHEV MY21 - piszczenie, problem z paskiem

Post autor: Marcin_1976 »

Mnie jak anulowano zamówienie na 1,6 crdi, to dealer powiedział, że i dobrze, bo podobno są wadliwe... Wtedy pomyślałem, że ściemnia...Przy zamówieniu nic nie wspomniał :D. Może jednak coś w tym było...
monoCeed
Posty: 5
Rejestracja: 13 cze 2022, 13:08
model samochodu: Ceed 3 1.6 CRDi MHEV

Re: 1.6 CRDi MHEV MY21 - piszczenie, problem z paskiem

Post autor: monoCeed »

Marcin_1976 pisze: 15 cze 2022, 21:13 Mnie jak anulowano zamówienie na 1,6 crdi, to dealer powiedział, że i dobrze, bo podobno są wadliwe... Wtedy pomyślałem, że ściemnia...Przy zamówieniu nic nie wspomniał :D. Może jednak coś w tym było...
@Marcin_1976 i miałeś szczęście..
Maruda
Posty: 1
Rejestracja: 22 lip 2022, 14:04
model samochodu: Kia ceed

Re: 1.6 CRDi MHEV MY21 - piszczenie, problem z paskiem

Post autor: Maruda »

Problem, podobno spory. Mój Cee'd roczny drugi tydzień stoki. Nikt nic nie wie. Nawet nie dzwonią. Zastępczych brak....
Wpakowałem się tym zakupem , a na dodatek nie wiem czy po wymianie będzie dobrze czy znów rok. W czasie przeglądu już wiedzieli że jest feler i ostrzegali by z tym nie jeździć tylko nic nie zrobili. Serwis w 2 tygodnie po przeglądzie....

Szkoda gadać!!!
nowapocalipse
Posty: 1
Rejestracja: 30 lip 2022, 19:02
model samochodu: kia ceed 1,6 crdi mhev

Re: 1.6 CRDi MHEV MY21 - piszczenie, problem z paskiem

Post autor: nowapocalipse »

Posiadam takowy, w 10 miesięcy 40000 km.Awaria nastąpiła po ok 30000 .Piski .Auto na lawete i do serwisu.Problem znany w serwisie, brak auta mnie zirytował, powiedziano że termin naprawy 3 miesiące. zacząłem szukać napinacza sam po serwisach znalazłem.Zrobiłem im awanturę i naprawili w tydzień.Auto super, mało pali 4,5 a 54 litrów a jeźdżę dużo. Mam nadzieje że z usterek to wszystko, ale serwis dno.Auto w leasingu
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”