[Ceed SW M] Jak czyścić kokpit i plastiki?

forum użytkowników modelu Ceed
Awatar użytkownika
Arch
Posty: 32
Rejestracja: 17 wrz 2021, 22:17
model samochodu: Kia Cee'd II SW M 1.6 CRDI 2018

[Ceed SW M] Jak czyścić kokpit i plastiki?

Post autor: Arch »

Cześć,

mam Kię Ceed II 2018 w wersji nadwozia SW i wyposażenia M - małe radio i matowe plastiki, takie jak na foto. Mam problem z kokpitem i właśnie plastikami. Czym ich nie wyczyszczę, to jest problem ze smugami. Wydaje się, że elementy te brudzą się i niszczą od samego patrzenia na nie.

Na porowatym kokpicie (nad schowkiem pasażera) pojawiły się smugi od przetarcia kurzu jednorazową ściereczką do szyb. :? Nie pomaga czyszczenie preparatem do plastików, mikrofibrą, ciepłą wodą, pędzelkiem, ściereczkami do kokpitu - smugi jak były, tak są.

Dodatkowo gładki plastik wokół radia łapie smugi nawet po przetarciu jednorazową ściereczką do kokpitu.

Jak czyścicie te elementy? Może ktoś wie też jak je doczyścić? Nie mam już pomysłów.
Załączniki
Przechwytywanie.PNG
Semtex
Posty: 13
Rejestracja: 07 kwie 2022, 21:29
model samochodu: CEED GT MY22
Lokalizacja: Poznań

Re: [Ceed SW M] Jak czyścić kokpit i plastiki?

Post autor: Semtex »

Cześć! Do wszystkiego jest odpowiedni sprzęt :)
Do wnętrza, tak żeby nie było smug, trzeba stosować odpowiednią mikrofibrę - sam osobiście używam ADBL DODGER, do tego preparat np. CLEANTECH INTERIOR DRESSING. Do szyb i innych elementów ze szkła też należy używać mikrofibry, ale tzw. waflowej i do tego oczywiście jakiś sensowny środek chemiczny.
I tyle. To będzie działać.
gzyms
Posty: 86
Rejestracja: 21 lut 2020, 17:34
model samochodu: Kia Cee'd, SW (SportWagen, kombi) M SmartPlus, 1.6 GDI, 99 kW

Re: [Ceed SW M] Jak czyścić kokpit i plastiki?

Post autor: gzyms »

Takie glupie pytanie - jakim cudem masz dwójkę z 2018 r jeśli zakończyli produkcję w 2017? 😜
Co do czyszczenia - ja stosuję preparat K2 polo mat bezzapachowy do kokpitu i plastików raz, dwa razy w miesiącu. Plus dwie ściereczki z mikrofibry. Jedna do nanoszenia i czyszczenia druga do wykańczania;)
Do tego dwa preparaty: do czyszczenia nie pamiętam nazwy i Shiny Garage do zabezpieczenia skóry na kierownicy, lewarku i jego osłony.
O dobrze widzę, że na kierownicy z plastików zszedł taki materiał gumopodobny?
Kia Ciyapostrofd
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”