WADY / USTERKI Sportage V MY2022

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
bartek9880
Posty: 64
Rejestracja: 02 lut 2022, 16:12
model samochodu: Sportage V HEV 1.6 T-GDI, 230KM, FWD, 6AT,L

Re: WADY / USTERKI Sportage V MY2022

Post autor: bartek9880 »

Witam
Dla mnie wadą tego auta jest spasowanie. Nie zwróciłem uwagi przy odbiorze ale po niespełna dwóch tygodniach zauważyłem :
- szczeliny maski
- tylnia klapa
Chyba tylko drzwi są spasowane tak że nie przeszkadza to za bardzo.
Reszta kłuje w oczy a gadanie że składane są przez maszyny to bzdura z ciekawości podszedłem do o wiele tańszej Dacia. I tam wygląda to przyzwoicie.
Więc moi drodzy przy odbiorze oglądacie dobrze i bez pośpiechu.
A żeby nie było spasowania i zbieżności gwarancja nie obejmuje.
LooKatME
Posty: 96
Rejestracja: 01 kwie 2022, 17:46
model samochodu: Sportage NQ5 HEV

Re: WADY / USTERKI Sportage V MY2022

Post autor: LooKatME »

nagdob pisze: 20 cze 2022, 08:07
LooKatME pisze: 18 cze 2022, 14:39
Mam wrażenie, że kupiłeś wyświechtany przez oglądających ludzi w salonie egzemplarz. Bo dziwnym są np. plamy na siedzeniach, czy porysowane wnętrze. Na pewno takiego auta bym nie odebrał, no chyba, że za stosownie niższą cenę. I nie sądzę, że np. plamy czy rysy pojawiły się znikąd. Po prostu już tam były jak kupiłeś. Czyli albo oglądający, albo coś nie tak przy montażu, ale to się widzi przed zakupem, a nie narzeka po.
Nikt Cię nie pytał o zdanie. Nie wiesz, nie zamawiałeś, nie monitorowałeś stanu zamówienia, nie odbierałaś, nie masz nawet pojęcia jak przeprowadzam odbiór, nie wiesz jakie tego dnia panowały warunki oświetleniowe - na dworze była zamieć śnieżna w kwietniu(!), a oświetlenie w salonie jest po prostu do niczego a i nie wszystko da się dostrzec; niektóre rzeczy wychodzą z czasem. Wiedziałbyś to gdybyś sprawdzał coś w odbieranym aucie poza nr tablic lub kiedykolwiek odbierał auto.
Nie komentuj zatem w ten sposób.

Wątek przede wszystkim dotyczy wykrytych wad w posiadanych egzemplarzach. Twoja wypowiedź nic nie wnosi.
Krych86
Posty: 78
Rejestracja: 12 cze 2022, 09:48
model samochodu: KIA Sportage V HEV BL AWD

Re: WADY / USTERKI Sportage V MY2022

Post autor: Krych86 »

Ja z wad wymieniłbym resetowanie się systemu. Ściągnąłem aplikację, wszystko skonfigurowałem i już któryś raz wyświetla mi się komunikat, że system się resetuje i ustawienia mogą wrócić do fabrycznych. I oczywiście tak się dzieje, wszystko muszę ustawiać na nowo. Chyba podziękuję apce, może to pomoże.
bartek9880
Posty: 64
Rejestracja: 02 lut 2022, 16:12
model samochodu: Sportage V HEV 1.6 T-GDI, 230KM, FWD, 6AT,L

Re: WADY / USTERKI Sportage V MY2022

Post autor: bartek9880 »

Krych86 pisze: 20 cze 2022, 18:08 Ja z wad wymieniłbym resetowanie się systemu. Ściągnąłem aplikację, wszystko skonfigurowałem i już któryś raz wyświetla mi się komunikat, że system się resetuje i ustawienia mogą wrócić do fabrycznych. I oczywiście tak się dzieje, wszystko muszę ustawiać na nowo. Chyba podziękuję apce, może to pomoże.
O jakiej apce piszesz ?
nagdob
Posty: 1119
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: WADY / USTERKI Sportage V MY2022

Post autor: nagdob »

LooKatME pisze: 20 cze 2022, 16:35
nagdob pisze: 20 cze 2022, 08:07
LooKatME pisze: 18 cze 2022, 14:39
Mam wrażenie, że kupiłeś wyświechtany przez oglądających ludzi w salonie egzemplarz. Bo dziwnym są np. plamy na siedzeniach, czy porysowane wnętrze. Na pewno takiego auta bym nie odebrał, no chyba, że za stosownie niższą cenę. I nie sądzę, że np. plamy czy rysy pojawiły się znikąd. Po prostu już tam były jak kupiłeś. Czyli albo oglądający, albo coś nie tak przy montażu, ale to się widzi przed zakupem, a nie narzeka po.
Nikt Cię nie pytał o zdanie. Nie wiesz, nie zamawiałeś, nie monitorowałeś stanu zamówienia, nie odbierałaś, nie masz nawet pojęcia jak przeprowadzam odbiór, nie wiesz jakie tego dnia panowały warunki oświetleniowe - na dworze była zamieć śnieżna w kwietniu(!), a oświetlenie w salonie jest po prostu do niczego a i nie wszystko da się dostrzec; niektóre rzeczy wychodzą z czasem. Wiedziałbyś to gdybyś sprawdzał coś w odbieranym aucie poza nr tablic lub kiedykolwiek odbierał auto.
Nie komentuj zatem w ten sposób.

Wątek przede wszystkim dotyczy wykrytych wad w posiadanych egzemplarzach. Twoja wypowiedź nic nie wnosi.
Po co te nerwy. Spokojnie. Forum jest od tego by odpisywać, chyba, że ktoś zaznaczy w swoim poście, żeby na jego post nie odpisywać. I ta odpowiedź też nic nie wniesie do tematu, ale może poprzednia komuś się przyda przy odbiorze. Mogłeś od razu rozszerzyć swojego posta o elementy powyżej, to może i bym nie komentował. A może pokuś się o szczegółowe opisanie odbioru, bo to, że śnieżyca etc. to słabe trochę.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
LooKatME
Posty: 96
Rejestracja: 01 kwie 2022, 17:46
model samochodu: Sportage NQ5 HEV

Re: WADY / USTERKI Sportage V MY2022

Post autor: LooKatME »

Napisałem o śnieżycy dlatego, bo auto najlepiej ogląda się na zewnątrz w słoneczny dzień. Najłatwiej wtedy wyłapać defekty przede wszystkim we wnętrzu auta z ciemną podsufitką. Pogoda w dzień odbioru definitywnie przekreśliła mi tą możliwość. Oświetlenie w showroomach jest niewystarczające.
Krych86
Posty: 78
Rejestracja: 12 cze 2022, 09:48
model samochodu: KIA Sportage V HEV BL AWD

Re: WADY / USTERKI Sportage V MY2022

Post autor: Krych86 »

bartek9880 pisze: 20 cze 2022, 19:11
Krych86 pisze: 20 cze 2022, 18:08 Ja z wad wymieniłbym resetowanie się systemu. Ściągnąłem aplikację, wszystko skonfigurowałem i już któryś raz wyświetla mi się komunikat, że system się resetuje i ustawienia mogą wrócić do fabrycznych. I oczywiście tak się dzieje, wszystko muszę ustawiać na nowo. Chyba podziękuję apce, może to pomoże.
O jakiej apce piszesz ?
Kia Connect, ja osobiście korzystam z tej na iPhone'a. Tam można też zmieniać ustawienia auta i mam wrażenie, że jakoś w pewnym momencie to się gryzie, bo ostatnio apka nie działała i dziwnym trafem ustawienia w aucie też się zresetowały.
nagdob
Posty: 1119
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: WADY / USTERKI Sportage V MY2022

Post autor: nagdob »

LooKatME pisze: 20 cze 2022, 20:15 Napisałem o śnieżycy dlatego, bo auto najlepiej ogląda się na zewnątrz w słoneczny dzień. Najłatwiej wtedy wyłapać defekty przede wszystkim we wnętrzu auta z ciemną podsufitką. Pogoda w dzień odbioru definitywnie przekreśliła mi tą możliwość. Oświetlenie w showroomach jest niewystarczające.
Czyli masz wersję GT line? Tak teraz popatrzyłem. To co najmniej dziwne. A salon co na to?
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
LooKatME
Posty: 96
Rejestracja: 01 kwie 2022, 17:46
model samochodu: Sportage NQ5 HEV

Re: WADY / USTERKI Sportage V MY2022

Post autor: LooKatME »

A jak myślisz co salon jest Ci w stanie zaoferować gdy już podpisałeś protokół odbioru ?
Szczerze, nie dałbym im nic wymieniać bo robiąc jedno psują drugie. Porysowaną tapicerkę drzwi naprawiłem opalarką.
Plastiki na tyle drzwi przednich sprawdziłem w aucie na salonie - to samo. Czyli podwykonawca KIA sprzedał badziewie.
Itd.
Z własnego doświadczenia wiem, ze najlepiej jak ASO ma do zrobienia tylko co w harmonogramie przeglądów. Minimalizuje to szkody, które mogą przez nich powstać podczas czynności serwisowych.
Jestem typem który dostrzeże każde drobne zarysowanie, które pojawi się po wyjeździe z warsztatu wiec każde ASO ma ze mną ciężko-pisząc delikatnie.
dario37
Posty: 335
Rejestracja: 10 mar 2022, 22:12
model samochodu: Kia Sportage mHEV 180 KM BL FWD,7 DCT,EXG,AEB.AE +
Lokalizacja: Ohlau

Re: WADY / USTERKI Sportage V MY2022

Post autor: dario37 »

LooKatME pisze: 21 cze 2022, 13:34 A jak myślisz co salon jest Ci w stanie zaoferować gdy już podpisałeś protokół odbioru ?
Szczerze, nie dałbym im nic wymieniać bo robiąc jedno psują drugie. Porysowaną tapicerkę drzwi naprawiłem opalarką.
Plastiki na tyle drzwi przednich sprawdziłem w aucie na salonie - to samo. Czyli podwykonawca KIA sprzedał badziewie.
Itd.
Z własnego doświadczenia wiem, ze najlepiej jak ASO ma do zrobienia tylko co w harmonogramie przeglądów. Minimalizuje to szkody, które mogą przez nich powstać podczas czynności serwisowych.
Jestem typem który dostrzeże każde drobne zarysowanie, które pojawi się po wyjeździe z warsztatu wiec każde ASO ma ze mną ciężko-pisząc delikatnie.
To co piszesz jest straszne.Autko nowe za prawie 200 tysi zapewne i z......opalarką???Nie wiem gdzie odbierałeś,ale powinieneś to zgłosić.Odbierałem w życiu kilka nowych aut z salonu.W jednym przypadku,już po odbiorze zauważyłem jakby nadszrpniętą uszczelkę przy bocznej szybie oraz żle spasowany uchwyt w drzwiach kierowcy.Zgłosiłem to i w tydzień zostało wymienione.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”